gru 21

Szkoła Promująca Zdrowie

„Szlachetne zdrowie
Nikt się nie dowie.
Jako smakujesz aż się zepsujesz…”

Jan Kochanowski

19 grudnia br. nasza placówka otrzymała Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie” w uznaniu za działalność prozdrowotną, tworzenie dobrego klimatu i warunków do wszechstronnego rozwoju, przygotowanie młodego pokolenia do zdrowego stylu życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.
Gratuluję całej społeczności szkolnej Pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym, Rodzicom i Uczniom, a w nadchodzącym Nowym 2014 Roku życzę wszystkim wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji planów oraz jak najwięcej radości z każdej chwili.

gru 07

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Dnia 6 grudnia odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów Szkół Podstawowych naszego miasta pod patronatem pana Andrzeja Gołoty z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Szachowego Klubu „START”czyli naszych wspaniałych sędziów pana Bogdana Siwonia oraz pana Mariusza Ściwiarskiego. W turnieju uczestniczyło 48 uczniów z 8 elbląskich szkół. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła Julianna Libura z SP21 oraz pierwsze miejsce wśród dziewcząt, drugie miejsce zdobyła Lidka Czarnecka z SP15 a trzecie Agata Antosik z SP11. Wśród chłopców najlepszy był Krzyś Grzybowski z naszej szkoły, drugie miejsce uzyskał Szymon Dragan z SP18 a trzecie Michał Antosik z SP11. Najmłodszy uczestnik miał lat 7 a najstarszy 11 lat. Dla większości szachistów był to pierwszy prawdziwy turniej szachowy. Dzięki mikołajowym czarom i życzliwości sponsorów oraz pani Dyrektor każdy otrzymał upominek. Życzymy wszystkim uczniom dalszych szachowych sukcesów. Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, bez których ta impreza by się nie udała.

gru 07

Dzień Chleba

Jest to inicjatywa służąca popularyzacji zdrowego odżywiania, a w szczególności spożywania zdrowego chleba.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości dzieci i dorosłych na temat zdrowotnych właściwości żytniego chleba, zdrowego odżywiania i mądrego kupowania.
Chleb ma zaspokajać nie tylko głód, ale również wspomagać zdrowie. Od jego, jakości w dużym stopniu ono zależy. Ważne jest abyśmy wiedzieli jak został wypieczony i co do niego zostało dodane. A skoro tak dużo go zjadamy, powinien być najwyższej, jakości.
Niezwykłą atrakcją była wystawa i degustacja pieczywa żytniego pieczonego na zakwasie. Ponadto w ciągu dnia odbywały się lekcje tematyczne związane z motywem chleba.

lis 28

Debiutancki start na łyzwach

Na lodowisku „Helena” obył się Puchar Polski w short-track. Jedenastu uczniów naszej szkoły wystartowało na jednym dystansie – 333m na tej wysokiej rangą imprezie sportowej. Na lodzie zadebiutowało 3 uczniów z klasy 1 c o profilu łyżwiarsko-wrotkarskim, i 8 uczniów klas 3-4. Za odwagę i dobre wyniki zawodnicy dostali drobne nagrody. Gratulujemy!

lis 28

Nietypowa lekcja w-fu

Uczniowie klasy Ic podczas nietypowej lekcji w-fu mieli okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami sportowymi na lodzie. W trakcie zajęć trenerka pierwszaków, pani Aleksandra Mirzałek – była zawodniczka kadry olimpijskiej pokazała uczniom zdobyte przez lata medale,dyplomy oraz puchary. Zajęcia miały na celu zachęcić małych sportowców do jeszcze większej aktywności fizycznej i wytrwałości w podejmowaniu różnego rodzaju wyzwań.

lis 28

Pasjonaci turystyki rowerowej

Naszą szkołę odwiedzili pasjonaci turystyki rowerowej p. Marek Kamm oraz p. Robert Woźniak. Panowie zasłynęli m.in. z cyklicznego udziału w maratonach rowerowych dookoła Polski. W tym roku podczas wakacji, przejechali 3000 kilometrów, nie tylko po terenach nizinnych, ale również górskich.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o podróży rowerowej, ciekawych miejscach, które goście zwiedzili oraz o trudach pokonywania wielu kilometrów rowerami. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pasji rowerowych naszych gości, a także organizacji wyprawy rowerowej.
W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas: IV „a”, IV „b” oraz III „d”.

lis 28

Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

Wojewódzka Kapituła Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie wyraziła uznanie dla zaangażowania i podejmowania przez naszą szkołę działań w zakresie realizacji programu.
Otrzymaliśmy Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Przyznany dokument ma być gwarancją, że nasza placówka pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie.

lis 28

XII edycja Turnieju Szachowego „LOTOS CUP”

W dniu 22 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XII edycja Turnieju Szachowego „LOTOS CUP”. Dzięki wspaniałej grze naszych szachistów drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Indywidualnie Krzysztof Grzybowski z klasy Va zajął III miejsce a Oktawian Mokosa z klasy Va zajął V miejsce. W skład naszej drużyny to poza wymienionymi Krzysiem i Oktawianem wchodzili jeszcze Karolina Łęga Va, Adam Gronek Va, Jakub Kaska IVc i Gabriel Marciniak Va. To nie pierwszy nasz turniej i nie ostatni. Mam nadzieję, że w czwartek 28 listopada na następnym turnieju pójdzie nam równie dobrze.

paź 23

Brąz w Mistrzostwach Elbląga w Unihokeju

Wczoraj na hali Mos odbył się turniej chłopców w unihokeja. Nasza reprezentacja klas 3-6 w  składzie  : B. Pańczuk, W .Kaczmarczyk , P. Cejrowski, P. Lubiewski, M. Lewko, H. Drewczyński, K. Wrzyszczyński, R. Włoch, M. Raszewski, Sz. Lipiński zdobyła brązowy medal. Pierwsze miejsce zajeła SP 12 , a drugie SP 9 .Serdecznie gratulujemy zawodnikom.

paź 10

ANKIETY dla uczniów biorących udział w programie w-f z klasą:)

Poniżej przedstawiamy linki do ankiet internetowych przygotowanych dla uczniów biorących udział w programie „WF z klasą”. Wypełnienie ankiety jest w pełni dobrowolne i anonimowe. Wyniki będą wykorzystywane jedynie do celów ewaluacji programu „WF z klasą”.

 

Klasy I  : http://moje-ankiety.pl/respond-52823.html

Klasy II i III : http://moje-ankiety.pl/respond-52824.html

Klasy IV i VI : http://moje-ankiety.pl/respond-52832.html

 

Serdecznie zapraszamy.

Starsze posty &laquo

css.php