Początek finiszu.

maj
20

Jak już pisaliśmy prucujemy nad projektem na dni nuki, który już mocno ma się ku końcowi. Było trochę pracy ale efekt zapewne będzie wspaniały.

Praca wre albo nie !

kwi
8

Jesteśmy w trakcie pracy nad projektami na dni nauki, między innymi na temat komunikacji naszych czasów i 25 lat temu.Opracowujemy teraz faceebook poczte email.

Rymowanki.

mar
14

Nasza pani nauczycielka przysłała nam kilka informatycznych rymowanek i zaproponowała jeszcze kilka wymyśleć. Oto jej rymowanki:
GADU GADU- NIE UPODABNIAJ SIĘ DO KAKADU
GADU GADU- NA POZIOMIE I Z KLASĄ DAWAJ CZADU
ZRÓBCIE TAKI MYK- POSŁUŻCIE SIĘ TIK I RYMOWAĆ ZACZNIJCIE W MIG
Teraz nasza propozycja:
GDY PIRACISZ JAKIEŚ GRY SKOŃCZYSZ MARNIE  TY TAK TY

PIRACI I HAKERZY TO ZWYKLI FRAJERZY

NA PUNKCIE KOMPUTERA NIE WARIUJ- LEPIEJ RYMUJ I TALENTU NIE MARNUJ

KAŻDY TO WIE, ŻE NA FACEBOOKU ZNAJOMYCH SPOTYKA SIĘ

Historyjka z morałem.

sty
14

Pewnego razu pewien młody człowiek chcąc ściągnąć nową  ściągnął jej wersję. Złamał tym samym . Policja dowiedziała się o tym i kazała mu wykasować , a jego rodzicom zapłacić dużo odszkodowania. Taki z tego morał, że nie należy ściągać , bo zazwyczaj nie jest miły.

Debata w naszej szkole.

sty
13

Wczoraj w naszej szkole odbyła się debata na temat kodeksu szkoły z klasą 2zero. Kilka grup przedstawło swoje wersje kodeksu i razem wypracowaliśmy szkolny kodeks .Atmosfera debaty nastrajała nas do pracy.„Nadzorowały” nas dwie panie                           od informatyki, pani dyrektor i pewien czas pani wiecedrektor.

Prawa autorskie według mnie.

sty
12

Według mnie prawa autorskie są bardzo ważne. Sami pomyślcie, czy gdybyście na przykład napracowali się nad jakimś opowiadaniem i wrzucili je do neta a ktoś wydrukowałby je i powiedział, że on to napisał, jak byście się czuli? Pewnie strasznie. Po to są własnie prawa autorskie, po to by chronić dzieła wasze i wszystkich internautów.

Nie rozumiem!!!

gru
16

Nie rozumiem po co niektórzy uczniowie ścągają wypracowania z netu skoro łatwo to wykryć i łamie to prawa autorskie. Lepiej pzysiąść fałdy niż narażać się na jedynkę i balansować na granicy prawa.

Licencje oprogramowania.

gru
16

Licencja oprogramowania – umowa na korzystanie z utworu jakim jest aplikacja komputerowa, zawierana pomiędzy podmiotem, któremu przysługują majątkowe prawa autorskie do utworu, a osobą, która zamierza z danej aplikacji korzystać.

Rozróżniamy następujące rodzaje licencji:

  • licencje niewyłączne, w których udzielający licencji może zezwolić na korzystanie z utworu wielu osobom równocześnie, które nie muszą mieć formy pisemnej,
  • licencje wyłączne (rzadkość w przypadku aplikacji komputerowych), spotykane głównie w przypadku znacznych kontraktów np. na wykonanie systemów bankowych itp., w tym przypadku zwykle umowa licencyjna wynika z umowy o dzieło, na podstawie której firma wykonująca oprogramowanie wykonuje zamówioną aplikację, umowa taka wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności,
  • sublicencja, w której licencjobiorca może udzielić dalszej licencji, pod warunkiem wszakże takiego upoważnienia w jego umowie licencyjnej

                 Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_oprogramowania

Licencje Creative Commons

lis
29

Licencje Creative Commons (CC) – zestaw licencji,które umożliwiają udostępnianie utworów objętych prawami autorskimi. Licencje te są tworzone i utrzymywane przez organizację Creative Commons.

Rodzaje licencji:

-   Creative Commons Attribution new icon   Uznanie Autorstwa ( Attribution (BY))  zezwala  na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.

-Creative Commons Noncommercial icon Użycie Niekomercyjne (Noncommercial (NC)) zezwala  na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.

-Creative Commons No Derivative Works icon Bez Utworów Zależnych ( No Derivative Works (ND)) zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.

-Creative Commons Share Alike icon Na Tych Samych Warunkach ( Share Alike (SA))  zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie pochodnych dzieł, pod warunkiem że będą one opublikowane na takiej samej licencji.

Informacju pochodzą ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencje_Creative_Commons

Nie kradnij i nie daj się okraść

lis
26

Pamiętaj:

-jeżeli jakiś materiał jest oznaczony znakiemCopyright.svg (copyright)
 oznacza to, że bez zgody autora nie wolno przerabiać materiału lub przdstawiać jako swojego

-jeżeli jakiś  materiał jest oznaczony znekiem Copyleft.svg (copyleft)  oznaczato, że materiał można poddawać dowolnym czynnościom