MDKF „Iluzjon” i spotkania z animacją

MDKF działający przy II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i KDK zorganizował w dn. 21 i 22 listopada 2013 r. warsztaty animacji dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie, w ramach którego prowadzone były dwudniowe zajęcia, jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Warsztaty, które odbyły się  w KDK, prowadziły Magdalena Bryll i Marta Stróżycka. Należy podkreślić, że Magdalena Bryll pracowała przy filmie animowanym Suzie Templeton „Piotruś i Wilk” nagrodzonym Oskarem w 2008 r. w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film animowany”.

Członkowie MDKF-u przygotowali się do zajęć praktycznych, oglądając filmy animowane znajdujące się w zasobach Filmoteki Szkolnej. Przeczytali także krasnostawskie legendy, które miały zainspirować uczniów do szukania pomysłów na animację. Warsztaty. W których wzięło udział 27 uczniów, rozpoczęły się od rozmów o filmie animowanym. Animatorki zapoznały uczestników zajęć z technikami animacji i omówiły etapy tworzenia filmu. Następnie szukano pomysłów na animację, opracowano plan pracy i wykonano storyboardy. Uczniowie  zostali podzieleni na dwie grupy i pod kierunkiem animatorek przygotowali scenografię rysunkową. Jedna grupa wykonała mapę Krasnegostawu, druga grupa zajęła się wykonaniem konkretnych scen, które zostały wykorzystane w filmie. Drugiego dnia po ukończeniu projektów scenografii uczniowie zanimowali przygotowane elementy za pomocą aparatów cyfrowych przy stanowiskach do animacji.

Film animowany „Sen o Krasnymstawie”, który powstał w trakcie zajęć, będzie oficjalnie zaprezentowany w czasie pokazów MDKF-u zaplanowanych na rok 2014, ale już teraz można go obejrzeć w Internecie. Zapraszamy! 

http://www.youtube.com/watch?v=1LQmoAszKN8

Zachęcam także do przeczytania relacji z warsztatów:

http://www.norwidkrasnystaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=423:mdkf-iluzjon-i-spotkania-z-animacj&catid=17:warsztaty-filmowe&Itemid=26

                                                                                                Ewa Magdziarz  

                                             opiekun MDKF „Iluzjon” i lokalny lider Filmoteki Szkolnej

 

     

  

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php