Sprawozdanie Zespołu Szkół w Olsztynku 2012/2013

III Festiwal Filmoteki Szkolnej

Nasza ekipa filmowa ze szkolnego klubu DKF brała udział w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja ! Podczas imprezy mieliśmy okazję zwiedzić Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W drugim dniu Festiwalu rozmawialiśmy z Panią reżyser Anną Kazejuk-Dawid, która podzieliła się z nami spostrzeżeniami ze swojej pracy.

Spotkanie – prezentacja programu Filmoteki Szkolnej

Obejrzeliśmy film „Bracia” zrealizowany na terenie tutejszego Skansenu przez Warmińską Inicjatywę Filmową, jego twórcy Mateusz Placek (reżyser) i Michał Biedziuk opowiedzieli o realizacji obrazu, a następnie podzielili się doświadczeniem z pracy na planie.

Warsztaty filmowe „Język filmu”

Praca na planie filmu „Dla mnie jesteś”

YouTube Preview Image

Warsztaty filmowe dla podopiecznych Domu Dziecka w Olsztynku

YouTube Preview Image

Spotkanie filmowe dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku „Mój świat”

YouTube Preview Image

Szkolny konkurs wiedzy o filmie

„Wagary w kinie”

21 marca odbył się między klasowy konkurs wiedzy o filmie. Reprezentanci klas wylosowali z wcześniej przygotowanej listy film – komiks. Klasom przedstawiono Regulamin oraz zadania do wykonania przed imprezą – narysowanie komiksu, przygotowanie kostiumów, parodii wybranej sceny oraz piosenki filmowej. Organizatorzy z DKF opracowali quiz ze znajomości poszczególnych filmów – każda klasa odpowiadała na pytania do wylosowanego przez siebie obrazu: wykorzystano fragmenty filmów, listy dialogowe, fragmenty muzyki.

Konkurs Wiedzy o Filmie

26 kwietnia 2013 roku w Elblągu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. W konkursie wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów z Warmii i Mazur. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II LO: Karolina Marchlewska i Magdalena Makosiej, razem z nimi jako opiekun pojechała pani Magdalena Rudnicka.

Edukacja filmowa w kinie Awangarda 2 w Olsztynie

Zespół Szkół brał udział w IV edycji programu edukacji filmowej w kinie Awangarda 2. Prezentowane były filmy w ramach zagadnienia Wielokulturowość. Tytuły zostały dobrane tak, by poruszyć pojęcia z zakresu podstawy programowej, a jednocześnie – dzięki współczesnej tematyce – zilustrować zagadnienia takie jak tożsamość, etniczność czy poszanowanie innej kultury.

Lekcje w Kinie Grunwald w Olsztynku

Dzięki stereografowi Andrzejowi Walukowi DKF miał możliwość oglądania filmów w technologii 3D, takich jak: „Hugo i jego wynalazek” i „Likwidacja getta w Łodzi”. Ponadto DKF zorganizował w Kinie Grunwald przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

IV Festiwal Filmoteki Szkolnej


Nasza ekipa filmowa wzięła udział w IV edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej.  Podczas imprezy. Pierwszego dnia festiwalu grupa brała udział w warsztatach filmowych z aktorem Grzegorzem Emmanuelem. Miała też okazję zwiedzić Wytwórnię Platige Image. W drugim dniu Festiwalu rozmawiała z aktorem Bartłomiejem Topą, który podzielił się spostrzeżeniami ze swojej pracy.

 

I Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja Przestrzeń”

w Olsztynku

Dyskusyjny Klub Filmowy ogłosił I Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja Przestrzeń”. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej. Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (czas projekcji do 5 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia.  27 września 2013r. w Kinie Grunwald w Olsztynku odbędzie się Gala Filmowa, podczas której zostaną zaprezentowane ocenione przez jury i widzów, nadesłane projekty filmowe. Planowane są projekcje filmów, spotkania z twórcami filmu, warsztaty filmowe, w tym na temat technologii 3D, prowadzone przez profesjonalistów.

 

Inspiracja

Z bazy ulubionych teledysków wybrać ten, który staje się dla nas inspiracja? Niby proste zadanie, bo przecież co jak co ale teledyski oglądamy ciągle ! Tylko czy jest jakiś co nas inspiruje ? Czy jest jakiś co wywarł na nas szczególny wpływ?. Burza mózgów i jest ten jeden, jedyny, specjalny??Nie wiemy, jednak uważamy go za naszą inspirację.

 

Pink- FUCKIN’ PERFECT

http://www.youtube.com/watch?v=_14ilSveSDI

TOP TEN reżyserek filmowych !! :)

1. Sofia Coppola / „Maria Antonina”

2. Agnieszka Holland /”Niedzielne Dzieci”

3.Nora Mcgettian/” Jak to jest być moją matką”

4.Kathryn Bigelow/ ” Blisko ciemności”

5. Nora Ephron /” Masz wiadomość”

6. Małgorzata Szumowska / „Szczęsliwy człowiek”

7. Kasia Adamik/ „Janosik. Prawdziwa historia”

8.  Kasia Lemonds / „Mów do mnie”

9. Anna Kazejak- Dawid / „Skrzydlate świnie”

10. Lisa Cholodenko / „Wszystko w porządku”