cze 09

Sprawozdanie z zadania do wyboru.

W drugim semestrze postanowiliśmy jako zadanie do wyboru wprowadzić nowe zajęcia pozalekcyjne. Zarówno nam, jak i uczniom podoba się idea, że tego typu zajęcia nie powinny służyć tylko przygotowaniu najzdolniejszych uczniów do zawodów sportowych. W trakcie spotkania SOS okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zainteresowani tenisem stołowym ( nie posiadaliśmy jednak własnych stołów). Po rozmowie z dyrekcją szkoły wystosowaliśmy prośbę do Rady Rodziców o zakup trzech stołów, siatek i rakietek. Rodzice przychylnie ustosunkowali się do naszego projektu. W drugim semestrze byliśmy już przygotowani do wprowadzenia nowej dyscypliny sportowej. Drugą ciekawą formą ruchu, którą byli zainteresowani nasi uczniowie są techniki samoobrony. Nasz nauczyciel Mirosław Łupieżowiec (były zawodnik judo) posiada certyfikat o ukończeniu kursu z zakresu technik samoobrony i prowadził w przeszłości zajęcie praktyczne w tej dziedzinie w szkole dla dorosłych (technik ochrony fizycznej osób i mienia). Trzecią formą ruchu, którą chcieliśmy wprowadzić w szerszym zakresie do zajęć pozalekcyjnych był unihokej. Po rozmowach w naszym gronie i z uczniami postanowiliśmy., że zajęcia z danej dyscypliny odbywać się będą w tym samym czasie przez cały semestr, a każdy nauczyciel prowadzić będzie wybraną przez siebie dyscyplinę (taką w której najlepiej się czuje i ma określone doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć). Pan Mirosław Łupieżowiec  prowadził zajęcia ze sztuk walki. Swoje zajęcia praktyczne poprzedził projekcją w auli filmu pokazowego. Nasza szkoła ma do dyspozycji maty, które bardzo pomagają w prowadzeniu tego typu zajęć.

_MG_4727-crop

_MG_4753_MG_4760

_MG_4776_MG_4779

_MG_4794

Zdjęcia zostały wykonane w czasie lekcji z elementami samoobrony.

Zajęcia z tenisa stołowego prowadził Andrzej Jończyk. Do tego typu zajęć nie trzeba było większego przygotowania – każdy w tenisa lubi grać

_MG_7413-crop

_MG_7429

Zajęcia w unihokeja nie cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały zastąpione siatkówką. Prowadzącą te zajęcia była pani Barbara Drużdż.

_MG_4709

_MG_4710

W naszej szkole prowadziliśmy także zajęcia z piłki ręcznej i były to jedyne zajęcia przygotowujące do zawodów sportowych. Zajęcia te prowadził pan Mirosław Michalewski.

 • Podsumowując nasze działania w tym zakresie najbardziej cieszymy się z wprowadzenia tenisa stołowego jako nowej formy ruchu w naszej szkole co pozwoliło zainteresować zajęciami pozalekcyjnymi takich uczniów, którzy wcześniej nie uczestniczyli w zajęciach sportowych po lekcjach. Chcielibyśmy w przyszłości zachęcić większą grupę uczniów do uczestnictwa w naszych zajęciach.

cze 03

Sportowe zdjęcie maja

DSC_0111

Trzeba zawsze trzymać poziom

Autor zdjęcia-Izabela Kowalska – Cichos

Gratulujemy!

maj 25

Nasze sukcesy sportowe w roku szkolnym 2014/2015

 •  Marcin Machaczek , Patryk Lubszczyk  oraz Adam Polak  zdobyli  II miejsce w powiatowych zawodach i II miejsce w zawodach rejonowych w tenisie stołowym
 • Jacek Buchta zajął II miejsce w stylu motylkowym w powiatowych zawodach szkól ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
 • Paweł Hercog II miejsce w stylu  grzbietowym w powiatowych zawodach szkól ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
 • Remigiusz Gołębiowski był najlepszy w kraulu w powiatowych zawodach szkól ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
 • Sebastian Rożyk zajął II miejsce w klasyku, a Karolina Marek III miejsce w powiatowych zawodach szkól ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
 • reprezentacja szkoły zajęła III miejsce w powiatowych zawodach w biegach przełajowych ( Patryk Woźnica, Marek Oślizło, Dawid Siedlaczeki, Wojciech Fojcik, Łukasz Kubica)
 • reprezentacja szkoły zajęła III miejsce w powiatowych zawodach w piłce nożnej ( Piotr Glenc, Paweł Wojtala, Bartosz Piprek Patryk Panic, Krzysztof Warło, Martin Michalczyk, Paweł Góra, Mateusz Franiczek, Damian Bugla, Adam Hojka, Mateusz Przeliosz )
 • reprezentacja szkoły zajęła IV miejsce w powiatowych zawodach w piłce ręcznej( Michał Cwedczuk, Marek Nowak, Mateusz Twardzik, Artur Smołka, Marek Kolarczyk, Radosław Gruszka, Karol Polnik, Przemysław Bugla, Bartosz Henkel, Bartosz Kuchcik, Kamil Tront, Marcin Paś, Sebastian Nowak, Marcin Pikulicki )
 • reprezentacja szkoły zajęła VII miejsce w powiatowych zawodach w łyżwiarstwie
 • reprezentacja szkoły zajęła I miejsce w „Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Radlina” (Martin Kiełkowski, Kamil Rauza, Jarosław Marcol, Artur Glenc, Radosław Gruszka, Łukasz Polnik, Bartosz Bednorz, Bartosz Lach, Bartosz Stebel )
 • Adrian Hojka zajął V miejsce, a Karolina Marek IV miejsce w powiatowym turnieju w tenisie ziemnym.
 • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Marek, Marta Radziszewska , Paweł Ciućka , Dawid Gardyan i Remigiusz Gołębiowski  oraz Sebastian Rożyk  wywalczyli V miejsce drużynowo w ogólnopolskich zawodach pływackich szkół górnicznych. Indywidualnie sukcesy odnieśli zdobywając w stylu klasycznym I miejsce Dawid Gardyan, II miejsce Sebastian Rożyk. W sztafecie stylem dowolnym 4x50m nasi uczniowie Dawid Gardyan, Sebastian Rożyk, Remigiusz Gołębiowski i Paweł Ciućka okazali się najlepsi.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w rozgrywkach często sami się zgłaszając do reprezentacji z danej dyscypliny.

-

 

 

maj 22

Ciekawe warsztaty

20 maja w Rybniku odbyły się warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego dotyczące ciekawych gier sportowych – tchouuballa i goalballa. W szkoleniu wziął udział nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły Mirosław Michalewski. Wprowadzenie tych ciekawych gier do szkoły nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może mocno urozmaicić zajęcia. Same gry nie są kontaktowe (czyli są stosunkowo bezpieczne) a kształtują wiele zdolności motorycznych i mogą dawać wiele radości.

IMG_2469-cropIMG_2470

maj 22

Lokalne spotkanie w Kotulinie

Koordynator szkolnego programu WF z Klasą Andrzej Jończyk uczestniczył 21 maja w lokalnym spotkaniu w szkole podstawowej w Kotulinie. Prowadzącym był lider lokalnej grupy programu WF z Klasą Marek Pawłowski.  W gronie nauczycieli różnych przedmiotów z różnych szkół,  rodziców i dyrekcji szkoły dyskutowano o organizacji zajęć sportowych w szkole, współpracy ze środowiskiem lokalnym w organizacji imprez sportowych, radości i satysfakcji jaką niesie ruch fizyczny dla dzieci i nauczycieli. Marek Pawłowski przedstawił sukcesy sportowe w swojej placówce, podkreślając rolę wspólnego działania całej społeczności szkolnej i lokalnej. Nasz nauczyciel zapoznał się też z bazą sportową szkoły. Każdy uczestnik mógł podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z programem i wychowaniem fizycznym. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze, a wiedzę i doświadczenia innych nauczycieli będzie można przenieść na własne „podwórko”

IMG_8542-crop

maj 14

Czasem gramy inaczej.

DSC_0003-crop

DSC_0004

DSC_0014

Są klasy, które bardzo lubią grać w „dwa ognie”. Uczniowie sami się organizują, a gra wyzwala wiele emocji. Często mało aktywni w siatkówkę, czy piłkę nożną, tu są w swoim żywiole.

DSC_0016DSC_0026

DSC_0030

Gra w piłkę nożną piłką do rugby daje wiele radości i śmiechu, ale nie jest łatwa. Nieprzewidywalność piłki wzmaga koncentrację i kształtuje koordynację.

maj 05

Sportowe zdjęcie kwietnia

DSC_0131-crop

Workout

Zdjęcie wykonała Izabela Kowalska – Cichos w czasie Lokalnej Akcji Sportowej

kwi 25

Sprawozdanie z LAS-u w naszej szkole.

Po długich przygotowaniach, 18 kwietnia odbyła się  w naszej szkole Lokalna Akcja Sportowa w ramach programu WF z klasą. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy chętnych rodziców, nauczycieli i uczniów razem z rodzinami, oraz pracodawców (zespoły i przedstawicieli zakładów pracy, w których nasi uczniowie odbywają staże i praktyki zawodowe). Rozmawialiśmy z uczniami żeby zaprosili rodziców, reklamowaliśmy się na stronie internetowej naszej szkoły i facebooku, wysyłaliśmy zaproszenia. Biorąc pod uwagę nasze sportowe warunki i możliwości postanowiliśmy, że nasza sportowa zabawa toczyć się będzie  wokół turnieju siatkówki i tenisa stołowego.

DSC_0041-crop

Pani dyrektor Danuta Mielańczyk wita uczestników Lokalnej Akcji Sportowej.

DSC_0031-crop

Zbiorowe zdjęcie na początku imprezy. Później było nas więcej, bo przychodziły  całe rodziny – nawet babcie z wnukami.

DSC_0071DSC_0078

DSC_0111DSC_0131-crop

Na początku odbyły się pokazy naszych uczniów. Artur Fojcik z  ze swoją partnerką Pauliną Adamczyk zatańczyli walca wiedeńskiego, a Michał Fryc i Marek Oślizło popisywali się swoją sprawnością fizyczną w „workoucie”.

DSC_0149DSC_0150

DSC_0153DSC_0200

Turniej tenisa odbywał się w kategorii żeńskiej, męskiej i „dowolnej” (w tej ostatniej kategorii mógł wziąć udział każdy chętny, kto chciał się poruszać, a nie był wcześniej zapisany na liście uczestników). Wśród dorosłych i uczniów  trwała zacięta walka w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

DSC_0159

Rodzice naszych uczniów upiekli ciasta. W dowolnym momencie sportowej zabawy można się było poczęstować czymś słodkim, albo bigosem z bułką. Na zdjęciu widać, że na początku byliśmy trochę skrępowani, ale niewiele zostało, a wszystkim smakowało.

DSC_0189DSC_0228

DSC_0319DSC_0479

DSC_0436DSC_0246

W turnieju siatkówki wzięły udział cztery drużyny. Systemem „każdy z każdym” w setach do 15 grali rodzice, uczniowie i nauczyciele. W czasie zawodów panowała bardzo miła atmosfera. Wszystkich zaskoczył zespół rodziców, który spotykając się pierwszy raz w takim składzie,  zaskakiwał zgraniem i wysokim poziomem gry.

DSC_0193-cropDSC_0009

Główna nagroda dla wszystkich uczestników Lokalnej Akcji Sportowej – pamiątkowy medal zaprojektowany przez nas i wykonany przez naszych uczniów. Zwycięzcy i wyróżnieni zawodnicy otrzymali też upominki ufundowane przez firmy: Kufieta z Czyżowic, Kredigo z Wodzisławia Śląskiego i HERMON z Raciborza.

DSC_0518DSC_0507

DSC_0508DSC_0521DSC_0529DSC_0539

DSC_0546DSC_0554

Po prawie czterogodzinnej zabawie nastąpił czas na podsumowanie Lokalnej Akcji Sportowej. W rozgrywkach piłki siatkowej  I miejsce zajęli reprezentanci uczniów, których rodzice brali udział w turnieju, II miejsce reprezentacja klasy III MH, III miejsce zajęli rodzice uczniów i zaszczytne IV miejsce zajęła drużyna nauczycieli. Najlepszą  zawodniczką z drużyny rodziców została pani Elżbieta Nielaba, najlepszym zawodnikiem wśród dorosłych został pan Krzysztof Lach, a wśród uczniów wyróżniał się grą Martin Kiełkowski.

W turnieju tenisa stołowego w kategorii kobiet I miejsce zajęła Klaudia Kiełkowska, II miejsce  Gabriela Smok, III miejsce Ewa Orzechowska- Sowa. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Marcin Machaczek, II miejsce  Kamil Rauza, III miejsce Adam Frąckowiak.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w tego typu imprezie w przyszłym roku. Nie udało nam się stworzyć drużyny pracodawców, choć wielu rodziców pracuje w zakładach, w których nasi uczniowie odbywają swoje praktyki. Wydaje nam się, że powinniśmy wcześniej zorganizować naszą imprezę (pora zimowa). W przyszłości planujemy także zorganizować dodatkowe zabawy dla dzieci, które przyszły razem z rodzicami, oraz wzbogacić występy „sportowo- artystyczne” (w tym roku nie doszło do pokazu taekwondo).

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, wola walki i apetyt, a nagrodą dla organizatorów były uśmiechy uczestników i telefony  rodziców z podziękowaniami już po naszej akcji.

Sponsorom wysłaliśmy specjalne podziękowania.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

kwi 09

Pamiątkowe medale dla LAS-u

Postanowiliśmy, że główną pamiątka i nagrodą dla uczestników naszej Lokalnej Akcji Sportowej będą pamiątkowe medale wykonane przez uczniów naszej szkoły na zajęciach praktycznych. Przedstawiamy proces tworzenia medali na obrabiarkach sterowanych cyfrowo.

DSC_0001

DSC_0004

DSC_0007

DSC_0009

kwi 08

Zaproszenie do LAS-u

Coraz bliżej do finału naszej imprezy. Chętni rodzice potwierdzili już swój udział, choć lista uczestników jest ciągle otwarta. Wysłaliśmy zaproszenia do firm, w których nasi uczniowie odbywają praktyki i staże. Dodatkowe atrakcje jakie przewidujemy to specjalne pokazy naszych uzdolnionych uczniów:

- taniec towarzyski

- taekwondo

- gimnastyka

Serdecznie zapraszamy 18 kwiecień godz. 9.00

 

 

 

Starsze posty &laquo

css.php