MDKF „Iluzjon” – premiera „To, czego nie widać”

TCNW plakatZachęcam do obejrzenia trailera filmu „To, czego nie widać” http://www.youtube.com/watch?v=LV_Dpb5mbK8&feature=share

Film powstał w lipcu 2013 r. w czasie 3. edycji letniego projektu „Kręćmy film!” zrealizowanego przez Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawskim Domu Kultury. Premiera odbyła się 5 kwietnia 2014 r. w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury. 

Na początku uroczystości zostali powitani goście, m. in.: przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Anna Cichosz, dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, opiekun artystyczny projektu „Kręćmy film!” i reżyser filmu „To, czego nie widać” – aktor Grzegorz Emanuel i uczestnicy projektu (m.in. z Warszawy i Łodzi). W czasie powitania pokazana została prezentacja multimedialna ukazująca dokumentację fotograficzną z planu filmowego. Grzegorz Emanuel zapowiedział projekcję i zaprosił na premierowy pokaz filmu „To, czego nie widać”. Po pokazie reżyser przedstawił odtwórców głównych ról Justynę Badio, Michała Ciężkiego, Zbigniewa Atrasa, Zofię Żurawską oraz Jakuba Wójcika, który wniósł bardzo duży wkład w powstanie filmu. Miłą niespodzianką dla widzów był pokaz teledysku zrealizowanego z uczestnikami letniego projektu przez Sławomira Kozyrskiego i Artura Kiciaka. W sali konferencyjnej KDK odbyło się spotkanie autorskie, które prowadzili Ewa Magdziarz i Grzegorz Emanuel. Reżyser zaprosił osoby grające w filmie role dorosłych bohaterów: Janinę Młynek, Annę Antygę, Zbigniewa Atrasa a także osoby zaangażowane w realizację projektu – Sławomira Kozyrskiego i Piotra Galińskiego.Następnie wywołana została cała ekipa młodych, m. in. Justyna Badio, Michał Ciężki, Zofia Żurawska, Jakub Wójcik, Piotr Góźdź, Magdalena Krupa, Natalia Szczupak, Karol Domański. Odtwórcy głównych ról dzielili się wspomnieniami z planu filmowego i odpowiadali na pytania publiczności. Ważnym punktem uroczystości były podziękowania, gdyż projekt wsparło finansowo wiele urzędów i instytucji. Na koniec spotkania dyrektor II LO Anna Cichosz wyraziła uznanie dla realizatorów filmu i podziękowała m. in. koordynatorowi projektu Ewie Magdziarz i opiekunowi artystycznemu Grzegorzowi Emanuelowi. Anna Cichosz podkreśliła znaczenie tej dziedziny sztuki w ofercie edukacyjnej „Norwida” i przypomniała o realizacji autorskiego programu z edukacji filmowej przez Ewę Magdziarz – lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej.

6 marca 2014 r. odbyło się spotkanie związane z organizacją kolejnego letniego projektu „Kręćmy film!”. Omówione zostały na nim plany dotyczące 4. edycji, która będzie realizowana przez II LO w lipcu 2014 r.  Zachęcam do współpracy przy kolejnej edycji projektu. Jeżeli macie ciekawe pomysły, proszę o kontakt: baewamagdziarz@wp.pl    

Projekt finansowany był ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Urzędu Miasta Krasnystaw i Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie. Znacznego wsparcia udzieliły także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie oraz Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie.

Ewa Magdziarz- opiekun MDKF „Iluzjon”,  lokalny lider Filmoteki Szkolnej

                                                          

                    To czego nie widać 3 
                   To czego nie widać 2To czego nie widać 1                                         
                                         

                                                                                                                       

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php