Pożegnanie Misia

    Cześć !

  To jest mój ostatni wpis na blogu w tym roku szkolnym ! :-(

Niedługo wakacje, więc chciałbym podziękować za możliwość zamieszczania wpisów na blogu, gdyż jest to ogromna frajda !!! Cieszę się, że pozostawiłem jakiś ślad w formie moich wpisów.

Dziękuję

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wikipedia.pl  CC BY   Koala

Wikipedia.pl
CC BY
Miś Koala

- Miś / Michaś :-D

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Festiwal 2.0

17 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Festiwal 2.o. Uczniowie zostali zapoznani z kodeksem 2.0 oraz pracami, które zostały wykonane w tym roku szkolnym przez uczniów uczestniczących w projekcie Szkoła z klasą 2.0.

Zostały przedstawione fragmenty naszego bloga, filmiki, prace plastyczne i wiele innych ciekawych prac. Apel miał na celu ukazanie naszej pracy w tym roku szkolnym związanej ze Szkoła z klasą 2.0 oraz zachęcenie młodszych kolegów do przyłączenia się do naszej grupy blogerów czy filmowców.

Moim zdaniem tego typu apele są bardzo ważne, gdyż zachęcają do pracy nad projektami edukacyjnymi, łącząc zabawę z nauką !!! ;-)

- Michaś :-D

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

#ostatnidzienrokuszkolnego 2014/15

Czwartek 25.06 zapowiada się bardzo ciekawie zwłaszcza dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Przecież to ostatni dzień nauki w tej szkole! Frekwencja-nie ma szału. W naszej klasie jest około 7 osób, a w jednej grupie- 3. Podobnie jest w innych klasach, choć wśród młodszych roczników znaleźli się ochotnicy, którzy poświęcili pierwszy potencjalny dzień wakacji na przyjście do szkoły. Większość, zarówno w trzecich, drugich jak i pierwszych klasach, przyszła na próby zakończenia roku szkolnego. Ta uroczystość odbędzie się…dzisiaj, o 17.30, ku zadowoleniu i uczniów, i nauczycieli. Przyznam, że podoba mi się to rozwiązanie- po co tracić jeszcze jeden dzień, piątek, by przychodzić do szkoły, skoro można to załatwić „na raz”? :) Od jutra oficjalne wakacje. A jeszcze dzisiaj-żegnaj szkoło!

Ina

fot. by Luftphilia, BY-NC-SA

fot. by Luftphilia, BY-NC-SA

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Festiwal Filmowy 2015

                                   Wczoraj w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie odbył się Festiwal Filmowy. Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie w tym dawni absolwenci Naszej szkoły mieli okazję obejrzeć tegoroczne produkcje szkolnej, filmowej grupy MAK – Młodych Amatorów Kina, której jestem członkiem.

                                          Między poszczególnymi produkcjami, prowadzący Basia oraz Michał opowiadali o pracy nad filmami, przeżyciach oraz doświadczeniu zdobytym dzięki projektom organizowanym przez różne stowarzyszenia filmowe. Dodatkowo, odbył się QUIZ dla widzów, który dał im szansę na zgadywanie z jakiego filmu jest dany fragment, zdjęcie, melodia. Wszystkim bardzo się podobało !!!

                                      Pod koniec, wszyscy otrzymali karteczki w celu wybrania najlepszego filmu. Nagrodę Złotego Szkolnego Orła otrzymał film pt. „Patologiczna rodzina czarnoksiężników” :-)

                                       Uważam, że festiwal się udał. Wszystkim pozostały dobre wrażenia !!! 1) Jestem bardzo zadowolony, że mogłem poprowadzić ten pokaz wraz z Basią !!! Takich wydarzań się nie zapomina !!!

