Podsumowanie

road-908176__180

W tym roku po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie „WF z klasą”. Dzięki współpracy z dyrekcją szkoły, Radą Rodziców, władzami Gminy oraz zaangażowaniu nauczycieli WF i samych uczniów udało się nam zrealizować wszystkie zakładane cele.
W listopadzie odbyła się debata sportowa SOS, która poprzedzona została przekazaniem informacji nauczycielom w trakcie spotkania rady pedagogicznej, a następnie na apelu informacyjny przekazano szczegóły programu uczniom naszej szkoły. W przygotowania debaty zaangażowali się uczniowie, oraz nauczyciele WF. Obecni byli również pani Elżbieta Obal – Dyrek – dyrektor gimnazjum, pan Szczepan Stanek -  przewodniczący Rady Rodziców oraz pani Magdalena Wilga – szkolny pedagog. Wybrano zadania do wyboru ( była to wyłącznie decyzja uczniów ).

W I semestrze uczniowie zaproponowali „Ruch na przerwie” i otwarciu sali szczególnie na długiej przerwie. Ustalono kalendarz szkolnych rozgrywek sportowych i rozegrano wiele zawodów zgodnie z opracowanym grafikiem.

W II semestrze decyzją uczniów zadaniem do wyboru był „WF poza szkołą”.  W ramach tego zadania udało się w porozumieniu z władzami naszej gminy zorganizować wyjazdy na lodowisko. Przez okres dwóch tygodni wszystkie chętne klasy miały możliwość skorzystać z takiej formie WF poza salą lekcyjną. Grupa uczniów wybrała się również na zajęcia na strzelnicę sportową do Myślenic, gdzie mogła spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Systematycznie uczniowie korzystają z boiska sportowego KS Wilga Koźmice Wielkie oraz Orlika. W okresie zimowym na pobliskiej górce mogli jeździć na sankach.

W marcu odbył się II Międzyszkolny Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora Gimnazjum i również tym razem uczniowie stanęli na wysokości zadania, przygotowali LAS, pomagali w liczeniu punktów, robili zdjęcia, służyli pomocą swoim młodszym kolegom. Podzielili się swoimi pasjami sportowymi - przygotowali fantastyczny pokaz swoich umiejętności sportowych.

W ramach promocji zdrowego odżywiania w ciągu tego roku szkolnego odbyło się szereg inicjatyw prowadzonych przez klasę I b wraz z wychowawcą. Na terenie szkoły uczniowie mają dostęp do wody niegazowanej, soków oraz jabłek. Ogromnym sukcesem okazało się
II Koźmickie Śniadanie, które w tym roku przyciągnęło do naszej szkoły przeszło 750 uczestników.

Tegoroczna edycja przyniosła wiele pozytywnych zmian. Zdecydowanie zmniejszyła się liczba zwolnień z WF, a już w wakacje rozpocznie się budowa obiecanej skoczni do skoku w dal. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w organizowanych zawodach sportowych. Po raz kolejny nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji gminnej na najbardziej usportowione gimnazjum.

Wpisy na blogu starałam się prowadzić na bieżąco, choć nie sposób przedstawić wszystkiego.

Administrator bloga Bożena Perz

This entry was posted in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2015/16. Bookmark the permalink.

One Response to Podsumowanie

 1. Anna says:

  Witajcie,

  dziękuję za takie wspaniałe podsumowanie Waszych działań przez cały rok szkolny i podzielenie się refleksją po wykonaniu zadań. Cieszę się, że przyniosły one pozytywne efekty w postaci m.im poprawy frekwencji na lekcjach WF.

  Mam nadzieję, że zmiany które udało Wam się wprowadzić zostaną w Waszej szkole na dłużej i że będziecie kontynuować dobre praktyki z tego roku – trzymam kciuki, aby Koźmickie Śniadanie przyciągnęło magiczne 1000 osób :)

  Serdecznie gratuluję ukończenia III edycji programu WF z Klasą. Wszystkie zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania semestralne) zostają Wam zaliczone.
  Do końca lipca zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.
  Zachęcam do monitorowania aktualności w programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia, Eduspaces).

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku, a w nowym roku szkolnym samych sukcesów.

  Z serdecznymi pozdrowieniami
  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge