SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstępie chciałbym poinformować, że nie będzie to wpis dotyczący żadnego wrocławskiego zabytku czy legendy. Napiszę dziś na temat spektaklu o intrygująco brzmiącym tytule ,,SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”. Miałem okazję wybrać się na przedstawienie dnia 15 marca 2014 i przyznam szczerzę, że nie uważam tego czasu za zmarnowany. Widowisko w reżyserii Jakuba Krofty odbyła się we Wrocławskim Teatrze Lalek, o którym swoją drogą zamierzam napisać niedługo post. Sztuka opowiada o rzeczach poważnych, ale w komediowym wydaniu. Ogólny zarys wygląda tak: w ekstrawaganckiej rodzinie wychowuje się 13-letni chłopiec o imieniu Samuel. Jego życie stopniowo zaczyna się walić – nie dość, że rodzice głównego bohatera biorą rozwód, to jeszcze staje się on pośmiewiskiem w szkole. Sam uważa, że jego życie jest denne oraz, ale wkrótce poznaje Wiolę – nową uczennicę szkoły, do której chodzi chłopak. Od tego czasu akcja przeplatana jest miłosnymi perypetiami i walką o to, aby rodzice wrócili do siebie. Sztuka ta pokazuje jedną, bardzo wartościową rzecz: nie wolno się poddawać, choćby było nie wiadomo jak źle. Zawsze warto walczyć o coś, czego pragniemy, bo można osiągnąć bardzo zadowalające efekty – tak było właśnie w tym przypadku. Moim zdaniem sztuka ta jest bardzo cenna przede wszystkim dla młodzieży, która często się poddaje. Poważny przekaz ,,opakowany” jest w komediową oprawę, która sprawia, że przedstawienie ogląda się z niebywałą przyjemnością. Polecam wszystkim obejrzenie tej sztuki, chociaż wiem, że zapewne niewiele osób czytających bloga jest z Wrocławia.

Na sam koniec chciałbym jeszcze odpowiedzieć na pytanie, które zapewne nasuwa się części czytelnikom, a brzmi zapewne tak: ,,Dlaczego na blogu, który opisuje w większości historię Wrocławia jest wpis o sztuce?”. Moja odpowiedź brzmi tak: blog nie będzie zajmował się tylko historią miasta. Jeśli pojawi się coś, co warto opisać to z pewnością będzie na ten temat wpis. Zdradzę jeszcze, że wpisów tego typu będzie więcej, ponieważ uważam, że dobrze jest wspierać kulturalną stronę swojej małej ojczyzny.

One thought on “SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge