Warsztaty kreatywnego pisania tekstów dla młodzieży ponadgimnazjalnej

W poniedziałek 28 października 2013r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty kreatywnego pisania tekstów „Loesje”, w których uczestniczyło łącznie 30 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Liceum Ogólnokształcącego im Boh. Porytowego Wzgórza.
Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej z nich młodzież pracowała na skojarzeniach słownych i układała krótkie teksty. Inspiracją dla uczestników był film z pakietu „Filmoteka Szkolna” pt. „Wszystko może się przytrafić” w reż. Marcela Łozińskiego. Uczniowie wypowiadali się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje, które promują wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości. Kolejny etap polegał na wyborze najlepszych tekstów powstałych podczas warsztatów, które znalazły się na plakatach oraz na pocztówkach. W ramach rozwijania kompetencji językowych uczniów teksty zostaną również przetłumaczone na język niemiecki, a następnie zamieszczone na niemieckiej stronie Loesje (www.loesje.de).

Część przeznaczona dla nauczycieli objęła prezentację drugiego pakietu projektu „Filmoteka Szkolna”, który jest dostępny na platformie internetowej oraz ofertę współpracy dla szkół – kursy internetowe, blogi, warsztaty, festiwale filmowe. Uczestnicy otrzymali materiały pomocnicze, zaświadczenia i publikację z płytą.

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php