promocja Filmoteki Szkolnej

18 października 2013 moja szkoła,  I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu, świętowała 385-lecie powstania, co stało się doskonałą okazją do promowania projektu Filmoteka Szkolna. Dla zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów udostępniliśmy salę filmową, w której prezentowane były filmy nakręcone przez uczniów naszej szkoły, były to krótkie etiudy stworzone jako forma zadania domowego na zajęcia z wiedzy o kulturze, nakręcone na konkursy filmowe lub będące efektem pracy na warsztatach filmowych, które organizowane były w naszej szkole w czerwcu tego roku. Funkcję gospodarzy pełnili uczniowie zaangażowani w działalność szkolnego DKF-u oraz w inne formy aktywności filmowej, niektórzy, przebrani i ucharakteryzowani,  wcielili się w postacie z różnych filmów, zachęcając w ten sposób przybyłych gości do odwiedzania naszej sali. O programie Filmoteka Szkolna. Akcja! informowały plakaty oraz informacje na tablicach, dodatkowo zaprezentowaliśmy I pakiet Filmoteki Szkolnej – można było obejrzeć opisy i fotosy z wszystkich zawartych w nim filmów.

Myślę, że każda okazja jest dobra, aby promować edukację filmową, także szkolne święta, a stworzenie sali kinowej jako dodatkowej atrakcji,  towarzyszącej głównej uroczystości może ją doskonale ubarwić i uatrakcyjnić.

Ewa Musiał

2 Responses to “promocja Filmoteki Szkolnej”

  1. emiliazuber says:

    Pomysł na promocję trafiony! Podoba mi się również dekoracja i zaangażowanie uczniów.
    Podczas „Dni otwartych” w mojej szkole organizuję konkurs filmowy na zwiedzających uczniów np. oglądają fragmenty filmów (5 sekund wystarcza) i podają tytuły filmów (wykorzystuję ekranizacje lektur, znane polskie filmy i seriale).

  2. martka says:

    Bardzo ciekawy wpis. Oby tak dalej… :) Zapraszam na nasz blog : http://blogiceo.nq.pl/infozagorze/ pozdrawiam .
    martka ostatnio opublikował..31 sierpnia – międzynarodowy Blog DayMy Profile

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php