KUJAWSKO-POMORSKIE

EWA JAKUBOWSKA

 

O mnie:

  • Interesuje mnie przede wszystkim literatura , moje ostatnie odkrycia  to Haruki Murakami, Albert Cohen, Jonathan Littell czy też Wiesław Myśliwski.
  • Z ogromnym zainteresowaniem śledzę każdy sezon w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Moją pasją są także podróże.
  • Jestem polonistką w Publicznym Gimnazjum im. M. Rejewskiego w Białych Błotach

 

 

Moje doświadczenie w edukacji filmowej:

  • Od roku prowadzę warsztaty teatralno – filmowe,  korzystam z pakietu Filmoteki Szkolnej. Przekonałam się, że materiały metodyczne dotyczące filmów:  „Jestem zły”, „Cześć Tereska”, „Abel, twój brat”, „Szczurołap” sprawdzają się na zajęciach i inspirują do pracy gimnazjalistów.
  •  Wraz z moimi uczniami założyłam Szkolny DKF, organizuję noce filmowe.
  • Staram się doskonalić moje kompetencje w zakresie edukacji filmowej. Ukończyłam kurs internetowy ”Filmoteki Szkolnej. Akcja!” dla nauczycieli, wzięłam udział w Ogólnopolskich Warsztatach Filmowych „Analitycznie, metodycznie i praktycznie” w Łodzi, nie zabrakło mnie na warsztatach dla nauczycieli przygotowanych przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej podczas 12. edycji festiwalu T – Mobile Nowe Horyzonty. Jesienią wybieram się do Radziejowic na XXI Ogólnopolską Konferencję Filmoznawczą.

 

Moje zainteresowania filmowe:

Śledzę na bieżąco nowości filmowe. Czytam recenzje krytyków filmowych, liczę się z ich zdaniem. Uważnie dobieram tytuły, które potem oglądam. Cenię filmy, które skłaniają mnie do refleksji, intrygują. Bliskie jest mi kino Krzysztofa Kieślowskiego, Woody’ego Allena.

 

Mój ulubiony film:

Trudny wybór, jest ich całe mnóstwo. Może ograniczę się do tych, które zrobiły na mnie wrażenie w tym roku: „Melancholia” reż.  Lars von Trier, „Pina” reż. Wim Wenders, „Pewnego razu w Anatolii” reż. Nuri Bilge Ceylan, „Lęk wysokości” reż. Bartosz Konopka.

css.php