INNOWACYJNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE- NIEZAPOMNIANE ZABAWY Z PODWÓRKA

Trzepak, guma, kapsle i kawałek sznurka, czyli niezapomniane zabawy

z „naszego dzieciństwa”.

Wychowawcy klas w tym semestrze zaproponują dzieciom gry z podwórka naszych dziadków, rodziców…

Kiedyś nie było w domach konsoli , komputerów a w TV reklam. Więcej czasu spędzało się aktywnie na świeżym powietrzu. Na podwórku spędzano całe dnie. Niechętnie wracało się do domu.

Kiedyś wystarczył kawałek sznurka, trzepak, guma, skakanka, kapsle, kreda lub piłka by zapewnić dzieciakom wiele godzin dobrej zabawy.

Pani Justynka Górska- wychowawczyni klasy III zaproponowała zajęcia na świeżym powietrzu- „powrót do gier z podwórka”

Dzieci zagrały w gumę oraz w klasy. Poniżej zamieszczam zasady gry.

Zasady gry w klasy:

Liczba graczy co najmniej dwie osoby

Na betonie rysujemy kredą 9 takich samych kwadratów a na koncu półokrąg.

Pola wypełniamy cyframi od 1 do 10 (od 1 do 8)

Grę rozpoczyna ta osoba, która jako pierwsza trafi kamykiem na pole oznaczone numerem 1. Kiedy rzucamy kamykiem stoimy tyłem do klasy, Skaczemy na jednej nodze (można też ustalić, że na dwóch) po wszystkich polach (na podwójnym polu stoimy w rozkroku). Podczas skakania nie można się zachwiać- wówczas trzeba zaczynać od początku. Po zaliczonej pierwsze rundzie, należy kamyczkiem trafić pole z numerem 2 i tak dalej.

Zasady gry w gumę

Gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez skuchy. Dwoje graczy stoi w gumie, trzeci skacze aż do skuchy (wówczas następuje zmiana gracza). Po ponownym powrocie do gry gracz zaczyna skoki od poziomu na którym skończył. Skacze się od jedynek do dziesiątek Najpierw uczestnicy skaczą na gumie zaczepionej na wysokości kostek, później kolan, ud, pasa franek krzyś maciek klasyguma klasy maciek maks klasy1 wika2.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge