Szkoła Demokracji

Jesteśmy jedną z 20 szkół w  Polsce, które zakwalifikowały się do pilotażowego projektu Szkoła Demokracji. Jego  głównym założeniem jest zwiększenie udziału uczniów w podejmowanie decyzji w szkolnych sprawach. W ramach tego programu 10 z nas uczestniczyło w pierwszym warsztacie, który odbył się 16 czerwca. Przyjechał do naszej szkoły trener -p. Adam Markuszewski, który poinformowała nas czytaj dalej »

Podarunek z OPPM

1 min · Na OPPM jako nagrodę za projekty wszystkie grupy otrzymały karmniki dla ptaków. Nasz już dumnie prezentuje się w szkolnym parku

BYLIŚMY NA OPPM!!!

W tegorocznej OPPM, która miała miejsce 9 czerwca wzięło udział 95 szkół z całej Polski. Nasze gimnazjum reprezentowali Agnieszka, Ola, Karolina i Kacper wraz z opiekunkami. Uroczyste rozpoczęcie i przywitanie zespołów projektowych odbyło się w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego. Wśród zaproszonych gości widzieliśmy m.in. Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Joannę Berdzik, Ewę Łętowską czytaj dalej »

Trochę lenistwa

Zanim zamieścimy kolejny wpis, musimy się trochę wytłumaczyć z naszej bierności na blogu przez cały maj. Po prostu tyle się działo, byliśmy zaangażowani w tak wiele działań, że zupełnie odpuściliśmy sobie zamieszczanie wpisów na blogu. A było o czym pisać! Wycieczka w Góry Świętokrzyskie, gra miejska o Unii Europejskiej, spotkanie z pisarką Ewą Nowak, Tydzień czytaj dalej »

„Młodzi głosują” w Gimnazjum nr 2 w Działdowie

Działdowska „Dwójka” bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem „Młodzi głosują”. W ramach tej akcji  uczniowie szkół gimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych. Celem programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich czytaj dalej »

Będziemy na OPPM!

Dziś dostaliśmy potwierdzenie naszej obecności na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się w dniu 9 czerwca. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ w ramach programu „Włącz się” braliśmy już udział w Festiwalu programu w grudniu 2014 roku, a teraz na OPPM mamy możliwość zaprezentowania swoich działań, które realizowaliśmy w  kampanii społecznej. czytaj dalej »

NASI KOLEDZY POSŁAMI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Działania naszych kolegów zmierzające do uzyskania mandatów posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży zakończyły się sukcesem. Janek  i  Mateusz w dniu 1 czerwca 2015 roku zasiądą w ławach sejmowych jako posłowie XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego Janek i Mateusz realizowali zadanie rekrutacyjne, którego temat wiodący brzmiał: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni czytaj dalej »

FUNKCJE MEDIÓW – kolejne zajęcia dziennikarskie

Wczoraj, czyli 27 kwietnia kolejna z grup klas pierwszych miała zajęcia dziennikarskie. Było to już ich trzecie spotkanie na warsztatach dziennikarsko – medialnych. Rozmawiano na temat funkcji mediów. Były to kolejne zajęcia poświęcone temu tematowi, ale przeprowadzone w innej grupie. Najłatwiej było sprecyzować funkcję informacyjną, rozrywkową i edukacyjną. Trudniej było przy funkcjach: opiniotwórczej, społecznej, kulturowej czytaj dalej »

TRZECIOKLASIŚCI – TRZYMAMY KCIUKI!!!!

Przed gimnazjalistami z klas III trzy dni egzaminu, a pozostali uczniowie w tym czasie będą odpoczywać. Jednak myślami będą towarzyszyć starszym kolegom na salach egzaminacyjnych. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i połamania „piór”. Dla wprowadzenia ich w dobry nastrój – kilka grafik.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim naszym przyjaciołom z sieci wiosennej radości, rodzinnego przeżywania Świąt, dobrego odpoczynku i wszystkiego co najlepsze.

css.php