Żołnierze Wyklęci w naszej szkole

 

W ramach obchodów pięciolecia nadania naszemu Gimnazjum imienia Sybiraków w głównym holu Szkoły otwarto wystawę ,,Człowieczy los”. Zaprezentowano tam materiały dotyczące Zbrodni Katyńskiej, Sybiraków oraz Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego, w tym również oddziału Henryka Lewczuka „Młota”, do którego należał Pan Wacław Prystupa, nasz Świadek historii.

W naszej szkole odbyła się także uroczysta akademia, podczas której zostali uczczeni Niezłomni Bohaterowie, walczący o wolność naszego Kraju. Uczestniczyli w niej Żołnierze Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Sybiracy, mieszkający do dziś w Chełmie, Pan Jerzy Masłowski, a także Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie naszej Szkoły.

2014-03-12 15.04.18 2014-03-12 15.05.22 wystawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge