Szkoła z klasą SP 192 Łódź

Wszystkim opowiadam jak wspaniale było na piątkowym festiwalu. Najpierw wyjątkowa podróż pociągiem; mimo wczesnej pory mogłyśmy rozmawiać na przeróżne tematy. Następnie przejście do Centrum Nauki Kopernik. Wreszcie przygotowanie stanowiska i UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE.

Po rozpoczęciu zaczęłyśmy uzupełniać Bingo. Obejrzałyśmy inne stanowiska, pośmiałyśmy się wraz z licealistami z Krakowa i wróciłyśmy czekać na eksperta.

Później poszłyśmy „zaliczać” aktywności. Wszystko było wyjątkowe. Chyba najbardziej podobało nam się Drzewo Projektów i robienie przypinek.

Czas płynął nieubłaganie szybko. Kiedy naszedł moment zakończenia Jaga wypowiadała się na początku, a ja na końcu. Później trzeba było sprzątać i pożegnać się z tym wyjątkowym miejscem.

Następnie zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik. Wszystko jest tam zaskakujące! Niestety nie zabawiłyśmy tam długo, gdyż spieszyłyśmy się na pociąg.

W drodze powrotnej także nie zabrakło przygód. Cały czas śmiałyśmy się i śpiewałyśmy. Niestety kiedy dojechałyśmy dotarło do nas, że to koniec tej przygody, ale nie koniec przygody ze Szkołą z klasą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła również przystąpi do programu, bo chociaż ja już ją kończę, chciałabym, by kolejne dzieci  mogły przeżyć to co my.

Byłam zaskoczona atmosferą, jaka panowała na festiwalu. Prowadząc blog nie wyobrażałam sobie, że Szkoła z klasą jest taką organizacją. Atmosfera była niezapomniana i wszystkim życzę takich przeżyć.

To, czego doświadczyliśmy podczas pracy nad projektem jest nie do opisania. Te wspaniałe chwile, wspólny śmiech, nadzieje, upadki i niepowodzenia. To wszystko co nas zgrało, pozwoliło poznać siebie i otaczający świat. Za te wspomnienia SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM INICJATOROM. Dziękuję wszystkim, dzięki którym powstał program Szkoła z klasą.

Bardzo dziękuję za przyznanie nam drugiej odznaki! Niezmiernie się cieszę, gdyż praca przy tworzeniu bloga po kilku tygodniach obowiązku zmieniła się w przyjemność. Szkoda, że wszystko powoli się kończy, a my opuszczamy naszą szkołę, ale zawsze pozostaje radość z pięknych wspomnień.

Czworo uczniów  z naszej szkoły, wraz z panią Moniką Linke wybiera się na Festiwal Projektów w Warszawie. Odbędzie się on dn. 22 czerwca w Centrum Nauki Kopernik.

 

YouTube Preview Image1 czerwca odbył się w naszej szkole FESTIWAL 2.0! Było wspaniale!

Zaczęło się od krótkiego wstępu, z którego niezaangażowani uczniowie dowiedzieli się  co to jest szkoła z klasą i o co chodzi w realizowaniu projektów.

Na początku został przedstawiony wyróżniony projekt pani Moniki Linke. Po raz ostatni wystąpiłyśmy z naszym zwycięskim przedstawieniem. Później usłyszeliśmy rap o pani Kalinie Jerzykowskiej w wykonaniu Marty i Julki z kl. III, a następnie wzięliśmy udział w konkursie dotyczącym jego treści.

Po konkursie dowiedzieliśmy się co zawierają nasze ulubione produkty ze sklepiku szkolnego. O tym ile jemy szkodliwych substancji dowiedzieliśmy się z projektu pani Anety Bartczak pt. „Czy wiesz co jesz?”. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną dotyczącą żywności.

Później odbyło się przedstawienie projektu pani Małgorzaty Wojciechowskiej pt. „Wiem co jem”. Uczniowie kl. V przeczytali nam informacje o tłuszczach, węglowodanach, białkach i solach mineralnych. Usłyszeliśmy też piosenkę w ich wykonaniu oraz wywiad ze szkolną pielęgniarką- panią Jadwigą Wachowską.

Wreszcie nadszedł czas na pokazanie rezultatów naszego projektu. „Grupa uczniów z klasy V i klasy VI pod kierunkiem pani Anny Orlikowskiej brała udział w realizacji projektu Królowa Elżbieta -II 60 lat na tronie-trud czy życie jak w bajce?. Czasem było nam pod górkę, ale mimo napotykanych trudności szliśmy dalej. Dziś chcielibyśmy przedstawić szczyt tej góry, efekty naszych działań. Chociaż praca nad projektem zajęła nam dużo czasu  myślę, że po skończeniu szkoły będzie ona jednym z milszych wspomnień”- tak brzmiał wstęp do całego wystąpienia. Później Mateusz poprowadził konkurs, a my przygotowywaliśmy się do przedstawienia. Scenka koronacji udała się znakomicie. Wszystkim bardzo się podobała. Między poniższym nagraniem, a przedstawieniem było kilka różnic. W pierwszej wersji królową była Kasia, a w drugiej Karolina.

Wielka szkoda, że zakończyliśmy już pracę nad projektami. Niedługo koniec roku, a dla nas, szóstoklasistów, koniec nauki w SP 192. Projekty 2.0 nauczyły nas wiele;

Po pierwsze, że każdą trudność można pokonać. Kiedy nie umieliśmy tekstu, myśleliśmy, że nic się nie uda, a udało się.

Po drugie, że praca w zespole jest bardzo przyjemna, ale wymaga dyscypliny.

Po trzecie, że wszystko przyjemne musi się kiedyś skończć. :(

I mnóstwo innych rzeczy, które nie sposób wymienić.

W przyszłości musimy lepiej rozłożyć pracę i nie zostawiać większości zadań na ostatni tydzień oraz pamiętać, że aby stworzyć coś wspaniałego trzeba sobie pomagać.

 

Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Małych Form Teatralnych pt. ,,Zwierzyniec”

Konkurs odbywał się już po raz trzeci, a tematem tegorocznego były ptaki. Oznaczało to, że wiersze wszystkich zespołów musiały być o ptasiej tematyce. Konkurs ten wiązał się z dużym zainteresowaniem uczniów, dlatego też z niektórych klas występowało po kilka zespołów. Uczniowie rywalizowali ze sobą na trzech etapach:

  • przedszkola i oddziały przedszkolne
  • klasy I – III
  • klasy IV – VII

I miejsce w  kategorii klas I – III  zajęła : klasa II z utworem ,,Kokoszki” Wandy Chotomskiej

I miejsce w kategorii klas IV – VI zajęła: klasa VI z utworem ,,Letnie wiadomości radia Las” Kaliny Jerzykowskiej

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!! ;)

28 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny. Uczniowie klas 0-III, wraz z rodzicami i rodzeństwem, spotkali się na boisku. Nie zabrakło wspólnych konkursów i zabaw. Dzieci wręczyły swoim najbliższym przygotowane wcześniej upominki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.