Film?

Mój pierwszy film… Zobaczymy jak będzie :)

Muzyki nie wstawię, gdyż prawdopodobnie będzie to muzyka autorska (nie, niestety nie moja… nie umiem komponować) i prawdopodobnie tę wykorzystam w filmie :) A ona się tworzy! :)

A co do plenerów i aktorów?

Wszystko będzie się działo w jednym domu oraz na zewnątrz :) Zdjęcia dodam, gdy będę miała jakiś normalny aparat…

Pomysł na mój film?

Zobaczymy co z niego wyniknie :) Dwóch braci bliźniaków – niby identyczni, a tak różni od siebie. Każdy z nich dokonuje indywidualnych decyzji, które mają wpływ na ich całe życie… Sytuacje przedstawione w filmie są bardzo typowe, wręcz stereotypowe. Jednak jest to tylko metafora. Za pomocą tego kontrastu chcę ukazać, jak bardzo nasze życie jest uzależnione od naszych decyzji :) W końcu każdy jest kowalem własnego losu… :)

 

Manipulacja perspektywą

PERSPEKTYWA PTASIA

Panie i Panowie, zdjęcie z rączuni! Uprzedzam, że wszystkie takie będą :/

Tak wiem, nie dość, że z ręki to jeszcze zrobione telefonem komórkowym. Niestety akurat teraz tylko takimi środkami dysponuję, a że nikt nie chciał mi pozować… :( Musicie mi wybaczyć!

10322436_10201195847258238_7331018656668384187_n (1)

 

A teraz… PLAN BLISKI

10306263_10201195958501019_5613732147461556647_n

 

Żebyście wiedzieli, że potrafię filtry dodawać :P

 

ZBLIŻENIE

gowno

ŻABIEJ niestety samej sobie nie zrobię. To by już była kompromitacja wręcz nie do zniesienia. PERSPEKTYWA ŻABIA to ujęcie uchwycone od DOŁU  :)

Już chyba wystarczająco odpokutowałam swoje opóźnienia…

GORĄCA DZIESIĄTKA! :)

Witajcie, Kochani! :)

Nadszedł czas, by stworzyć TOP TEN moich ulubionych reżyserów. Oczywiście jest to subiektywny ranking i nikt nie musi się zgadzać z moją opinią :)

A oto i on…

 

10. Andrew Adamson

Twórca takich bajek jak „Kot w butach”, „Shrek” czy „Opowieści z Narnii”. Te ostatnie darzę dużym sentymentem. Jako dziecko uwielbiałam czytać książki Lewisa o czwórce dzieci, która podbija krainę lodu, zwaną Narnią. I znowu wraca wiosna, i wszystko budzi się do życia… Nie bądź zbyt dorosły, bo stracisz czujność i przestaniesz wierzyć…

A tutaj podsyłam link do zwiastunu pierwszej zekranizowanej części „Opowieści z Narnii”, czyli „Lew, Czarownica i stara szafa” :)

YouTube Preview Image

 

9. Darren Aronofsky

Wyreżyserował „Czarnego łabędzia”. Mocna historia, trzymająca w napięciu, z cudowną rolą Natalie Portman. Ile człowiek jest w stanie poświęcić, by dogonić swoje marzenia? I czy są one tego warte? Na te pytania znajdziemy odpowiedź podczas projekcji tego filmu. Warto obejrzeć, polecam!

YouTube Preview Image

A tutaj jeszcze jeden, o :) Dla ludzi o mocnych nerwach, którzy lubią oglądać brudne historie o upadającym społeczeństwie, bo takie jest główne jego przesłanie.

„Requiem dla snu”

YouTube Preview Image

 

8. James Cameron

A to już klasyk, o którym mówić nie trzeba. Panie i Panowie - „Titanic”!

YouTube Preview Image

„Avatar”, film, o którym opinie są podzielone. Mi się jednak podobał. Urzekła mnie ta historia :) Z zaciekawieniem podążałam na seans, gdyż głośno było w internecie o myślach samobójczych spowodowanych niezwykłością Pandory.

„Dlaczego zapierające dech w piersiach widowisko faktycznie wywołuje depresję? Przyczyny są dwie – po pierwsze co wrażliwsi widzowie nie są w stanie zaakceptować faktu, że planeta Pandora to jedynie sugestywna imaginacja scenarzysty i specjalistów od komputerowych efektów specjalnych. Po drugie, jak wyjaśnia nowojorski psychiatra dr Stephen Quentzel, wizualna precyzja i przesłanie filmu sprawiają, że prawdziwy świat wydaje się jeszcze bardziej nieatrakcyjny.”

 

Aż się nie chce wracać do rzeczywistości… Coś w tym jest!

YouTube Preview Image

 

7. Francis Ford Coppola

„Ojciec chrzestny”, cud kina! :) On mówi sam za siebie, więc nic nie trzeba dodawać…

YouTube Preview Image

 

6. Quentin Tarantino

No i kolejne zwiastuny… Miłego oglądania! :)

„Django”

YouTube Preview Image

„Bękarty wojny”

YouTube Preview Image

i… „Pulp fiction”

YouTube Preview Image

 

5. Peter Jackson 

Reżyser trylogii „Władcy Pierścieni”. Niesamowity film, niesamowita książka!

Swoje pierwsze filmy nagrywał już w wieku 8 lat. Wtedy też po raz pierwszy zobaczył „King Konga” i dzięki temu filmowi postanowił podjąć karierę reżyserską, a ponowna ekranizacja tego obrazu stała się jego największym marzeniem.

Oto link, który pokazuje, że marzenia można urzeczywistnić. „King Kong” w reżyserii Petera Jacksona. Spełniajmy marzenia! :)

YouTube Preview Image

A tutaj „Władca Pierścieni”

YouTube Preview Image

 

4. James McTeigue

„V jak Vendetta” to film, który mogę oglądać po stokroć razy i nigdy mi się nie znudzi! Jest to reżyserski debiut Jamesa McTeigue.

YouTube Preview Image

 

3. Tim Burton

Nie ukończył liceum, a mimo to dostał się na wydział animacji do California Institute of the Arts. „Batman” uczynił z Burtona gwiazdę pierwszego formatu.

A oto przesympatyczna historia o biednym chłopcu, który został wybrańcem. Świetna kreacja Johny’ego Deppa w filmie „Charlie i fabryka czekolady”. W sam raz dla smakoszy! :)

YouTube Preview Image

 

2. Frank Darabont

Zekranizował więzienne powieści Stephena Kinga.

„Zielona mila”, co tu dużo mówić… Aż się łezka w oku kręci…

YouTube Preview Image

„Skazani na Shawshank”

YouTube Preview Image

 

I miejsce pierwsze na mojej liście…

 

1. Steven Spielberg

Wybitny człowiek, o którym książki piszą. Jest również tematem niejednej rozprawy naukowej. Nie uczył się reżyserii w żadnej ze szkół. Wszystkiego, co potrafi nauczył się sam.

„Wyznania gejszy”, jeden z najpiękniejszych melodramatów ostatnich lat.

YouTube Preview Image

I… „Szeregowiec Ryan”

YouTube Preview Image

Oto moja TOP TENKA :)