Inna lekcja wychowania fizycznego – wizyta kolarzy.

W czwartek 14 listopada br. na wszystkich lekcjach wychowania fizycznego gościli
w naszej szkole trenerzy Akademii Kolarskiej Copernicus, zasłużeni dla Torunia, regionu i Polski kolarze Marcin Mientki (torowiec, medalista mistrzostw EuropyolimpijczykSydney 2000) i Marcin Lewandowski (szosowiec, uczestnik mistrzostw świata we Włoszech i Belgii).

Trenerzy poinformowali uczniów o utworzeniu Akademii Kolarskiej Copernicus przez Michała Kwiatkowskiego tegorocznego złotego medalistę mi­strzostw świa­ta z Flo­ren­cji w dru­ży­no­wej jeź­dzie na czas z belgij­ską grupą Omega Phar­ma – Qu­ick Step.

Ten 23-latek, zawodowiec zaledwie od trzech sezonów, mistrz Europy i świata juniorów, polski bohater tegorocznego Tour de France, chce się włączyć w pro­ces kształ­cenia mło­dych adep­tów ko­lar­stwa
i wziąć pod skrzydła aka­de­mii uta­len­to­wa­ne dzie­ci w wieku 10-12 lat.

Treningi będą prowadzone w poniedziałki i piątki w Toruniu, a we wtorki i soboty w Dobrzejewicach.

W czasie spotkania zaprezentowano dzieciom cykloergometr kolarski.

Po rozgrzewce,  na wspomnianym cykloergometrze przeprowadzono wśród uczniów zawody. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mogli sprawdzić moc swoich nóg i porównać wyniki z rówieśnikami.

Później, jeszcze niedawno kolarze, a obecnie trenerzy opowiadali o swoich karierach zawodniczych, wyjazdach na zgrupowania w różne zakątki świata, startach w zawodach i podkreślali to, że swój pierwszy kontakt ze sportem mieli na lekcjach wychowania fizycznego.

Podobnie w oddalonym o kilkanaście kilometrów od Brzozówki Działyniu, mistrz świata Michał Kwiatkowski został zauważony przez trenerów kolarstwa.

Ciekawostką jest to, że Pan Marcin Mientki uczęszczał w Toruniu do szkoły, w której obecnie nasi uczniowie odbywają zajęcia na pływalni oraz to, że Pan Marcin Lewandowski jest mieszkańcem naszej gminy – mieszka w Kawęczynie.

Zajęcia przyniosły frajdę dzieciom. Ucieszyły łowców autografów. Wykonano też pamiątkowe zdjęcia.

Dariusz Machajewski koordynator programu WF z Klasą w SP Brzozówka.

One comment

  1. Zuzanna pisze:

    Świetnie opisane wydarzenie.

    Dziękuję bardzo!
    Zuzanna Machalska
    Zespół „Wf z klasą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php