Inspirujący teledysk :D

Mmm .. Oglądając różne teledyski na programach muzycznych, czy na youtube zastanawiamy się co autor chciał nam przez to przekazać i jaki ma to związek z promującą go piosenką… Często są one bardzo, ale to bardzo abstrakcyjne i wymyślone bez konkretnego tematu przewodni (bynajmniej tak sądzę). Czy łatwo zatem znaleźć coś naprawdę wartościowego? Teledyskiem, który mnie inspiruje jest klip do piosenki Rudimental „Waiting all night”, niestety nazwiska reżysera nie udało mi się odnaleźć :(   Klip opowiada prawdziwa historie Kurta Yaegera – mistrza BMX i aktora z San Francisco. Miał on 2006 roku miał wypadek, po którym amputowano mu część jednej nogi. Całe wydarzenie ukazuje klip. Uczestniczy w nim jego rodzina i znajomi. Widać emocje związane z tragedią i determinacje tego człowieka, który dzięki swoim przyjaciołom odzyskał częściową sprawność i wrócił do pasji. Taka produkcja, nastraja nas do walki, pokazuje, ze nie wolno się poddawać. Ona właśnie motywuje mnie i inspiruje. Jeden z bardzo udanych teledysków :) mmm .. piosenka również bardzo fajna :D

Język filmuu :P

W 3 Module poznaliśmy tajemnice języka filmu. Niezrozumiałe jak dotąd zwroty zostały „dodane” do mojego słowniczka! ;-) Moim zdaniem był to bardzo ciekawy temat, ponieważ zaczęłam dostrzegać w filmie coś innego poza scenami i grą aktorską. Moje oko dostrzegło plany filmowe, każdy z nich chce nam cos innego przedstawić. Ruch kamery do tej pory nie zwracał mojej uwagi. Pisanie scenopisu bardzo rozszerzyło obraz filmu. To tak jak opisywanie krajobrazu. Mówimy co widzimy, co słyszymy i z jakiej perspektywy na to patrzymy.

 

A oto zadanie specjalne ( moja przyjaciółka )

 

Polscy Magicy i ich twórczość .. :D

Polskie filmy głównie kojarzą mi się z adaptacjami wielkich dzieł jak np. Krzyżacy czy Pan Tadeusz. Natomiast nie każdy wie, że polscy reżyserzy tworzą również wiele innych wspaniałych filmów :) Komedie, dramaty, kino akcji .. nie tylko filmy amerykańskie są świetne! W naszym kraju mamy też gwiazdy na miarę hollywood np. Weronika Rosati czy Alicja Bachleda- Curuś :) Mamy wielkich aktorów jak np. Michał Żebrowski, którego cenię za wspaniałą grę aktorską (chociaż nie przypadł mi do gustu w serialu „Na dobre i na złe” :( ) Niektórzy mówią, że polskie komedie są bez wyrazu i są nudne … moim skromnym zdaniem troszeczkę prawdy w tym jest …Lecz mamy kilka dobrych :) Np. Kultowe filmy jak: „Sami Swoi” czy „Kogel-Mogel”. Ostatnio mile zaskoczyła mnie komedia Piotra Wereśniaka „Nie kłam kochanie” . Więc współczesne zdarzają się dobre, polskie komedie. Polska może się też pochwalić swoimi „magikami” – reżyserami którzy tworzą magie, bo inaczej nie da się tego nazwać ;) Oto moje TOP TEN polskich reżyserów :

1.Andrzej Wajda – jeden z najsławniejszych reżyserów, w moim rankingu znalazł się na 1 miejscu, ponieważ stworzył dzieła podkreślające naszą polskość np: Pan Tadeusz, czy bliższa mojemu łódzkiemu sercu „Ziemia Obiecana”.

2. Jerzy Hoffman- chodź pochodził z żydowskiej rodziny, tworzył filmy o polskiej historii i nie tylko np: „Ogniem i mieczem”, „Potop”, do jego dzieł również należy wspaniały film pt. „Znachor”

3. Roman Polański- trzecie miejsce za film pt. „Pianista”

4. Agnieszka Holland – która ukazała wojenne losy rodziny w filmie ” W ciemnosci”

Ponieważ kocham komedie, połowę mojej listy zajmują twórcy min. komedii :)

5. Sylwester Chęciński- za brawurowe komedie : „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”.

6. Jacek Bromski : Cała seria : „U Pana Boga .. ”

7. Juliusz Machulski: „Vabank”, „Seksmisja” oraz coś z innej beczki – „Kołysanka”

8.Piotr Wereśniak: „Och Karol 2″, „Nie kłam kochanie” I „Zróbmy sobie wnuka”

9.  Olaf Lubaszenko: „Chłopaki nie płaczą”, „Sztos”

10. I 10 miejsce, nie za komedię : Maria Sadowska – „Dzień kobiet”

Dlaczego kurtyna jest zaczarowana ?

Dlaczego kurtyna jest zaczarowana ? Nazwa mojego bloga nie jest nazwą wziętą od tak sobie. Te dwa słowa wyrażają wszystkie moje odczucia związane z filmem i teatrem :) Od dziecka to kocham :) Gdy byłam mała, mama szyła mi różne stroje i grałam postacie z bajek. Jako dziewczynka marzyłam o tym żeby wstawiać sztuki i w nich grać. Pisałam scenariusze i „wystawiałam” spektakle z moimi przyjaciółmi. W szkole podstawowej zaś nie było takiego przedstawiania w którym nie chciałam wystąpić :) Wraz z koleżanką wygrałyśmy szkolny konkurs „Mam talent” dwa razy z rzędu parodiując skecze kabaretów. Aktualnie uczęszczam na koło teatralne, w którym wystawiamy bajki dla przedszkolaków :) Uwielbiam to uczucie, kiedy stojąc na scenie ludzie patrzą i czekają na mój ruch. Nigdy nie wiedzą co aktor zrobi w danym momencie, czym ich zaskoczy. Moja kurtyna jest zaczarowana, ponieważ widz nigdy nie wie co za nią się dzieje, do samego końca ciekawy jest przebiegu akcji. Życie za kurtyną jest tajemnicą dla zwykłych ludzi:) Aby się tam dostać, trzeba nauczyć się tworzyć sztukę :)

Witajciee ! ;-)

Witam Was kochani kinomaniacy ! :) Mam na imię Ola i jestem zwykłą piętnastolatką z wielkimi pasjami i marzeniami :) W skrócie o mnie: pogodna, pracowita i odrobinkę zwariowana dziewczyna kochająca podróże, teatr, fotografię. Uwielbiam zwiedzać i poznawać nowe kultury. Moim ulubionym miejscem na spędzanie wakacji jest Chorowacja :) Cudowne miejsce! Piękne morze, lasy, góry – wszystko w jednym miejscu !  Teatr kocham od dziecka :) gdy byłam mała, ciągle przebierałam się i udawałam różne postacie z filmów, pisałam scenariusze „sztuk” oraz opowiadania i wierszyki.  W szkole podstawowej wraz z koleżanką parodiowałyśmy skecze różnych kabaretów.  Oczywiście nie jestem profesjonalnym fotografem, lecz inspiruje mnie fotografia i ta chwila uchwycona w obiektywie :) Pasjonują mnie również języki obce :) Uczę się języka niemieckiego i angielskiego i w przyszłości chciałabym sie nauczyć języka włoskiego, hiszpańskiego i chińskiego :) To tyle o mnie narazie :)

css.php