Festiwal „halo echo” i my

W warsztatach filmowych, które odbyły się w naszej szkole uczestniczyła nasza  klasa 4c i 5 osób z klasy 5c. W pierwszym dniu oglądaliśmy różne gatunki filmowe, wymyślaliśmy fabułę naszego filmu, zastanawialiśmy się również nad tytułem do naszego filmu. Tytuł jest interesujący ” Bunt w szkole”. Drugiego dnia tworzyliśmy różne makiety oraz nagrywaliśmy głos. Byliśmy przydzieleni do różnych grup, moja robiła makietę  Hiszpanii. Pozostałe grupy robiły inne makiety na przykład kosmos, Rio lub Internet. Cały czas pomagali nam animatorzy z Centrum Sztuki Dziecka. Warsztaty bardzo mi się podobały. Dużą frajdą było oglądanie naszego filmu podczas festiwalu „halo echo” w kinie. Nie zdradzę, o czym jest film. Zapraszam do oglądania .      Adam

 http://www.youtube.com/watch?v=dw89r0Xbw-w&feature=youtu.be

 

Nasze próby TIK- ania

Image

projekt okładki

Na lekcji języka polskiego omawiamy lekturę „Akademia Pan Kleksa”. Pani przygotowała dla nas zadanie domowe, które polegało  na napisaniu listu do pana Kleksa lub Jana Brzechwy.Chętni mogli również wykonać projekt okładki lub  ilustrację przedstawiającą

         

akademię, zdjęcie należało dołączyć do pracy domowej. Zapomnieliśmy dodać,że pracę należało napisać w Wordzie i przesłać do pani na pocztę.Na początku przeszliśmy chrzest bojowy, uczyliśmy się obsługiwać pocztę elektroniczną. Już sobie wszyscy radzimy!
Postanowiliśmy na blogu zamieścić prace uczniów, którzy wykonali zadanie dodatkowe.
Gratulujemy Ani, Kubie i Kamilowi.                 

Konkurs filmowy „Pokaż język!”

Sześcioro uczniów z naszej klasy wzięło udział w ogólnopolskim konkursie  filmowym
” Pokaż język”, którego organizatorem był Narodowy Instytut Dziedzictwa i Centrum Edukacji Obywatelskiej.Nagraliśmy film, w którym bohaterowie mówią gwarą.
Na początku był chaos, musieliśmy napisać scenariusz. Oj, działo się, działo!
Nie mogliśmy się zdecydować, który pomysł wybrać! Pani zapytała, czy chcielibyśmy  ubrać jednego z bohaterów w mundur powstańca wielkopolskiego Ignacego Dembnego. Pomysł przypadł nam do gustu i zabraliśmy się do pracy! Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy.
http://www.youtube.com/watch?v=QqOzfoYufJk

Wiktoria, Daria,Ola,Kuba, Krzysztof,Daria i Magda –  twórcy nagrodzonego filmu „Imieninowe wspomnienia” ( film zajął II miejsce w konkursie )

Witaj przygodo! wyruszamy na spotkanie z filmem!

Na języku polskim odwiedziły nas starsze koleżanki z gimnazjum, które wprowadziły nas  w niezwykły świat filmu. Było wiele ciekawostek na temat historii kina, nie mogło się obyć bez garści informacji na temat gatunków filmowych, pojęć związanych z filmem. Oglądaliśmy fragment filmu nagranego przez nasze starsze koleżanki i kolegów w ramach projektu „Wielka przygoda z filmem”. Jednak najwięcej frajdy mieliśmy, stając za kamerą i ćwicząc ujęcia różnych planów. Oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem dziewczyn z koła filmowego.Uczyliśmy się również pisać scenopis. Na koniec okazało się, że dziewczyny przygotowały dla nas niespodzienkę … zadanie domowe. Mamy w grupach odegrać scenki charakterystyczne dla różnych gatunków filmowych. Nawet nie protestowaliśmy,że mamy zadanie, dziwne prawda? Niektóre grupy nie tylko chcą odegrać scenki, mają ochotę na nagranie krótkiego filmu.Witaj przygodo!

Co będziemy robili?

Aside

Na początku zastanawialismy się, czego bedzie dotyczył projekt realizowany przez nas. Najtrudniejszy jest pierwszy krok. My stwierdziliśmy,że chcemy pokazać innym ciekawe miejsca w Wielkopolsce, odkryć historie rodzinnne, zorganizować spotkania z ciekawymi ludźmi. Oczywiście będziemy korzystć ze wszystkich zdobyczy techniki, tych dostępnych dla nas. Zapowiadają się ciekawe poszukiwania.

O naszej klasie

Prawdą jest, że jesteśmy gadułami,
ale za to wspaniałymi  uczniami.
W TIK-iem i Wielkopolską zafascynowani.
Jesteśmy światem zainteresowani
i z TIK- iem po przygodę wyruszamy.
Na samym początku historie rodzinne odkrywamy,
bo wiele wspaniałych chwil z rodziną mamy.

Naszym pierwszym zadaniem będzie odkrycie rodzinnych historii,
odszukanie starych pamiątek rodzinnych. Zabieramy się do pracy.
Życzcie nam powodzenia i trzymajcie za nas kciuki!

Witaj, świecie!

„A przed Tobą czas…

Kolejna porcja zdarzeń, miejsc, ludzi.

Początków, długich historii i pożegnań.

Przestrzeń, którą wypełnisz.

Słowa, które dopiero usłyszysz.

Smak, zapach i barwy chwil,

Które dopiero poznasz.

Nowe strony świata, które zmienisz.

Myśli zbudowane z dobrych życzeń.

Wszystko dla Ciebie.”