Kodeks 2.0- przestrzegamy zasad.

We wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się dyskusje na temat KODEKSU 2.0.  Debatowali uczniowie oraz nauczyciele. Mieliśmy wiele pomysłów, spostrzeżeń i uwag.

Debata odbyła się 9 grudnia 2013r, trwała 60 minut,  brali w niej udział wszyscy uczniowie klas II – VI, nauczyciele , pani dyrektor. Debatę otworzyła dyrektor szkoły: pani Julita Osiecka, przedstawiła jej cel, całość prowadził koordynator-p. Karina Orłowska.

Debata była długa, ale ogromnie udana-stworzyliśmy nasz własny kodeks 2.0 !!!  Powstał on z połączenia wszystkich klasowych kodeksów. Wybraliśmy-przez głosowanie- najważniejsze dla nas punkty. Nad każdym punktem dyskutowaliśmy. Pod każdym punktem Kodeksu znajdowało się pytanie: Co zmienić? Co dodać? Co wyrzucić? Uczniowie i nauczyciele proponowali nowe zapisy, wszystkie wypowiedzi zostały zapisane przez nauczyciela. Dla nas- uczniów najważniejszymi zagadnieniami okazały się: bezpieczne zachowania w internecie oraz znalezienie sposobów, aby jeszcze częściej  korzystać ze szkolnego sprzętu komputerowego – szczególnie podczas przerw. Wiele uwagi poświęciliśmy  na omówienie zagadnień związanych z bezpiecznymi zachowaniami  użytkowników internetu. W szczególności przestrzeganiu zasad prawa autorskiego ( podawanie źródeł ), konieczności wylogowywania się z kont ( z tym  mamy problem). Super, że każdy mógł się wypowiedzieć.  Czuliśmy, że nasz uczniowski głos ma znaczenie i wspólnie tworzymy coś ważnego!!!!

Oto plakat przedstawiający nasz szkolny kodeks 2.0- wykonany przez Miłosza:

( kliknijcie na kreseczkę pod spodem)

 

Zdjęcia z naszej szkolnej debaty :) . Zwróćcie uwagę na zaangażowanie, z jakim tworzyliśmy nasz kodeks.

 https://drive.google.com/folderview?id=0B4_6hHoSK96XSm9tVXJTTGJsU1k&usp=sharing

3 comments

  1. k_orlowska pisze:

    Gratuluję Wam odznaki! Jest to dowód Waszej pracy i zaangażowaniu oraz oddania Waszego opiekuna – pani Oli Skolmowskiej. Jestem z Was dumna i szczęśliwa, ze wszystko się udało :)
    Karina Orłowska

  2. kinga :) pisze:

    kodeks jest super :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php