                                                                                                                                              - Michaś ;-)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Wirtualny Festiwal Medialny

Cześć,

dzisiaj wraz z Bas!ą miałyśmy okazję wziąć udział w niesamowitym przedsięwzięciu jakim jest Wirtualny Festiwal Medialny. Otóż jest to festiwal, w którym ekipy z całej Polski rozwiązują zadania w określonym czasie. Festiwal właśnie się zakończył…. ale zapraszam na następny. To wspaniałe wydarzenie, które pozwala pracować w grupie.

Julqa

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Koniec roku szkolnego już blisko !!! :-D

                                    Rok szkolny dobiega końca. W tym tygodniu zostaną wystawione oceny. Zżyłem się z gimnazjum przez co jestem smutny, że muszę je opuścić. Poznałem masę miłych ludzi, rozwinąłem się, miałem okazji nauki języka francuskiego, brałem czynny udział w życiu szkoły przez co trudniej będzie mi się z nią pożegnać, ale czas na liceum. Czekają mnie 3 lata pełne nowych doświadczeń, znajomych … . Mam nadzieję, że pozostawiłem po sobie jakiś ślad w gimnazjum ! ;-)

pixabay.com  CC BY SA    Jabłko

pixabay.com
CC BY SA
Jabłko

W związku z końcem roku szkolnego, poprosiłem kilkanaście osób z klas trzecich o napisanie paru słów o 3 latach nauki w Naszym gimnazjum. Oto, niektóre z wypowiedzi :

1. Trzy lata nauki minęły bardzo szybko. Zdarzały się dni gorsze i lepsze, ale mimo to wspomnienia pozostają dobre. Na pewno będzie nam brakować kolegów z klasy, z którymi mięliśmy fajne relacje, ale też niektórych nauczycieli, którzy skutecznie zachęcali nas do pracy.

2. Po 3 latach nauki jestem bardzo zadowolony z atmosfery w szkole i klasie, gdzie wszyscy chętnie sobie nawzajem pomagali. Klasa była bardzo tolerancyjna. Podobało mi się, że nauczyciele pomagali nam w nauce i w ogarnięciu materiału podstawowego oraz dali nam możliwość rozwoju własnych zainteresowań. Na fizyce razem z kolegą prezentowałem ostatnio projekt z nadprogramowego materiału  z aerodynamiki. Najbardziej będzie mi brakowało znajomych z klasy, z którymi na 100 % utrzymam kontakt. Nigdy nie zapomnę moich kolegów: Kajetana, Adama i Michała, którzy zawsze potrafili mnie rozbawić. Nauczyciele, oni zawsze nam pomagali, nigdy nie napotkałem utrudnień z ich strony. Zawsze pomocni, troskliwi i ciepli. :-)

3. Najbardziej będzie mi brakowało niektórych nauczycieli oraz wielu ludzi poznanych w tej szkole. Najwięcej radości dał mi sport na wysokim poziomie. Będę tęsknił za naszym wychowawcą.

4. Jedzenie na stołówce było spoko. :-D Będzie mi brakować naszej wychowawczyni oraz znajomych, których poznałem w tej szkole.

5. Po trzech latach w tym gimnazjum będę tęsknić za osobami, które tu poznałam. Spędziłam tutaj lepsze dni mojego życia i na pewno będę je miło wspominać! Zapamiętam uśmiechających się nauczycieli i atmosferę na lekcjach oraz przerwach.

6. Jak na gimnazjum rejonowe nie jest źle. Myślałam, że będzie gorzej. Jak wiadomo,        ze swoją klasą przeżyliśmy 3 lata, więc bywały dni lepsze i gorsze (hue hue hue :-) ). Najbardziej będzie nam brakowało naszego wspaniałego przewodniczącego.

7. Po 3 latach gimnazjum biorę naszego wychowawcę, Panią Puciło, do liceum !!!       Będzie mi brakować mojej kochanej klasy i nauczycieli francuskiego. Cieszę się, że idę do szkoły z 80 % ludzi z naszej klasy. ^.^ Najbardziej zapamiętam TO, ŻE NIE MOŻNA NOSIĆ KRÓTKICH SPODENEK w 35′C upału – hahahahahahaha !!!

8. Na początku bardzo żałowałem, że dostałem się do tej szkoły. Z czasem przestałem żałować! Uważam, że nasza wychowawczyni, świetnie uczy francuskiego, a Pani od fizyki przedmiotów ścisłych. Pozwoliła mi zrozumieć i nadrobić zaległości z przedmiotu. Miałem drobne problemy z Panią od chemii, ale co tam … ;-) Mam bardzo zgraną klasę, a w niej moją mistrzynię – Lusię. Jest ona też mistrzynią w drukowaniu i w pomaganiu innym. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z 3 lat w tej szkole i moim zdaniem był to najlepszy wybór spośród szkół z profilem dwujęzycznym.

9. Jestem bardzo zadowolona z 3 lat w tej szkole. Potrafię się teraz porozumieć po niemiecku i podrasowałam swój angielski. Pokochałam chemię oraz geografię.                    Ludzie, których spotkałam … KOCHAM ICH !!!

10. Cieszę się, że wybrałam tę szkołę, a nie inną. Przyznam szczerze, że ją wybrałam tylko ze względu na nowoczesne wyposażenie, ale odkryłam, że to gimnazjum jest wartościowe ze względu na wsparcie jakie uczeń dostaje. Wiem, że nie wszyscy się z tym zgodzą i wiem, że zmieniliby zdanie gdyby porównali to, co otrzymaliby w innej szkole. Podoba mi się, że lekcje są prowadzone w przyjemnej atmosferze (zwłaszcza francuski). Nie widzę żadnych wad, które byłyby na tyle duże by o nich wspominać. Cieszę się, że mogłam poświęcić te      3 lata na naukę francuskiego, którym mogę się już porozumieć, np. za granicą. Będę tęsknić za tą szkołą i czekam na kolejną wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże z klasą ! :-)

11. Jestem szczęśliwa, że miałam okazję uczenia się w tej szkole. Nigdy nie zapomnę Pani od angielskiego, polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologi, historii, geografii, wf-u, plastyki, techniki, informatyki, francuskiego, EDB …, Pana od muzyki, wf-u … !!! Wszyscy byli cudowni !!! :-D Będę tęsknić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

                                       Dziękuję uczniom za swoje wypowiedzi oraz dziękuję za wszystko co mnie spotkało w tej szkole. Dziękuję nauczycielom, kolegom, koleżankom, dyrektorowi i wicedyrektorowi !!! Mam nadzieję, że zostawiliśmy ślad po Nas w Naszym gimnazjum. Zawsze będę pamiętał o tej szkole i kiedyś na starość będę o niej opowiadał swoim wnukom !!!

     pixabay.com      CC BY SA Pozwolenie na myślenie

pixabay.com
CC BY SA
Pozwolenie na myślenie

:-D

DZIĘKUJĘ <3

                                                                                                                                          – Michaś ;-)

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

„Blogowanie ? Jestem na TAK !”

Cześć !

                                Koniec roku szkolnego już blisko! Jestem bardzo zadowolony, że mogłem wziąć udział w blogowaniu, dzieląc się z ludźmi swoimi przeżyciami, zdobytą wiedzą, ciekawostkami itp. Jestem wdzięczny Pani od informatyki za możliwość zamieszczania wpisów na blogu. Blogowanie było idealnym sposobem na zapomnienie o problemach i pisaniu tego co się czuło ;-) !

