wynik pewnej rozmowy

Ostatnie dni sierpnia upływają mi na planowaniu zajęć i działań w nowym roku szkolnym. Z punktu widzenia najważniejszych wydarzeń września wiele czasu zajmują uroczyste obchody wydarzeń historycznych w 1944r. To moment, kiedy sięgamy do literatury opisującej czy porządkującej drugą wojnę światową oczami świadków tamtych dni. W Glichowie można też dotknąć historii i uważnie rozmawiając z rodzinami osób, które przeżywały czas okupacji i były współuczestnikami codzienności naznaczonej trudnym okresem ciężkich walk posłuchać, jak wtedy starano żyć ‚normalnie’.

Jako zagadkę umieszczam 3 zdjęcia. Opiszę je dość skromnie, jako że liczę na współpracę i wymianę informacji.

Oto eksponat nr 1:

pizap.com14091626453461

Eksponat nr 2:

pizap.com14091627445531

I eksponat nr 3.

pizap.com14091628582191

Jedni po drodze mogą zbierać grzyby, a my dziś wracając do domu takie skarby fotografować mogliśmy, ot tak od słowa do słowa się to wydarzyło, pomiędzy kroplami deszczu.

About Małgorzata Janik

Witam na blogu związanym z realizacją programu Szkoła z klasą 2.0. Jestem nauczycielem języka niemieckiego. To jest mój zawód, ale i wielka pasja. Uczę w gimnazjum, prowadzę także zajęcia dodatkowe w formie projektów. Zrealizowałam kilka udanych działań w ramach programu eTwinning. Lubię poznawać nowe techniki i uczyć się na sprawdzonych wzorcach.
This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge