Tydzień wrażeń!
W Zespole Szkół Komunikacyjnych odbył się tydzień z kampanią „Zacznij od dziś”! Każdy dzień był poświęcony innej aktywności. Podsumowaniem naszej paro miesięcznej pracy okazał się pierwszy tydzień marca.
W poniedziałek promowaliśmy czytanie książek. Dziewczyny od rana stały przy wejściu szkoły i rozdawały uczniom ręcznie zrobione, przepiękne zakładki. Na dużych przerwach zostały rozłożone koce, które miały pomóc odprężyć się czytającym. Od paru dni na 2 piętrze stoi regał z książkami. Jest to akcja „bookcrossingu”, czyli daj książką drugie życie. Możemy zabrać dowolną pozycje z regału, w zamian przynosząc jakąś inną powieść.
Wtorek był dniem zdrowego odżywiania.Rozdawaliśmy sałatki zrobione przez członków naszej kampanii, które ledwo dotrwały do drugiej dużej przerwy. Ponad 20 kilogramów jabłek rozeszło się równie szybko.Dodatkowo uczniowie otrzymali przepisy na różnorodne, pomysłowe i zdrowe drugie śniadania.
Środa, jako środek tygodnia, była próbą lekkiego odprężenia i wplecenia między lekcje odrobinę muzyki. Z głośników popłynęły popularne piosenki, a na dużych przerwach nie można było przeoczyć dziewczyn poruszających się w rytm muzyki do prostych układów. Zostały odtańczone takie hity jak macarena, „kaczuchy” czy „Waka Waka” Shakiry. Uczniowie chętnie przyłączali się do akcji i na korytarzu młodzież, próbowała wczuć się i trochę poruszać biodrami.
W czwartek odbył się dzień sportu. Chłopacy wszystkich zaskoczyli chodząc od klasy do klasy i karząc robić przysiady. Nauczyciele, również brali udział w akcji. Ponadto podczas przerw, na matach chłopacy robili krótkie pokazy ćwiczeń. Największą sensacją czwartku okazał się konkurs siłacza, czyli kto zrobi więcej pompek.Oczywiście zadbaliśmy o motywacyjne nagrody.
Piątek był ostatnim dniem naszej akcji, co nie oznacza, że działo się mniej. Wręcz przeciwnie. Przez cały dzień na sztalugach można było malować. Uczniowie oddawali się temu, nie zastanawiając się, czy mają talent i czy ich praca „wyjdzie”. Właśnie o to nam chodziło. Z prac została zrobiona wystawa, którą można było podziwiać na drugim piętrze. Jako podsumowanie sztuki odbył się maraton filmowy z Timem Burtonem. Mogliśmy zobaczyć takie filmy jak: „Gnijąca panna młoda”, „Demoniczny Golibroda”, „Edward Nożycoręki” oraz „Jeździec bez głowy.
Cały tydzień był pełen wrażeń i inspiracji. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec! :D

11034938_1419699931658593_7559092689943859648_o