Zawody sportowe-Dzień Nauczyciela

Do biegu! Gotowi! Start! I ruuuuszyli! Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w zawodach sportowych pt. ,,Dzień nauczyciela na sportowo!”. Zawody rozpoczęły się od wspólnego tańca do układu tanecznego przygotowanego przez uczennicę klasy V Marysię Dzięcielak. Następnie na uczniów i nauczycieli czekały różne konkurencje sportowe. Zawody zakończyły się wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Emocji było co nie miara, wystarczy zerknąć na naszą fotorelację!

Konkurencje dla nauczycieli:

1. Zakręceni

Nauczyciele mieli zawiązane oczy opaską, przez którą nic nie było widać, zadaniem dzieci było zakręcenie nauczyciela 15 razy w jedna stronę i 15 razy w drugą stronę. Zadaniem naszym było przedostać się jak najszybciej na druga stronę sali i zabrać ze sobą piłeczkę tenisową umieszczoną w kółku ringo. Zadanie nie było proste, gdyż nauczyciele wędrowali w różne strony. W tej konkurencji było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

2. Rzuty osoboste

Każdy z nauczycieli miał do wykonania po 5 rzutów do kosza. Dzieci głośno liczyły rzuty i kibicowały swoim Nauczycielom

Konkurencje dla dzieci i nauczycieli:

Wychowawcy razem z dziećmi wzięli udział w wyścigach rzędów.

1. sadzenie i zbieranie ziemniaków: pierwsza osoba z drużyny miała za zadanie rozłożyć piłeczki tenisowe w kółkach ringo i jak najszybciej obiec pachołek i wrócić do swojej drużyny, kolejna osoba musiała jak najszybciej zebrać piłeczki i tak samo obiec pachołek. W tej konkurencji liczyła się szybkość oraz dokładność- piłeczka nie mogła wylecieć z kółka ringo

2. tor przeszkód: zawodnik podbiegał do ławeczki ustawionej na środku sali i miał za zadanie wykonać 3 przeskoki przez ławeczkę, następnie dobiegał do pachołka ustawionego na końcu sali, obiegał go i wracał jak najszybciej do swojej drużyny.

3. rzuty do celu: każdy zawodnik z drużyny miał do wykonania po dwa rzuty do celu. Rzuty były wykonywane do hula hop, trzymanego przez nauczyciela.

grupowe

One thought on “Zawody sportowe-Dzień Nauczyciela

  1. Witajcie

    Wasz blog nazywa się „WF w Szkole Przyszłości” i można powiedzieć, że wszystko się zgada. Impreza, którą zorganizowaliście z okazji Dnia Nauczyciela na pewno zaprocentuje na przyszłość. To wspaniała inicjatywa integrująca uczniów i nauczycieli. Jestem pewna, że tak jak uczniowie mogą liczyć na nauczycieli tak po tych zawodach nauczyciele mogą liczyć na uczniów ;)
    Gratuluję i pozdrawiam
    Lider WF z Klasą – Sylwia Cwyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge