Sport receptą na sukces

W ramach drugiego zadania, które wybrałam „Sport drogą do sukcesu”, odbyłam z uczniami pogadankę na temat „Czego sport nas uczy ?”. Padło wiele pomysłów - jednym z ciekawszych, które zapamiętałam była odpowiedź: „Sport uczy mnie dbania o przyjaciół”, jak widać pozytywne skutki uprawiania sportu mają duży zasięg :) Kilka z nich wybrałam tj. dążenie do celu, współpracy, kreatywności, odpowiedzialności, akceptacja porażki. Do każdej z ww. odpowiedzi, było przydzielone ćwiczenie, które dzieci wykonywały w formie obwodu stacyjnego :
1) „Dążenie do celu” – trafianie woreczkiem do tarczy, która była narysowana na materacu. Celem było trafienie oczywiście w sam środek, gdzie było napisane „spełnienie marzeń”, jak i liczenie punktów trafionych na tarczy.
2) „Współpraca” – w parach należało za pomocą rakietek (bez pomocy rąk) podnieść woreczek z podłogi i wrzucić do pojemnika.
3) „Kreatywność” – dzieci miały wymyślić własne ćwiczenie z wykorzystaniem dwóch lasek gimnastycznych i hula-hopu. To ćwiczenie sprawiło najwięcej frajdy, dzieci mają niesamowitą potrzebę tworzenia :)  

4) „Odpowiedzialność” – ćwiczenia w parach, wspólne pajacyki, brzuszki, przysiady.
5) „Akceptacja porażki”- jedna osoba stała na bramce, druga starała się trafić piłką do bramki.
 
Po zadaniu pytania: Czy sport jest drogą do sukcesu? - dzieci jednogłośnie odpowiedziały, że tak; 
oczywiście nie tylko tego sportowego, zresztą samo pojęcie sukcesu jest względne :)  
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge