SREBRO DLA NASZYCH SIATKARZY

W  środę 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Gminy Wieliczka w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięła udział ogromna ilość drużyn – do turnieju zgłosiło się aż 15 zespołów, w tym 8 drużyn dziewcząt i 7 zespołów chłopców.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce w finale przegrywając w tibreku tylko trzema punktami. Gratulujemy chłopakom. W składzie zagrali: Filip Kozioł III d, Sebastian Ferenczak III c, Bartłomiej Dańda III b, Patryk Zięcik III b, Mateusz Gołada II b, Maksym Drzał II b, Szymon Perz II b, Andrzej Główczyk II a, Michał Dyrda II a, Krzysztof Kacprzak II a oraz Aleksander Ryznar II c.

Dziewczęta rywalizowały w bardzo mocnej grupie, gdzie zajęły III miejsce i nie udało im się awansować do finału. Ostatecznie skończyły na V miejscu.

W drużynie dziewcząt wystąpiły: Aleksandra Sumera III b, Klaudia Kurek II b, Agnieszka Garbacik II a, Julia Ślusarczyk II a, Kamila Mrugała II a, Katarzyna Cieślik III d, Karolina Uberman III d, Joanna Nawrot III d oraz Wiktoria Racisz II d.

MINISIATKÓWKA NA MEDAL

21 listopada w Solnym Mieście rozegrano Mistrzostwa Gminy Wieliczka w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wystartowało 11 drużyn
z terenu miasta i gminy Wieliczka.

Chłopcy zdobyli  III miejsce i brązowe medale z rąk Zastępcy Burmistrza Wieliczki pana Rafała Ślęczki odebrali:

Kacper Ruśniok, Piotr Gałuszka, Sebastian Ślęczek, Markus Wagner, Piotr Filipów, Sebastian Mrugała, Mateusz Kania, Jakub Kosałka, Kamil Bożek i Antoni Filipów.

Dziewczęta zajęły IV miejsce – w składzie drużyny zagrały:

Gabriela Róg, Patrycja Marzec, Klaudia Domanik, Izabela Perz, Wiktoria Sarga, Magdalena Kwiatkowska, Zofia Banaś, Urszula Baka, Amelia Róg oraz Gabriela Romaniec.

AWANS DO PÓLFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

We wtorek 21 listopada odbyły się zawody powiatowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Awans do półfinałów wojewódzkich zapewniły sobie obie nasze drużyny. Dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy wywalczyli srebro.

Skład reprezentacji dziewcząt: Katarzyna Cieślik, Karolina Strączek, Monika Dziedzic

Skład reprezentacji chłopców: Jacek Miękina, Szymon Perz, Paweł Paryła

Dekoracji zwycięzców dokonali pani dyrektor Danuta Kaperek oraz dyrektor MOS Grzegorz Siemieniec.

Złoci Tenisiści z Koźmic Wielkich

Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Koźmicach Wielkich zostały Mistrzami Gminy Wieliczka w rozegranych w zeszłym tygodniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  Drużynowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 6 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt.

Złoto dla Szkoły Podstawowej w Koźmicach Wielkich zdobyli:

Katarzyna Cieślik – 3d, Karolina Strączek – 2c, Monika Dziedzic – 2e oraz Jacek Miękina -3a, Szymon Perz – 2b i Paweł Paryła – 2c.

Gratulujemy i trzymamy kciuki na zawodach powiatowych.

Tuż przed finałem

W niedzielę 12 listopada odbył się dziewiąty przed ostatni w tym roku turniej tenisa stołowego o Puchar Prezesa PPR w Wieliczce. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych dwie nasze zawodniczki znajdują się na podium – Izabela PerzII miejsce, a Magdalena Stachura - III miejsce. W kategorii młodzieżowej Karolina Strączek zajmuje II miejsce. Wśród seniorów na drugim miejscu jest Rafał Bruzda.

Pozostałe miejsca naszych zawodników: Krystian Gadzina – V m, Karol Gadzina – IX m, Klaudia Domanik – VI m, Natalia Perz – VII m, Aleksandra Gębarowska – X m, Patrycja Rospond – XII m, Mateusz Nowak – XXIV m, Igor Pabijan – XXX m.

Finał odbędzie się 10 grudnia w Kampusie Wielickim.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników naszego klubu.