Praca z komputerem

Czy wiecie jak computer-310426_960_720prawidłowo należy korzystać         z komputera? Jak  siedzieć i w jakiej odległości  od oczu powinien znajdować się monitor? Poniżej znajdziecie informacje na temat zasad bezpiecznego korzystania z komputera. Bezpiecznego dla waszego zdrowia.

1. Zacznijmy od przerw. Jeśli często używacie komputera, to pamiętajcie, żeby robić przerwy. Dobrze jest przewietrzyć się, wykonać też szybką gimnastykę, bądź też rozciąganie.

2. Teraz zajmiemy się wzrokiem. Słyszeliście, że komputer (czy też telewizor) działa negatywnie na wzrok? Może to mieć miejsce, gdy nie przestrzegamy zasad ergonomii pracy z komputerem. Monitor powinien znajdować się w odległości 0,4 – 0,75 m od oczu. Na jakiej wysokości powinien znajdować się ekran? Główna zasada mówi o tym, że górny brzeg monitora powinien znajdować się nieco niżej, niż poziom oczu człowieka. Należy unikać umieszczania monitora powyżej tego poziomu.

3. Co jeśli chodzi o pozycję w jakiej powinniśmy siedzieć? Postawa ciała powinna być wyprostowana. Unikajmy pochylania głowy do przodu. Ważna jest również przestrzeń pod biurkiem. Powinna ona zapewnić swobodne ruszanie nogami.

4. Nie zapomnijmy o prawidłowym trzymaniu dłoni na myszce. Cała ręka powinna znajdować się na myszce.

blogging-336376_960_720

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge