wolontariat razem łatwiej : )

Ostateczne podsumowanie.

W tym (ostatnim) wpisie mamy zamiar podsumować naszą pracę od początku pracy w projekcie. Wszytsko podziliłyśmy na trzy kategorie: Co nam wyszło, co nie i co można było zrobić inaczej/lepiej.
Zacznijmy od tego co nam wyszło:

* akcje z wypiekami, konsumenci byli bardzo zadowoleni z naszym muffinek i pierniczków, a my z naszej pracy i zarobionych pięniędzy

*zbiórka zabawek, która również zakończyła się powodzeniem

*gazetka na podsumowanie projektu i gazetka o MAPie

Co to nam nie wyszło:

*wyjazdy do Białegostoku i na oddział niestety nie powiodły się głównie ze względów formalnych
*frekwencja na zebraniach, rzadko spotykałyśmy się w pełnym składzie

* myślę, że watrto różnież powiedzieć o poślizgu jaki miałyśmy w kilku przypadkach, chodzi tu głównie o spóźnienia : )

To co byśmy zrobiły inaczej:

* po pierwsze ogranizacja bloga, częstsze wpisy więcej zdjęć i co najważniejsze uświadomienie uczniów, o tym, że blog istnieje : )

*przed akcjami powinnyśmy przejść się po klasach i opowiedzieć o Stowarzyszeniu i o nas

*mogłyśmy też pomyśleć o zamieszczeniu informacji na facebooku : D

Mamy nadzieję, że spodobał sie Wam nasz projekt i dziękujemy wszystkim czytelnikom za odzwiedziny i śledzenie bloga oraz składamy podziękowania naszej opiekunce Pani Bowżyk, która motywowała nas i goniła do pracy : )

13 lutego 2012 autor: student015 | Brak komentarzy »

Koncert Marzeń : )

Wczoraj 05.02.2012 r. odbył się  charytatywny  koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Onkoludki. Zbierano pieniądze na wyjazd wakacyjny dla dzieci ze Stowarzyszenia. Występów było  wiele, między nimi odbywała się licytacja.  Wszystkie przedmioty wylicytowano. Na koncert przyszło  wiele osób , wsród zaproszonych gości znalazły się  : policjanci ,  strażacy, kolejaże  , Urząd Miasta, Biskup. Tak zwane cegiełki moża  było  zakupić za 15  zł. Frekfencja na koncercie była zadowalająca. ; )

6 lutego 2012 autor: student015 | Brak komentarzy »

To już koniec

Nasz projekt właśnie dobiegł końca. Wszytskie akcje zakończone, pieniądze przekazane, ankiety wypełnione. Myślę, że wszystkie z Nas będą mile wspominały czas, który poświęciłyśmy temu projektowi : ) Szczególnie miło wspominamy wyrób wypieków i ich degustację : ) Chcemy podziękować wszystkim śledzącym nasz blog oraz ludzi wspierających nasze akcje : ) Spotkanie podsumowujące naszą działalność odbędzie się jutro : ) Wpis ze spotkania pojawi się zapewne we wtorek.

5 lutego 2012 autor: student015 | Brak komentarzy »

Zakończenie akcji

Sprzedaż muffinek poszła nam dość dobrze, bo zarobiłyśmy 81 zł. Tym razem nie sprzedałyśmy wszystkich wypieków, bo sporo zostało dla nas. Większość sprzedałyśmy na pierwszej długiej przerwie w szkole. Dostałyśmy również wiele pochwał dotyczących naszych babeczek z czego jesteśmy bardzo zadowolone.

16 stycznia 2012 autor: student015 | 1 komentarz »

Powtórka z rozrywki ;D

Poraz kolejny spotykamy  się  aby robić wspaniałe muffinki ,tak jak wcześniej napisałyśmy robimy bananowe, waniliowe z dżemem i czekoladowe. Już jutro będziemy je sprzedawać w szkole. Zrobiłyśmy ich ok. 100 i tym razem będziemy je sprzedawać taniej, bo po 1 zł, aby więcej osób je kupiło.

16 stycznia 2012 autor: student015 | Brak komentarzy »

Kolejna akcja sprzedaży wypieków..

Z powodu zebrania niskiej kwoty pieniędzy podczas sprzedawania pierniczków, postanowiłyśmy powtórzyć sprzedaż muffinek. Ustaliłyśmy, że spotkamy się w niedzielę i upieczemy ponownie babeczki bananowe i czekoladowe, ze względu na to, że najlepiej się sprzedawały. Wypróbujemy także nowy przepis na muffiny waniliowe z dżemem porzeczkowym. Mam nadzieję, że więcej ich sprzedamy niż same zjemy ;D i zbierzemy większą kwotę pieniędzy niż ostatnim razem.

12 stycznia 2012 autor: student015 | 1 komentarz »

gazetka o prezydencji

Ostatnio na naszym korytarzu zawisła gazetka dotycząca Polskiej Prezydencji w Radzie UE. W gazetce jest mowa o tym czym jest prezydenja, co to jest trio prezydencji oraz o naszych celach i głównych przesłankach. Oprócz tych informacji zamieściłyśmy również logo Polskiej Prezydenji i swie flagi: polską i UE. Mamy nadzieje, że ta gazetka przynajmniej w małym stopniu przybliży uczniom naszej szkoły sytuacje naszego państwa na arenie UE.

9 stycznia 2012 autor: student015 | 1 komentarz »

Pierniczki … mmmmm :) pycha !

Przed  świętami sprzedawaliśmy pierniczki. Chyba  smakowały, ponieważ  zniknęły w  mgnieniu oka , a  My zebraliśmy 30,50 zł. Cieszymy się , że  nasze  wypieki cieszą się takim powodzeniem. To już  kolejna, udana  z  Naszych  akcji. mamy  nadzieję , że będzie ich o wiele  więcej, że  zbierzemy jeszcze  więcej  pieniędzy a na  twarzy chorych dzieci zagości chociaż na  chwilę  uśmiech  :) !

a oto prześliczny plakat o sprzedaży pierniczków

5 stycznia 2012 autor: student015 | Brak komentarzy »

Zdjęcia ;)

A to nasza mała pomocniczka.

16 grudnia 2011 autor: student015 | Komentarzy: 3 »

Pierniczki :D

Właśnie wzięłyśmy się za  robienie pierniczków. Sylwia  z Zuzią wcześniej kupiły potrzebne  produkty. Zuzia rozrabia ciasto, Aleksandra będzie je rozwałkowywać, a Sylwia robi zdjęcia i będzie przyozdabiać pierniczki. Choć nas jest mniej, ponieważ niektóre z dziewcząt nie mogły się  nami spotkać, to mamy nadzieję że wyroby wyjdą  idealnie. Pozdrowienia z Ełku!

16 grudnia 2011 autor: student015 | Brak komentarzy »
css.php