23 cze 2012

Szkoda, że już po ; (

Nie wiem czy wiecie, ale wczoraj w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik odbył się Festiwal Projektów 2.0. Z naszej szkoły pojechała: Ula, Kinga, Ania z VI klasy i ja ;) . Jako opiekunka pojechała z nami Pani Terlecka i Pani Chwastek.

Do Warszawy musiałyśmy dojechać pociągiem. Wjechaliśmy do podziemnego dworca kolejowego w Warszawie. Kiedy wyszłyśmy z dworca naprzeciwko był Pałac Kultury i Nauki, a na lewo Złote Tarasy. Do Centrum Nauki Kopernik dotarliśmy 6 – osobową taksówką.

Przed przygotowaniem stoiska panie załatwiały sprawy organizacyjne. Następnie weszłyśmy na I piętro i musiałyśmy odszukać nasze stanowisko. Okazało się, że ma ono numer 22. Nie miałyśmy wiele czasu na przygotowanie stoiska, bo było to tylko 30 minut, ale dałyśmy radę. Pierwsza lekcja jaką wyciągnęłam to, aby nie wbijać szpilek w drewno, bo wtedy się połamią.

Kiedy skończyłyśmy przygotowywanie stoiska zapraszano nas na uroczyste rozpoczęcie. Imprezę prowadził Pan Piotr Pacewicz i jego żona. Powiedzieli kilka słów i przekazali głos pani minister. Następnie czekaliśmy przy swoim stoisku na ekspertów. Do naszego stoiska podeszła Pani Katarzyna Pawłowska – Salińska oraz Pani Ewa Kędracka, a także Pan Andrzej Grzybowski. Wszyscy byli zachwyceni naszą Encyklopedią 2.0. Usłyszeliśmy wiele miłych słów i pochwał.

Niedługo po tym dla jednej z nas była niespodzianka… Ulka szukała swojej koleżanki – Chelsea z Białegostoku. Niestety nie mogła przyjechać do Warszawy. Kornelia, która jest jedną z koleżanek Chelsea, z chęcią opowiedziała kilka słów o niej. Ula bardzo się ucieszyła. Kinga również opowiedziała o Uli kilka miłych słów. Ulka była bardzo zadowolona.

Na początku, kiedy wchodziliśmy do Centrum Nauki Kopernik dostaliśmy grę „Bingo”. Był to zeszyt, w którym musieliśmy uzupełniać informacje o swoim projekcie, o sąsiednim projekcie. Oprócz uzupełniania informacji musieliśmy wykonać kilka zadań. Przy jednych z nich (multimedialnym plakacie) spotkałyśmy Panią Magdę. Ucieszyłam się  bardzo z tego powodu. Wyobrażałam sobie Panią Magdę trochę starszą, ale przecież każdy może się kiedyś pomylić.Kiedy uzupełniłyśmy już „Bingo” każda z nas dostała pendrive z logiem Szkoły z klasą 2.0. Następnie było uroczyste zakończenie. Każda ze szkół dostałą po piłce i  trzy książki. Spakowałyśmy się i poszłyśmy na obiad.

Po obiedzie wszyscy poszli zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Swoje rzeczy zostawiliśmy w szatni. Wzięłyśmy tylko aparaty i portfele. Na  górze Centrum Nauki Kopernik była strefa dla wszystkich. Pierwsze co ujrzeliśmy to wielkie koło. Biegło się na nim jak chomik w swoim kółku. Kiedy tak biegłam to bałam się, że nie wyjdę stamtąd, ale wyszłam ;D Było tam wiele atrakcji, których nie jestem w stanie wymienić. Potem gdy już zwiedziłyśmy Centrum Nauki Kopernik, musiałyśmy już jechać. Miałyśmy jednak trochę czasu przed pociągiem, więc poszłyśmy sobie na lody do Złotych Tarasów. Były wyśmienite. Z Kinią zrobiłyśmy sobie rundkę ruchomymi schodami w górę i w dół :P . Pojechałyśmy do domu w dobrych humorach. O 23:00 wróciłyśmy do domów i poszłyśmy spać ;)

Zuzia :)

Jeden komentarz

  1. [...] Relacja Zuzi [...]

css.php