Młodzież uczy Młodzież / Można?…

……… Można!!!! / Warsztaty Filmowe / Supraśl – Sanok 2013

A wszystko dzięki Festiwalowi Filmoteki Szkolnej. W 2012 roku podczas festiwalu pojawiła się propozycja współpracy z BWA w Sanoku w ramach warszatatów filmowych dla mlodzieży. Dyrekcja i pracownicy BWA dołożyli starań i zostaliśmy ugoszczeni jak gwiazdy filmowe. Wsparcie CEO /zrozumienie i pomoc Pani Ani Mirskiej- Czerwińskiej/ bezcenne. Niemożliwe stało się możliwe, 800 km przestało być problemem, upały 35 C do zniesienia w fantastycznym towarzystwie z Sanoka. Z końcem czerwca 2013 roku odbyły się warsztaty filmowe. Ideą warsztatów było nauczanie młodzieży przez młodzież. Dzielenie się swoimi umiejętnościami i wiedzą, próba zaszczepienia pasji. Promowanie medium  filmowego jako ciekawego środka komunikacji. Zajęcia prowadziła młodzież z Liceum Plastycznego w Supraślu, słuchaczami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.  Odbyły się pokazy nagrodzonych filmów z Supraskiego festiwalu DIGITALIA. Pokazy filmów z Pakietu Filmoteki Szkolnej. Powstały cztery realizacje filmowe. Zobaczcie koniecznie efekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,, Ach ta dzisiejsza młodzież ‘’

Realizacja inspirowana filmem ,, Ćwiczenia warsztatowe’’ Marcela Łozińskiego. Młodzież w grupach przeprowadziła wywiady z przechodniami, zadając im pytanie na temat dzisiejszej młodzieży. Powstałe w poszczególnych grupach zapisy zostały połączone w jedna etiudę filmową.  

,,Jak to leciało? ‘’

W oparciu o omówione zagadnienia teoretyczne powstały scenariusze i scenorysy oraz zapis i montaż obrazów filmowych. Krótkie etiudy filmowe były rozwinięciem wylosowanych przez poszczególne grupy historii.

Np.,,… Wsiadłam do windy…..”

Np.,,… Wracałam jak co dzień przez Rynek ze szkoły. Lecz ten dzień różnił się od innych. Znalazłam telefon komórkowy. Podniosłam go….. i nagle rozległ się dźwięk. Na wyświetlaczu pojawiła się informacja. Masz 1 nową wiadomość. Odczytałam ją i oniemiałam………..’’   

Np.,,… Usiadłam na ławce w parku i…………”

 

I tu jeszcze wywiad dla telewizji :)

http://esanok.pl/2013/zobacz-film-sanockich-licealistow-ach-ta-dzisiejsza-mlodziez-film-zdjecia1.html#comments

 

 

NO I KONIECZNIE ZOBACZCIE GALERIĘ FOTO / SANOK JEST PIĘKNY :

Po emisji filmów i publikacjach w ineterncie zostaliśmy zaproszeni do wyjazdu za granicę na warsztaty filmowe.

 A WIĘC …………………………..AHOJ PRZYGODO !!!!!

One Response to “Młodzież uczy Młodzież / Można?…”

  1. emiliazuber says:

    Pomysł bardzo mi się podoba. Jestem mile zaskoczona otwartością ludzi, którzy wypowiadają się na temat dzisiejszej młodzieży do kamery. Gratuluję realizacji przedsięwzięcia!

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php