Ostatnie poprawki w prezentacji

Grudzień 21st, 2011 by pg_wroblew

Właśnie wprowadzamy poprawki w prezentacji. Zamieszczamy wywiady i sprawdzamy czy wszystko jest w porządku. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem:)

festiwal Młodzi Aktywiści Prezydencji

Grudzień 19th, 2011 by pg_wroblew

Dzisiaj nasza grupa bierze udział w festiwalu. Wszyscy bardzo angażują się w pracę. Niecierpliwie czekamy na kolejne zadania:)

Wszystko dopinamy na ostatni guzik

Grudzień 19th, 2011 by pg_wroblew

Jedna grupa zajmowała się wywiadem z wójtem naszej gminy, natomiast druga przeprowadzała wywiad z osobami, prze których teren będzie przebiegała kolej. Na spotkaniu omawialiśmy oba te wywiady i dzieliliśmy obowiązki między siebie. Niedługo będziecie mogli zobaczyć naszą prezentację;)

Spotkanie w gminie

Grudzień 19th, 2011 by pg_wroblew

13 grudnia byliśmy na spotkaniu z wójtem naszej gminy. Przeprowadzaliśmy wywiad dotyczący oczywiście szybkiej kolei. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które zamieścimy w naszej prezentacji łącznie z wywiadem.
Czytajcie naszego bloga:D

Szybka kolej-spotkanie w gminie

Grudzień 1st, 2011 by pg_wroblew

Tak jak obiecaliśmy dodajemy zdjęcia oraz opis ze spotkania z wójtem naszej gminy.

Szybka kolej jest to kompatybilny system całej Europy, a później Świata. Na razie nie wiadomo dokładnie, którędy będzie przebiegać, ale wiemy, że będzie na pewno;) Wiadomo natomiast, że aby wybudować kolej trzeba będzie wykupić wiele działek i ludzie mieszkający na nich będą musieli się przeprowadzić w jakieś inne miejsce. Szybka kolej będzie jechać 350km/h, będzie miała 50m szerokości a w ciągu 12 godzin przejedzie 20 pociągów. Do jednego pociągu będzie mogło wsiąść 300-400 osób. Pociągi nie będą jeździły nocą. Przebudowa starej kolei byłaby o wiele droższa, niż budowa nowej.

Ludzie, pomimo tego, że taka szybka kolej to ogromny krok do przodu, bardzo się jej obawiają. Nie chodzi tutaj o samą kolej, ale o to, że nie wiadomo kiedy będzie budowana i przez które działki będzie przebiegać. Ludzie obawiają się też, że dorobek ich całego życia nie zostanie wykupiony za odpowiednią cenę. Każdy martwi się o swoją przyszłość.  Ale nie taki diabeł straszny jak go malują i miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży;)

Praca nad prezentacją:)

Listopad 30th, 2011 by pg_wroblew

Dziś jak w każdą środę spotkaliśmy się aby omówić nasze kolejne działania dotyczące projektu. Każdy z nas podawał pomysły i omawiał swoje działania dotyczące minionego tygodnia. Wiemy już z kim przeprowadzimy wywiady. Teraz zastanawiamy się nad formą przedstawienia ich w naszej prezentacji. Na razie w planach mamy komiks.

Relacje ze spotkania z wójtem naszej gminy wraz ze zdjęciami zamieścimy jutro:)

Kolejny krok w naszych działaniach

Listopad 26th, 2011 by pg_wroblew

Dzisiaj dowiedzieliśmy się o spotkaniu zorganizowanym przez wójta naszej gminy. Spotkanie ma dotyczyć problemów wynikających z powstania szybkiej kolei.  Jutro wybierzemy przedstawicieli naszej grupy, którzy wybiorą się na to spotkanie.  Jeżeli jesteście ciekawi jak przebiegało zebranie, czytajcie naszego bloga. Kolejny wpis już niedługo:)

Gazetka szkolna

Listopad 22nd, 2011 by pg_wroblew

Jedna z naszych grup zajmowała się stworzeniem gazetki szkolnej:)

Nasze kolejne działania:)

Listopad 22nd, 2011 by pg_wroblew

Jesteśmy już po kolejnym spotkaniu. Na poprzednich zajęciach podzieliliśmy się na kilka grup, z której każda ma swoje zdania. Przygotowaliśmy również zarys prezentacji, która będzie finałem naszej pracy!!Ważnym punktem naszej prezentacji są wywiady: chcemy przeprowadzić wywiad z Wójtem naszej gminy.W swojej prezentacji mamy również plany dotyczące rozmowy z ludźmi ukazujące pozytywne i negatywne skutki powstania szybkiej kolej!!Ale o tym dowiecie się czytając naszego bloga.

Następny wpis już niedługo!!

Nasze plany

Listopad 2nd, 2011 by pg_wroblew

Dzisiaj znów spotkaliśmy się, aby kontynuować prace związane z projektem. Usiedliśmy przy komputerach i szukaliśmy materiałów związanych z projektem.  Dowiedzieliśmy się, że z inicjatywy Politechniki Łódzkiej utworzono naukowo-dydaktyczne centrum transportu kolejowego.  Kształcić się tam będzie kadra inżynierów, niezbędnych do wybudowania w Polsce kolei dużych prędkości oraz wspomagających ją kolei aglomeracyjnych. Planujemy prowadzić nasz projekt w dwóch aspektach.  Z jednej strony przedstawimy szybką kolej jako nowinkę technologiczną, a z drugiej strony pokarzemy to jako problem społeczny.  Na razie nasze działania ograniczają się do: poszukiwania różnych wariantów przebiegania kolei przez nasze województwo oraz do promocji naszych działań na gazetce ściennej i stronie internetowej naszej szkoły.  Zaświtał nam też w głowie pomysł dotyczący przedstawienia szybkiej kolei jako szansy na zwiększenie mobilności młodzieży:)