05 lip 2012

Wakacje !

Cześć! Jest początek wakacji. Dawno nie odwiedzałam blogów. Dodam więc dzisiaj ten wpis.

Każdy ma swój sposób na spędzanie wakacji. Inni opalają się na morzem, inni wolą góry, kolejni wolą odpoczywać w domu, a jeszcze inni wolą spędzać ten czas w gronie najbliższych. Obojętnie jaki z tych sposobów wybierzecie, i tak wasze wakacje będą niezapomniane.

   Moje wakacje spędzam narazie swoje wakacje spędzam u siebie na podwórku i spędzając wolny czas z rodziną. Nie brakuje mi również innych atrakcji takich jak na przykład basen. Mam zaplanowany wyjazd na obóz i jednodniowe wycieczki np. do Warszawy.

Pamiętam jak jeszcze niedawno chodziłam do szkoły i myślałam o wakacjach. Najbardziej tęsknię za polskim, kiedy poznawaliśmy różne programy i blogowaliśmy. Te codzienne prace na blogach. Warto było ; ) . Nauczyłam się… hmm po co wymieniać jak możecie zajrzeć do mojego spisu umiejętności.

           Zacznijmy to tak. Na początku roku szkolnego 2011 / 2012 wszystko z zakresu TIK wydawałoby się nam trudne. Jednak z biegiem czasu, kiedy poznawaliśmy różne programy i tym samym poszerzaliśmy nasze umiejętności, wszystko zaczęło wydawać się łatwe i chcieliśmy cały czas uczyć się czegoś nowego.  Opłaciło nam się to. Pod koniec roku każdy z nas był ekspertem w poszczególnych dziedzinach. Np. moja grupa była ekspertami w grafice, Uli grupa – w blogowaniu, Wiktora grupa – w prawie autorskim, a grupa Tomka w komunikatorach. Wiedzę, którą nabyliśmy w tym roku będziemy rozszerzać o nowe TIKowe wiadomości. Nie wiem czy będziemy to robić w tych samych grupach, czy może coś się nie zmieni. Wiem na pewno, że blogowanie bardzo mi się spodobało i będę starać się blogować nie tylko w podstawówce.

Zuza :D :D :D

23 cze 2012

Szkoda, że już po ; (

Nie wiem czy wiecie, ale wczoraj w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik odbył się Festiwal Projektów 2.0. Z naszej szkoły pojechała: Ula, Kinga, Ania z VI klasy i ja ;) . Jako opiekunka pojechała z nami Pani Terlecka i Pani Chwastek.

Do Warszawy musiałyśmy dojechać pociągiem. Wjechaliśmy do podziemnego dworca kolejowego w Warszawie. Kiedy wyszłyśmy z dworca naprzeciwko był Pałac Kultury i Nauki, a na lewo Złote Tarasy. Do Centrum Nauki Kopernik dotarliśmy 6 – osobową taksówką.

Przed przygotowaniem stoiska panie załatwiały sprawy organizacyjne. Następnie weszłyśmy na I piętro i musiałyśmy odszukać nasze stanowisko. Okazało się, że ma ono numer 22. Nie miałyśmy wiele czasu na przygotowanie stoiska, bo było to tylko 30 minut, ale dałyśmy radę. Pierwsza lekcja jaką wyciągnęłam to, aby nie wbijać szpilek w drewno, bo wtedy się połamią.

Kiedy skończyłyśmy przygotowywanie stoiska zapraszano nas na uroczyste rozpoczęcie. Imprezę prowadził Pan Piotr Pacewicz i jego żona. Powiedzieli kilka słów i przekazali głos pani minister. Następnie czekaliśmy przy swoim stoisku na ekspertów. Do naszego stoiska podeszła Pani Katarzyna Pawłowska – Salińska oraz Pani Ewa Kędracka, a także Pan Andrzej Grzybowski. Wszyscy byli zachwyceni naszą Encyklopedią 2.0. Usłyszeliśmy wiele miłych słów i pochwał.

Niedługo po tym dla jednej z nas była niespodzianka… Ulka szukała swojej koleżanki – Chelsea z Białegostoku. Niestety nie mogła przyjechać do Warszawy. Kornelia, która jest jedną z koleżanek Chelsea, z chęcią opowiedziała kilka słów o niej. Ula bardzo się ucieszyła. Kinga również opowiedziała o Uli kilka miłych słów. Ulka była bardzo zadowolona.

Na początku, kiedy wchodziliśmy do Centrum Nauki Kopernik dostaliśmy grę „Bingo”. Był to zeszyt, w którym musieliśmy uzupełniać informacje o swoim projekcie, o sąsiednim projekcie. Oprócz uzupełniania informacji musieliśmy wykonać kilka zadań. Przy jednych z nich (multimedialnym plakacie) spotkałyśmy Panią Magdę. Ucieszyłam się  bardzo z tego powodu. Wyobrażałam sobie Panią Magdę trochę starszą, ale przecież każdy może się kiedyś pomylić.Kiedy uzupełniłyśmy już „Bingo” każda z nas dostała pendrive z logiem Szkoły z klasą 2.0. Następnie było uroczyste zakończenie. Każda ze szkół dostałą po piłce i  trzy książki. Spakowałyśmy się i poszłyśmy na obiad.

Po obiedzie wszyscy poszli zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Swoje rzeczy zostawiliśmy w szatni. Wzięłyśmy tylko aparaty i portfele. Na  górze Centrum Nauki Kopernik była strefa dla wszystkich. Pierwsze co ujrzeliśmy to wielkie koło. Biegło się na nim jak chomik w swoim kółku. Kiedy tak biegłam to bałam się, że nie wyjdę stamtąd, ale wyszłam ;D Było tam wiele atrakcji, których nie jestem w stanie wymienić. Potem gdy już zwiedziłyśmy Centrum Nauki Kopernik, musiałyśmy już jechać. Miałyśmy jednak trochę czasu przed pociągiem, więc poszłyśmy sobie na lody do Złotych Tarasów. Były wyśmienite. Z Kinią zrobiłyśmy sobie rundkę ruchomymi schodami w górę i w dół :P . Pojechałyśmy do domu w dobrych humorach. O 23:00 wróciłyśmy do domów i poszłyśmy spać ;)

Zuzia :)

18 cze 2012

Huuura !

Dzisiaj miało być ogłoszenie wyników laureatów w Konkursie Blogów. Blogi naszej szkoły były wyróżnione w kilku kategoriach. Przedstawię wam je:

KATEGORIA: PROJEKT NA BLOGU

I miejsceblogiceo.nq.pl/stacjainspiracja, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

KATEGORIA: SZKOŁA 2.0 NA BLOGU

II miejsce blogiceo.nq.pl/zespolzuzi, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

KATEGORIA:  BLOG AUTORSKI

I miejsceblogiceo.nq.pl/kreatywni, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

II miejsceblogiceo.nq.pl/tikowce, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

KATEGORIA: NAGRODA PUBLICZNOŚCI

I miejsceblogiceo.nq.pl/grupauli, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

Gratuluję wszystkim powyżej wymienionym! Bardzo się cieszę, bo… zajęłyśmy 2 miejsce w kategorii Szkoła 2.0 na blogu! Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Niedawno nasz blog otrzymał drugą odznakę, a teraz 2 miejsce! Warto było pracować cały rok! Niedługo koniec roku szkolnego, ale my was nie opuścimy. W przyszłym roku również będziemy prowadzić blog. Postaramy się pisać także w wakacje.

Zuzia ;)

 

12 cze 2012

Mamy drugą odznakę!

Właśnie  zauważyłyśmy, że mamy drugą odznakę – Działamy z TIK. Hura, hura, mamy ją, mamy! Bardzo, ale to bardzo, cieszymy się z tego powodu. Pracowałyśmy na tę odznakę przez cały drugi semestr, pracowałyśmy  i… oto jest. Nie wiemy, jak to jeszcze opisać, że bardzo się cieszymy. Pierwsza odznaka nie jest już taka samotna ;)

fot. claudiaxd1275.pinger.pl

Zuzia i Ania :D :D :D

07 cze 2012

Moje umiejętności

Małymi krokami zbliża się koniec naszego blogowego roku. Na podsumowanie spisałam swoje umiejętności. Nie będę wam ich pisać. Pokażę wam je zrobione w ciekawszy sposób. Pomyślałam, że najlepszy do tego przedstawienia będzie program Freemind.

Zuzia ; )

 

 

 

05 cze 2012

Głosujcie!

Nasze koleżanki z blogu Z internetem na ty zostały nominowane w kategorii Blog publiczności. Jeśli chcecie im pomóc wygrać… na co czekacie? Wejdźcie w link:

     KLIKNIJ TUTAJ

 

Zuzia ;)

Już po festiwalu – relacja

W poprzednim wpisie wspominałyśmy już o festiwalu. Dzisiaj na lekcji każda grupa miała napisać własne sprawozdanie. Nam szło najszybciej, a resztę dokończyłyśmy na kółku. Oto efekt naszej pracy:                 

Sprawozdanie z Festiwalu Nauki 2.0

1 czerwca 2012 roku w godzinach od 9.00 do 14.30 odbył się szkolny Festiwal Nauki 2.0. Tego dnia nie było lekcji w całej szkole. Celem było “wielkie otwarcie” szkolnej Encyklopedii 2.0. Prawie każda klasa miała własny projekt – hasło w encyklopedii i chciała go zaprezentować. Nawet klasy 1-3 nie próżnowały. One też miały własne prezentacje. Naszej klasie przypadło hasło B-jak blogowanie, które prezentowaliśmy w sali 29.

Na Festiwal zaproszeni byli wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele. Wychowawcy wraz z uczniami odwiedzali po kolei sale, w których prezentowane były  projekty. My, jako blogowa klasa, przygotowaliśmy cztery prezentacje. Jako pierwsza wystąpiła grupa Uli Blogowanie jest fajne. Następnie prezentowała nasza grupa Jak wzbogacać blog o super grafikę?. Kolejne były prezentacje: Komunikowanie się w zespołowym blogowaniu i Blogi zgodne z prawem.

Dziewczyny z pierwszej grupy poradziły sobie bardzo dobrze. Na początku przywitały gości w imieniu całej blogowej klasy. Mówiły dość swobodnie, objaśniały to, co pokazywało się na slajdach. Były ekspertkami w swoim temacie.

Kiedy w końcu “przejęłyśmy pałeczkę”, było trochę stresu, ale trzymałyśmy go na wodzy. Miałyśmy przyjemny i dość łatwy temat, więc nie było tak trudno o nim mówić. Cieszyło nas to, że wszyscy słuchali z uwagą i zainteresowaniem. Po prezentacji zadawałyśmy pytania naszym słuchaczom. Odpowiadali na nie chętnie i licznie.

Chłopcy, którzy robili projekt o prawie autorskim mieli trudny temat, więc tak samo trudno było o nim mówić, lecz dali radę. Zwracali uwagę na to, co można, a czego nie można publikować na blogach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie chłopców z grupy Tomka, którzy mówili o komunikatorach.

W czasie 3. lub 4. wystąpienia niespodziewanie przyszli reporterzy miejskiej telewizji. Akurat wtedy, gdy nasza grupa kolejny raz miała swoje wystąpienie. Zaczęłyśmy się bardzo denerwować, bo bałyśmy się, że coś wyleci nam z głowy i “zawalimy” prezentowanie. Poszło nam jednak sprawnie i  bardzo się z tego powodu cieszyłyśmy. Pierwszy raz występowałyśmy przed tak dużą publicznością. Było to dla nas duże wyzwanie. Nauczyłyśmy się opanowywać tremę. Wiadomo, inaczej prezentowałyśmy przed czwartoklasistami, inaczej przed piątą klasą, a inaczej przed szóstą. Najbardziej denerwowałyśmy się właśnie przed szóstoklasistami. Bałyśmy się, co oni na ten temat pomyślą, bo są przecież w VI klasie. Nasza pani opiekunka stwierdziła, że poradziłyśmy sobie świetnie, bo to my znamy się na blogowaniu. Pewnie w szóstej klasie  nabierzemy doświadczenia w mówieniu, a festiwal będzie dla nas jak “bułka z masłem”. Wystąpienie publiczne było dla mnie ciekawym doświadczeniem. Mogłam pokazać, jak mówię i pochwalić się znajomością wielu programów graficznych.

Uważamy, że Encyklopedia 2.0 to świetny pomysł. Współtworząc swoje hasło, mogłyśmy rozwinąć umiejętności i pokazać, jak dużo się nauczyłyśmy. Teraz wiemy, że jesteśmy “specjalistami” w grafice. Z innych prezentacji  podobała nam się Twórczość  plastyczna uczniów SP6. Jako uczniowie jesteśmy dumni, że mamy w szkole Encyklopedię 2.0.

Zuzia i Ania :)

03 cze 2012

Po Festiwalu

Obiecałyśmy, że zdamy relację z 1 czerwca, czyli Festiwalu Projektów. Na początku Festiwalu, aby wszystko wyszło, musieliśmy włączyć sprzęt, rzutnik i spuścić ekran. Potem czekaliśmy na wszystkich. Na drzwiach klasy, w której prezentowaliśmy, wisiał napis „B – jak blogowanie”. Właśnie pod takim hasłem tworzyliśmy projekty. Ustaliliśmy taką kolejność prezentowania:

  • Grupa Uli – Blogowanie jest fajne
  • Grupa Zuzi – Jak wzbogacać blog o super grafikę ?
  • Grupa Tomka i Dawida – Komunikowanie się w zespołowym blogowaniu
  • Grupa Wiktora – Blogi zgodnie z prawem

Byłyśmy drugie, więc nie było tak strasznie. Na początku tylko był stres i nie wychodziło tak idealnie. Po kilku prezentacjach było lepiej i szło nam coraz lepiej, nie stresowałyśmy się. W 3. lub 4. prezentacji przyszła telewizja. Padło akurat na nas. Wtedy dopiero się stresowałyśmy. Patrzałyśmy się na siebie i starałyśmy się, żeby niczego nie zapomnieć. Jakoś nam poszło. Tak jak pisałyśmy w poprzednim zrobiłyśmy reklamy, które dawałyśmy nauczycielom. Robiliśmy sobie nawzajem zdjęcia. Oczywiście pracujemy nad fotocastem z Festiwalu. W czasie Festiwalu Zuzia robiła wywiady z nauczycielami, którzy byli obecni na nim. Usłyszycie je również podczas fotocastu. Jeśli chcielibyście zobaczyć projekty nasze i uczniów naszej szkoły kliknij tutaj.

Ania i Zuzia ;)

31 maj 2012

Projekt i nasze słabe strony

Wszyscy na pewno na początku myśleliście, że to będzie łatwe. My tak samo, ale potem dopiero napotkałyśmy się na trudności. Na początku miałyśmy problemy z odszukaniem przykładów użycia i wstawieniem prezentacji. Przy pomocy naszej polonistki poradziłyśmy sobie z tym. Jak widać prezentacja jest wstawiona i zdjęcia w prezentacji również.

Mam do was jeszcze jedną sprawę. Jutro jest Festiwal Projektów. Myślimy, że raczej pójdzie nam dobrze, bo dużo ćwiczyłyśmy. Mówienie nas nie stresuje tak bardzo, ale nadal jest trema. Na pewno zrobimy relację z Festiwalu. Nie możemy się doczekać!

Oto reklama, którą chcemy rozdawać na Festiwalu Projektów:

Ania, Klaudia, Zuzia ; D

 

22 maj 2012

Nasza prezentacja ;)

Tak jak pisałam w poprzednim wpisie, miałyśmy problemy z wstawieniem naszej prezentacji. Jakoś nam się to udało i w końcu możemy ją wstawić. Nauczyłam się przy projekcie wielu rzeczy. Nauczyłam się współpracować w grupie, robić zrzutu ekranu, funkcji poszczególnych programów, wstawiania prezentacji , dokładnego opisywania źródeł. Muszę sobie jeszcze przypomnieć umiejętności… o, wiem najbardziej opanowałam redagowania tekstów. Napisałabym o mówieniu, ale jeszcze nie prezentowałam naszej pracy. Co do prezentacji, oto ona:

 Kliknij tutaj

Zuzia :D

css.php