Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 7 czerwca 2014r. odbył się  I  Rodzinny Rajd Rowerowy, którego organizatorem był Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu i UKS „Jedynka”. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu wraz ze swoimi rodzicami.

Trasa rajdu przebiegała obok lotniska w Mokrem . Uczestnicy rajdu mieli okazję podziwiać statki powietrzne Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. Niektórzy nawet siedzieli za sterami szybowców. Punktem docelowym rajdu był teren przyszkolny Szkoły Podstawowej w Mokrem. Na placu szkolnym został przeprowadzony konkurs jazdy rowerem. Na koniec po trudach i zmęczeniu wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się przy ognisku. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy za uczestnictwo w rajdzie rowerowym. Jak przebiegał rajd zajrzyj do galerii zdjęć:

RAJD „CZERWONY KAPTUREK”

W sobotę 31 maja 2014 r  uczniowie z klasy IIa i miłośniczka rajdów z klasy IVa z opiekunami p. Anną Taras, p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie „Czerwony  Kapturek”  zorganizowanym przez PTTK Oddział Zamość.

Na pieszą 7 km wędrówkę wyruszyliśmy ze Starej Huty. Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym. Przechodziliśmy koło tajemniczych jam, gdzie kiedyś wydobywano kamienie młyńskie. Widzieliśmy domki dla nietoperzy oraz różne tablice przyrodnicze. Najbardziej zainteresowała nas z ptasim zegarem.

Na mecie w Senderkach nad Świerzem czekało na nas ognisko, tradycyjne konkursy oraz słodka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Braliśmy udział w konkursie na piosenkę turystyczną oraz na postać z bajki o Czerwonym Kapturku, za co wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Pogoda nam nie dopisała, przez cały czas padał deszcz.

Wróciliśmy trochę przemoczeni, ale zadowoleni.

 (Tekst i zdjęcia: Anna Taras)

IX „Bieg Nadziei”

16 maja 2014 r. w Zamościu odbył się IX „Bieg Nadziei” poświęcony Janowi Pawłowi II. Do rywalizacji sportowej przystąpiło sześć Gimnazjów i dziewięć Szkół Podstawowych. Gimnazjum Nr 1 w Zamościu reprezentowali: Julia Dubel, Filip Chmiel i Piotr Pizoń. Szkoła Podstawowa reprezentowana była przez Ewalinę Jańczak, Adama Hamerskiego i Kamila Kowalskiego. Ostatecznie Gimnazjum Nr 1 zajęło 3 miejsce, a Szkoła Podstawowa Nr 7 zajęła 7 miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsorów biegu. Galeria zdjęć przedstawiająca „Bieg Nadziei”.

I Ogólnopolskm Bieg Wokół Twierdzy Zamość

Sukces naszych biegaczek w I Ogólnopolskim Biegu Wokół Twierdzy Zamość

W  dniu 2 maja 2014 r. w Zamościu odbył się Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość” dla dzieci i młodzieży, służb mundurowych i nauczycieli.  O godzinie 11.00 w Amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej nastąpiło  uroczyste otwarcie zgodnie z olimpijskim ceremoniałem.  Biegi dla dzieci i młodzieży odbyły  na bulwarach osiedla Planty.

W biegach przełajowych naszą szkołę reprezentowali:

  1. Walczuk Samanta – klasa IIa
  2. Michniewicz Marcelina – klasa IVa
  3. Bajek Krystian – klasa IVa
  4. Teterycz Krystian – klasa IVa
  5. Hamerski  Adam – klasa VI a
  6. Dubel  Julia – klasa Ia
  7. Pizoń Piotr – klasa Ia

Klub Sportowy „Agros” reprezentowały:

  1. Miedziak Natalia – klasa Va
  2. Ząbczyk Patrycja – klasa Ic

 

Najszybszą spośród  gimnazjalistek  na dystansie 600 m dziewcząt  okazała się uczennica naszej szkoły  -  Julia Dubel  z kl.Ia, a brązowy medal wywalczyła Patrycja Ząbczyk z kl. I c reprezentująca jednocześnie Klub Sportowy Agros.

W trakcie imprezy odbyła się również Miejska Inauguracja Dni Olimpijczyka z udziałem Olimpijczyków Polskich. Patronat nad biegiem objęli:  Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski, Poseł  do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Bratkowski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Zdjęcia:  Paweł Nowak

RAJD „SPOTKANIE Z WIOSNĄ”

26 kwietnia 2014 roku  uczniowie z klas 2a, 4a, 5a z p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak oraz z  klasy 3a  z p. Anną  Pintal  uczestniczyli w  40 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”,  zorganizowanym  przez  PTTK  w Zamościu.

Nasza trasa:  Kawęczynek -  Las Cetnar – Stanica Konna – Wólka Czarnostocka – 11 km

W czasie pieszej wędrówki podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Roztocza Zachodniego, poznaliśmy historię tego regionu.  Wędrowaliśmy wzgórzami i debrami w Lesie Cetnar.  Ze względu na labirynty wąwozów teren ten nazywany jest przez miejscową ludność Piekiełkiem.

Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i  konkursy. Jakub Romaszko zdobył  II miejsce w konkursie krajoznawczym; w konkursie piosenki  turystycznej I miejsce zajęły dziewczynki (Ania, Oliwia, Martyna, Wiktoria) z klasy IIa . Wszyscy uczestnicy w konkursie zręcznościowym – bieg z jajkiem, otrzymali nagrody.

Największą atrakcją rajdu była  przejażdżka rowerem po okolicy oraz  niezapomniana wizyta w hotelu (pięciogwiazdkowym).

Było super  – humor  wszystkim  uczestnikom dopisywał !!!!

PGE stacja sport-świeć przykładem

Świecą przykładem i zarażają pozytywną energią.

W piątek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się prezentacja pierwszej edycji projektu pod hasłem: PGE stacja sport-świeć przykładem, zarażaj energią. Udział w projekcie wzięły wszystkie klasy Szkoły Podstawowej Nr 7 i pierwsze klasy Gimnazjum 1. Celem akcji było przybliżenie dzieciom pozytywnych wzorców z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dzieci miały okazję poznać ciekawe dyscypliny sportowe, zapoznać się z przepisami gry oraz dowiedzieć się, gdzie można trenować dyscyplinę w okolicy. Wspaniałą zabawę uczniów SP 7 i Gimnazjum 1  zobaczycie na galerii zdjęć:

Debata o zdrowiu

7 kwietnia 2014 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum uczestniczyli w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski debacie szkolnej pod hasłem „Zdrowy styl odżywiania. Czy wiesz co jesz?” Celem debaty było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania się, kształtowania umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. Debata została przygotowana z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Poprowadził ją uczeń klasy II a, Marcin Kondraciuk, któremu asystowała Weronika Antończak. Na początek uczniowie wykonywali ćwiczenie „Co najbardziej lubię jeść?”, które wprowadziło ich w temat dyskusji. Uczestnicy zapisali na kartkach co lubią jeść najbardziej, a czego nie lubią. Prowadzący odczytał wyniki i zadał uczniom pytania dotyczące ich wypowiedzi. Następnie przedstawiono zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie zastanawiali się, czym należy kierować się przy zakupie żywności, co to znaczy dobrze się odżywiać oraz czym objawia się nadwaga i niedowaga. Uczniowie, którzy najczęściej zabierali głos to: Tymon Gontarz z klasy I a oraz Michał Święciło z klasy I b. Dokonano też prezentacji piramidy zdrowia. Zwrócono uwagę na to, że najważniejsza jest aktywność fizyczna, następnie wskazano, jakie produkty są szczególnie cenne dla naszego zdrowia. Podsumowaniem debaty było wypełnienie przez jej uczestników ankiety sprawdzającej wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Na zakończenie uczniowie otrzymali broszury o zdrowym odżywianiu oraz książeczki „Twój mleczny pomocnik”. Debata pozwoliła uczniom na ukierunkowanie swoich upodobań żywieniowych, na to, co zdrowe i cenne dla organizmu. Uświadomiła potrzebę stosowania się do zasad prawidłowego odżywiania, co daje gwarancję zdrowia i sukcesów w szkole. Uczniów w tym przedsięwzięciu wspierały: Joanna Muda, Jolanta Greszta-Schab oraz Marta Majewska.

z1 z2 z3 z4 z5 z8 z9 z10 z11 z12 z13 z14 z15 z16 z15 z17 z19 z20 z21 z23

Rajd zimowy

RAJD ZIMOWY „WZGÓRZAMI ROZTOCZA”

Uczniowie naszej szkoły dbają o tężyznę fizyczną nawet zimą. W sobotę 22 lutego 2014r. uczniowie z klasy IIa i IVa wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez PTTK oddział Zamość.

Na pieszą wędrówkę wyruszyli z parkingu leśnego na skraju lasu Zimne Doły – Gmina Łabunie. Szli drogami leśnymi i polnymi (ok.7 km), pokonując napotkane przeszkody.

Rajd tylko z nazwy był zimowy, większość drogi brodzili po błocie. Śnieg leżał tylko gdzieniegdzie .

Na mecie w Majdanie Ruszowskim czekało na nas ognisko i konkursy. Wygraliśmy konkurs na lepienie figury śniegowej – nasza drużyna: Julka, Oliwia, Wiktoria i Mateusz  - ulepiła najwyższą (85 cm).

Klasa 2 a tradycyjnie brała udział w konkursie piosenki turystycznej – zimowej,  zdobywając wyróżnienie i nagrody.

Było fajnie!!

 Już czekają na kolejny rajd w kwietniu „Powitanie wiosny”.

 Tekst i zdjęcia: Anna Taras

Nasi uczniowie i turnieje tenisowe

 

Na Mistrzostwach Szkół Podstawowych – Tenis 10 „Joguś 2013″ reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 zajęła 5. miejsce wśród 12 startujących reprezentacji. Uczniowie naszej szkoły w ćwierćfinale ulegli Zespołowi  Szkół Społecznych. Rywalizacja prowadzona była w konkurencjach sprawnościowych i grze tenisowej.

Naszą reprezentację stanowili uczniowie klasy 3 b. Zobacz zmagania tenisistów w galerii zdjęć.

 

Sportowy Okrągły Stół Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół NR 2

Sportowy Okrągły Stół w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu.

We wszystkich klasach  ruszyła kampania informacyjna dotycząca przystąpienia szkół do programu „WF z klasą”, a kierowana przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Zorganizowano spotkanie z samorządem szkolnym celem przybliżenia celów i zadań jakie czekają uczestników debaty, do której doszło 08.10.2013r. w Zespole Szkół  Nr 2 w Zamościu na Sali gimnastycznej. W debacie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu oraz  uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Zamościu w sumie około 150 osób. Debatę prowadzili koordynatorzy ze Szkoły Podstawowej  Nr 7 – Piotr Biłant i Gimnazjum Nr 1 – Jerzy Bekas.

Spotkanie miało charakter otwarty i trwało 60 minut. Podczas debaty robione były zdjęcia przez koleżankę z zespołu nauczycielkę wychowania fizycznego – Monikę Kozłowską.

Dyskusję otworzył koordynator – Jerzy Bekas. Debata przebiegała w formie swobodnego dialogu, gdzie każdy uczestników  debaty  mógł zabrać głos. Najczęściej głos zabierali uczniowie Szkoły Podstawowej.

W części pierwszej koordynator podzielił uczniów na zespoły, które miały skupić się na mocnych i słabych stronach wychowania fizycznego. Następnie liderzy zespołów przedstawili wypracowane postulaty i wnioski.

Oto wnioski wypracowane przez obie szkoły:

1.Poprawić bazę sportową szkoły poprzez remont boiska .

2.Sukcesywnie  dokonywać zakupów sprzętu sportowego niezbędnego na lekcjach wf.

Postulaty Szkoły Podstawowej:

-zorganizować zajęcia sportowe dla uczniów mniej sprawnych ruchowo,

-w czasie lekcji wf wprowadzać więcej gier i zabaw,

-zakupić więcej sprzętu sportowego na zajęcia wf,

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego opracował plan pracy rok szkolny 2013/2014,gdzie większość postulatów została ujęta w planie. Jeżeli chodzi o poprawę infrastruktury sportowej to: Dyrekcja wystąpiła do samorządu z wnioskiem o ujęcie szkoły w planie inwestycyjnym na przyszły rok.

Jako zadanie do realizacji Szkoła Podstawowa Nr 7 wybrała zadanie:

Zainicjować atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne

 

Z realizacja w/w zadania poczekamy do otrzymania określonych wytycznych.