               W Szkole z Klasą 2.0 nauczyłem się jednej, bardzo ważnej rzeczy, która mi się może przydać w przyszłości, a której szczerze nie nawiedziłem – używania legalnych źródeł. Zaczynając blogowanie byłem wkurzony, że nie mogłem używać niektórych zdjęć i musiałem szukać fotografii na odpowiedniej licencji. Zanim zacząłem blogować, na zajęciach informatyki już mieliśmy obowiązek korzystania z legalnych źródeł (od pierwszej klasy nie znosiłem tego). JEDNAK praca przy blogu nauczyła mnie nie tylko użytkowania ze zdjęć legalnych itp., lecz również wytrwałości w ich przeszukiwaniu (nie wybierania pierwszego lepszego zdjęcia) oraz odpowiedniego opisu zdjęcia (np. Flickr.com, CC BY NC ND, twórca XYZ, tytuł ABC itp.). Dodatkowo, zdobyłem doświadczenie w blogowaniu i odkryłem jakie to cudowne! No i oczywiście, dzięki zadaniom organizowanym przez Szkolę z Klasą 2.0 dowiedziałem się trochę na temat BĄCZKÓW hahaha! :-D

                   Na blogu warto pisać w celu własnego rozwoju. Pisanie i poznawanie świata rozwija, ale jest to także świetny sposób na dzielenie się z ludźmi własnym zdaniem (opinią), odczuciami, doświadczeniem itp. Poza tym, poprzez blogowanie możemy wyładować negatywną energię z naszych organizmów – wierzcie mi, pomaga! :-)

                     Najciekawszym aspektem blogowania było poznawanie opinii innych blogerów. Czytanie wpisów oraz ich komentowanie. Jedyną trudnością dla mnie była zdarzająca się w głowie pustka, która powodowała, iż nie wiedziałem o czym napisać lub w jaki sposób opisać dany temat – na szczęście było to zjawisko krótkotrwałe. ;-)

          Inne blogi pozwoliły mi na poznanie konkurencji i knucie jak tu sparaliżować ich działanie i zdjąć ich z blogowego rynku! – żart ;-) Tak naprawdę, inne blogi umożliwiły mi spojrzenie na świat z innego punktu widzenia, poznanie różnych opinii i odkrywanie świata. Bardzo przyjemną czynnością było czytanie innych wpisów i ich komentowanie. Czasami, gdy brakowało mi pomysłu na wpis, podróżowałem po pięknych blogowych krainach i poznawałem najbardziej odległe, niezwykłe, malownicze zakątki Śródblogmia. Tysiące blogmittów, smlogów, kransoblogów, blogren o czarującym śpiewie i wiele innych stworzeń opowiadało mi wciągu tego roku niesamowite historie. Osobiście, uważam wyobraźnię za cud, który sprawia, że każdy człowiek jest zdolny do Wielkich rzeczy, a moim ulubionym mottem są słowa Alberta Einsteina – „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona”!!! <3

            Moim zdaniem, dawanie uczniom możliwości tworzenia blogów jest świetnym pomysłem. Pomaga to NAM w kształtowaniu samych siebie i rozwija. Jestem absolutnie za tym, by szkoły zachęcały młodzież do współpracy ze Szkołą z Klasą 2.0 i zabawy, bo przecież pisanie na blogach to radość i czysta przyjemność! :*

DZIĘKUJE za TEN wspaniały ROK szkolny !!! :-D

Flickr.com, CC BY NC ND, Imagination, Jack

Flickr.com, CC BY NC ND, Imagination, Jack

:-)

                                                                                                                                 - Michaś <3

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Orange Video Fest 2015

Dnia 16.05 tego roku odbył się Orange Video Fest. Całe wydarzenie miało miejsce na Torwarze, który w niekrótkim czasie zapełnił się ludźmi. Ja z moją przyjaciółką przyszłyśmy na godzinę 14:00, bo wcześniej uczestniczyłyśmy w zawodach z ringo. Na początku naszego wypadu przespacerowałyśmy się po Torwarze i popatrzyłyśmy na rzeczy prosto ze sklepów różnych YouTuberów.

fot. Natalia; CC BY NC ND

fot. Natalia; CC BY NC ND

W między czasie YouTuberzy rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z fanami. Nam niestety nie udało się zrobić najbardziej wyczekiwanego zdjęcia z Ajgorem Ignacym. Kolejki do niego były strasznie długie, a z czasem przeradzały się w grupę osób zachowujących się po prostu jak dzikie zwierzęta. Ja zostałam kopnięta w plecy, a moja przyjaciółka – Natalia, nadal ma ślad po tym jak jedna dziewczyna ją podrapała, więc zrezygnowałyśmy z Ajgora i poszłyśmy bawić się na koncercie Komil’a. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ tuż po nich wchodził na scenę Igor wraz z chłopakami z AbstrachujeTV. W między czasie załapałyśmy się na darmową Coca-Colę i kupiłyśmy koszulki lekko za nie przepłacając (tylko lekko ;) )

fot. Natalia; CC BY NC ND

fot. Natalia; CC BY NC ND

Generalnie z czasem osób zaczęło ubywać, a i my wyszłyśmy pół godziny przed końcem imprezy. Cało wyjście było jak dla mnie zdecydowanie udane, a organizatorzy momentami przeszli samych siebie :)

~Anais

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Obiecane wspomnienia z wizyty we Francji w ramach projektu COMENIUS

Nasze gimnazjum bierze udział w europejskim projekcie ,,Comenius’’. W ramach projektu grupa uczniów z klasy drugiej w  maju pojechała na wycieczkę do Francji.
Mamy zamiar opowiedzieć o tym wyjeździe .

Nasza podróż zaczęła się rano w poniedziałek , spotkałyśmy się o czwartej na lotnisku Okęcie i poleciałyśmy do Paryża. Lot minął  szybko i komfortowo. Po paru godzinnym czekania na pociąg, pojechałyśmy do miejscowości Le Mans. Tam czekali uczniowie,
którzy gościli nas w swoich domach.

Następnego dnia zwiedzałyśmy szkolę partnerką, w której odbyły się warsztaty i zajęcia w szkole. Wszyscy przedstawiciele krajów zaprezentowali prezentacje dotyczącą podsumowania projektu. Jedliśmy wspólny posiłek w stołówce szkolnej, a także przygotowaliśmy obrazy wykonane z jedzenia.

Jako ostatni punkt programu odbyła się dyskoteka w szkole.

W środę  poszliśmy zwiedzać miasto między innymi Katedrę św. Juliana, stare miasto oraz Ogród Botaniczny. W ogrodach również zrobiliśmy piknik.
Wszyscy zachwycali się pięknem miasta.

Czwartek, czyli przedostatni dzień naszego pobytu,  musieliśmy się pożegnać z rodzinami. Cała grupa ,,Comenius’’ pojechała do Paryża. Tam zwiedzaliśmy Wersal oraz byliśmy pod wieżę Eiffla. Wieczorem pojechaliśmy do ośrodka młodzieżowego.
Zjedliśmy kolację i przenocowaliśmy jedną noc.

W ostatni dzień spakowaliśmy walizki i pojechaliśmy zwiedzać dalej Paryż. Widzieliśmy Katedrę Notre-Dame, która jest jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. Następnie poszliśmy do ogrodów, jednak my musiałyśmy wracać.
Pojechałyśmy metrem na lotnisko, a z niego do Polski.

foto: p. Beata, CC BY-NC-ND

foto: p. Beata, CC BY-NC-ND

foto: p. Beata, CC BY-NC-ND

foto: p. Beata, CC BY-NC-ND

foto: p. Beata, CC BY-NC-ND

Pobyt we Francji był doskonałą okazją do nauki języka angielskiego, zawieraniu nowych znajomości  oraz poznawaniu kultury i obyczajów młodzieży z  innych krajów.

Posted in Bez kategorii, Z życia szkoły | 1 Comment

Nasz film o czytaniu

A oto nasz film o czytaniu książek:-)

YouTube Preview Image
Posted in Bez kategorii, Czytanie, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15, Z życia szkoły | 2 Comments