Myśl – Pisz – Bloguj

Czy warto tworzyć i czytać blogi?

Zapoznajcie się ze zdaniem prof. Jerzego Bralczyka (językoznawcy).

 

 

„Warto myśleć porządnie. Z chaosu myśli czasem się coś wyłoni, ale porządne myślenie może prowadzić do poczucia sensu, dawać radość, spokój i szczęście.”

 Dawniej pisano listy. Czytane po latach listy pokazują, jak ważne jest dzielenie się myślami. Jak ważne jest samo formułowanie myśli, które wtedy zaczynają nabierać innego wymiaru realności. Dzienniki, pamiętniki, nawet te najbardziej prawdziwe, nie do druku – zawierają myśli uporządkowane, a przez zapis wciąż istniejące. Dzięki internetowi piszemy dziś więcej niż kilkadziesiąt lat temu. Rozmawiamy, chociaż może mniej i bardziej oszczędnie mówimy. I bardzo dobrze, bywamy blisko siebie może łatwiej i szybciej niż kiedyś.

Blog staje się, albo już jest, naturalną formą wypowiedzi. Zawsze ma autora, często się zdarza, że i czytelników. Bywa, że wielu. Nie musi ich być dużo, listy w końcu pisało się do jednej osoby, czasem zresztą nieznanej. A nawet gdy blog jest czytany tylko przez tego, co go pisze, to przecież sprawił, że myśl, choćby banalna, że refleksja, choćby płytka, że obserwacja, choćby powierzchowna – została wyrażona. Że dzięki temu jest porządniejsza, lepiej pomyślana.

Jerzy Bralczyk
językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki
i reklamy, patron blogowej pracowni Szkoły z Klasą 2.0

Tekst pochodzi z „Gazety Wyborczej”, wydanie z dnia 30.04.2013, str. 14

One thought on “Myśl – Pisz – Bloguj

  1. W najbliższy piątek, polecimy ten post na głównym blogu programu. Zachęcam do odwiedzania naszej strony. Zachęcam także do tworzenia innych materiałów edukacyjnych poświęconych mediom! Najciekawsze z nich będziemy polecać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge