cze
21

Dnia 17.06.2011 r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z nauczycielem wzieli udział w festiwalu naukowym.  Festiwal ten odbył się w Centrum Naukowym Mikołaja Kopernika w Warszawie. Ucniowie naszej szkołyprzedstawili tam projekty, które stworzyły grupy uczniów naszej szkoły.

cze
21

Kilka dni temu w naszej szkole odbył się festiwal naukowy, na którym uczniowie przedstawili swoje projekty. Projekty powstawały przez około 2 miesiące. Na festiwalu można było obejrzeć kilka ciekawych prezentacji oraz rozwiązać ciekawe rebusy. A oto kilka zdjęć z festiwalu:

XV festiwal naukowy

cze
8

 

  Kinga Kuskowska, Aleksandra Żbikowska i Rafał Grzeszczak to troje uczniów z Gimnazjum nr 4, którzy reprezentowali Ciechanów na Pikniku Naukowym w Warszawie 28 maja 2011. Było to olbrzymie wyróżnienie, gdyż Piknik ten jest  największym w Europie wydarzeniem plenerowym, promującym nowoczesną komunikację naukową.

Impreza pod hasłem „Wolność” była już piętnastą edycją projektu, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Polskie Radio. Wzięło w niej udział 230 instytucji z 21 krajów świata.

W ramach akcji ,, Szkoła z klasą” przedstawiciele szkoły wzięli udział w konferencji w Warszawie w Ośrodku Rozwoju Edukacji i prezentowali dokonania i przebieg prac szkolnych w tym przedsięwzięciu. Autorski projekt – Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych -  niezwykle spodobał się pani dyrektor Annie Pacewicz oraz koordynatorom „Szkoły z klasą”, którzy wyróżnili uczniów zaproszeniem na prestiżowe przedsięwzięcie, jakim jest Piknik Naukowy. Jako jedna z trzech szkół, wytypowanych spośród kilkuset szkół biorących udział w programie „Szkoła z klasą 2,0”, reprezentowali CEO na 146. stanowisku Pikniku. Omawiali swój projekt, proponowali gry i zabawy interaktywne poświęcone tematowi wolności oraz zachęcali do udziału w quizach multimedialnych na temat praw autorskich. Rozdawali również ulotki o działalności szkoły w programie „Szkoła z klasą” oraz prezentujące szeroką ofertę edukacyjną Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Wszystkie prezentowane materiały zostały opracowane przez uczniów specjalnie na Piknik Naukowy 2011 oraz do programu „Szkoła z klasą”. Odwiedziło to stanowisko kilkaset osób. Widzowie z zainteresowaniem brali udział w proponowanych zabawach oraz otrzymywali od organizatorów wspaniałe nagrody. W czasie rozmowy uzyskiwali również sporo informacji na temat Gimnazjum nr 4. To wspaniałe, że nasza ciechanowska szkoła miała możliwość zaprezentowania się na tak ogromnej i prestiżowej imprezie. Wyróżnienie jej przez Centrum Edukacji Europejskiej spośród tak wielu szkół z całej Polski stanowi powód do dumy i dowód, że szkoła ta ma się czym pochwalić. W ramach akcji Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie będzie również prezentowało swój projekt na Festiwalu – 17 czerwca – w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Oto kilka zdjęć z XV festiwalu naukowego:

Piknik naukowy

maj
25

W dniu 28 maja w Warszawie odbędzie się piknik naukowy, w którym wezmą udział przedstawiciele naszej szkoły. Piknik będzie dotyczył różnych projektów naukowych. Tegorocznym tematem piknikiu jest ,, Wolność „.  Większość uczniów naszej klasy przygotowała rebusy, krzyżówki oraz zagadki dotyczące tematu. Z wykonaniem zagadek nie było wiekszych problemów.  Mamy nadzieje, że nasza szkoła będzie godnie reprezentować naszą miejscowość. ;d

:)

maj
4

Już ruszył !

Obie grupy wybrały teamty, które zaprezentują w projekcie .  Temat pierwszej grupy, to : ,,Twierdzenia, których nie pamiętamy”. Druga grupa wybrała temat dotyczący matematyki w otaczającej nas rzeczywistości. Każda osoba z grupy wykonała spis treści dotyczącej tematu. Następnie po przedstawieniu go nauczycielowi, odpowiedzialnemu za projekt grupa podzieliła tematy ze spisu treści i wykonała do nich prezentacje, które zostaną połączone i poprawione ;d

Projekt ;p

kwi
6

 W najbliższym czasie zaczynamy projekt z matematyki. Projekt dotyczył będzie tematu, którego tytułu jeszcze nie znamy. Pani nauczycielka wybrała z klasy 2 grupy , w których skład wchodzi pięć osób. Jutro odbędzie się pierwsze spotkanie Na spotkaniu ustalimy temat naszych projektów.  w składy grup wchodzą:

a). I grupa:

 • Kamil Jachymowski
 • Andżelika Krajewska
 • Ania Krajewska
 • Kinga Kuskowska
 • Ola Żbikowska

b). II grupa:

 • Adam Ropelewski
 • Dominika Wojciechowska
 • Milena Skierkowska
 • Martyna Żurawska
 • Agata Więckowska

Na koniec projektu nauczyciel wstawi naszą prezentacje na platformie nauczycielskiej. My natomiast dodamy prezentacje na naszego bloga.

Biblioteka pomocy naukowych ;p

mar
16

Już niedługo w naszej szkole rusza projekt edukacyjny dotyczący pomocy naukowych. Wyznaczone osoby będą dostarczać informacje, które zostaną wykorzystane w stworzeniu biblioteki pomocy naukowych dla uczniów naszej szkoły. Celem bedzie pomoc młodszym uczniom, którzy będą mogli skorzystać z  pomocy naukowych starszych uczniów. ;)

Prezentacja ;)

mar
9

Już kolejna prezentacja za nami !

Wczoraj na lekcji WOS-u w naszej klasie odbyła się kolejna prezentacja. Tematem prezentacji była ,, Gospodarka Narodowa Polski” .  Celem prezentacji było przedstawienie gospodarki narodowej Polski. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w projekt. Poszczególne grupy przygotowały plakaty i krótkie wypowiedzi, które dotyczyły wzrostu inflacji w kraju oraz PKB i PKN w Polsce. Na koniec swoich projektów każda z grup zadawała pytania kolegom i koleżankom z klasy. Do wykonania projektów wykorzystaliśmy:

 • internet,
 • podręcznik do lekcji WOS-u,
 • książki dotyczące gospodarki narodowej Polski.

Na lekcji dowiedzieliśmy  się:

 • czym jest gospodarka narodowa,
 • stan gospodarki narodowej Polski,
 • obecny procent inflacji w Polsce.

Z niecierpliwością czekam na następne lekcje z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.

Prezentacje multimedialne ;D

mar
2

 W naszej klasie odbyła się lekcja z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Tematem prezentacji były symetrie w otaczającej nas rzeczywistości. Klasa podzieliła się na kilka grup. Każda z grup przygotowała pokaz slajdów. Wszystkie prezentacje zostały przedstawione i ocenione na forum klasy. Temat prezentacji nie był trudny, więc klasa nie miała problemu, ze stworzeniem tego projektu.

 Nauczyciele wraz z klasą zdecydowali, że takie lekcję są przyjemniejsze i łatwiejsze do zrealizowania. Co jakiś czas przeprowadzamy lekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Uczniom naszej klasy spodobał się pomysł z prezentacjami i chcą, aby nauczyciele częściej przeprowadzali takie lekcje.

 W najbliższym czasie odbędzie się prezentacja multimedialna z WOS-u. ;p

Debata ;)

lut
5

W dniu 19 stycznia 2011r. w naszej szkole odbyła się debata szkolna.  Każda z 9 klas wyznaczyła jednego przedstawiciela, który przedstawił 2 najważniejsze punkty dotyczące Kodeksu 2.0 wybrane na debacie klasowej. Głównymi tematami na debacie było wprowadzenie Wi-fi dla uczniów oraz komunikacja nauczycieli z uczniami.  Nasza klasa przedstawiła następujące 2 punkty :                                                                                      

1. Komunikacja nauczycieli z ucniami.

2. Wykorzystanie prezentacji multimedialnych podczas lekcji.

Oba z naszych punktów zostały przyjęte przez głosujących z innych klas.