około czytanki

Wczoraj rozmawialiśmy w domu o wakacyjnych lekturach, a że padało i pogoda była raczej fotelowa, to poszukałam jakichś nitek i zrobiłam kilka zakładek. Przy okazji okazało się, że mamy całkiem sporą kolekcję, tyle, że zawsze gdzieś się zapodziewają i w rezultacie w lekturę wsuwamy cokolwiek, co jest właśnie pod ręką i się nada. Ciekawe, czy wydanie koronkowe lepiej spełni swoją funkcję :)

Wkrótce rok szkolny ruszy pełną parą – nowa edycja Szkoły z Klasą 2.0 jest bardzo obiecująca. Warto się włączyć. Wszak „Czytanie – to działa!”.

wersja lawendowa dla Lawendynki, bohaterki pewnej cudnej książeczki

 

wersje cieniowane – dla miłośników literatury przyrodniczej i artystycznej

About Małgorzata Janik

Witam na blogu związanym z realizacją programu Szkoła z klasą 2.0. Jestem nauczycielem języka niemieckiego. To jest mój zawód, ale i wielka pasja. Uczę w gimnazjum, prowadzę także zajęcia dodatkowe w formie projektów. Zrealizowałam kilka udanych działań w ramach programu eTwinning. Lubię poznawać nowe techniki i uczyć się na sprawdzonych wzorcach.
This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink.

5 Responses to około czytanki

 1. Justyna says:

  Jeśli jest mowa oczytaniu i nowej edycji to ja wczoraj odkurzyłam „Małego księcia” autorstwa Antoine’go de Saint-Exupéry :)
  Czytając ponownie tą wspaniałą książkę po prostu wbiłam się w nią jak nóż w mięciutkie masełko :) i przyznam się, że jak byłam nastolatką to jakoś inaczej podchodziłam do taj książki. Teraz z perspektywy czasu odkryłam tą wspaniałą książkę na nowo i jest ona dla mnie najwspanialszą perełką jaką posiadam na półce wśród moich książek :)

  „Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża…” – Antoine de Saint-Exupéry .

  Serdecznie pozdrawiam – Justyna
  Justyna ostatnio opublikował…Muzealny Piknik Edukacyjny :) My Profile

  • święte słowa.
   Jest wiele lektur, które po jakimś czasie obieramy inaczej. To sprawa doświadczeń, przeżyć, jakie znalazły się ma naszej drodze życiowej. A „Mały książę” – cóż – jest absolutnie ponadczasowy. Jak wersja wg Kasi Sobczyk https://www.youtube.com/watch?v=DidUEo_nwU4. Miłego wieczorku i weekendu.
   PS. W upominku za wskazanie wspaniałej książeczki otrzymujesz niniejszym zakładkę. Wybierz kolor, szczegóły na priv.

 2. Justyna says:

  Danke schön und ich sende herzliche Grüße :* :)
  Justyna
  Justyna ostatnio opublikował…Muzealny Piknik Edukacyjny :) My Profile

 3. Justyna says:

  Witam w nowym roku szkolnym ;)
  Kolejna niespodzianka to komentarz na moim blogu ;) Bardzo jestem szczęśliwa z tej przepięknej lawendowej zakładki i już siedzi miedzy kartkami ;)
  Serdecznie pozdrawiam i również życzę udanego nowego roku szkolnego pełnego pozytywnych przygód i wyzwań ;)
  Justyna
  Justyna ostatnio opublikował…Radiowy komunikat o wybuchu II Wojny Światowej z 1 września 1939 r.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge