Szkolny eTwinning

We wrześniu ruszył w naszej placówce projekt eTwinning, który realizuje grupa dzieci w wieku 3-6 lat. Razem z nami współpracują uczniowie z Chorwacji, Turcji, Francji i 3 przedszkoli z różnych stron Polski.

Do dyspozycji uczestników jest platforma komunikacji Twinspace oraz Blog - językiem, w jakim porozumiewają się partnerzy oraz, który poznają dzieci – jest język niemiecki.

Nazwa projektu „Dziadek Piaskowy podróżuje po Europie” przypomni osobom starszym, a przybliży dzieciom postać z niemieckiej bajki animowanej, której głównym bohaterem jest Dziadek Piaskowy.

Poniżej album z tradycjami oraz zadaniami, jakie realizowały dzieci w Oddziale Przedszkolnym przez cały grudzień:

Oto książeczka, która ma przybliżyć dzieciom Turcję i kilka ciekawostek o tym kraju.

___________________________________________________________________________
O mnie
Praca metodą projektu to radość tworzenia i ciągłe poszukiwanie na ścieżkach edukacji. Daje satysfakcję nauczycielowi, ale uczniowi otwiera jedne drzwi za drugimi. Uczestniczenie w takich programach jak krajowy  ”Szkoła z Klasą 2.0″ czy międzynarodowy eTwinning jest wielką szansą na pokonywanie wielu barier i odnalezienie bogactwa, jakie mamy na wyciągnięcie ręki.
Co rok przeprowadzam nowe lub kontynuuję projekty lat poprzednich. Dla lepszej organizacji uporządkowałam się również elektronicznie i przygotowałam E-Portfolio.

6 Responses to Szkolny eTwinning

 1. Paulina says:

  Czy poruszanie się w programie PowToon jest trudne?Wygląda efektownie.

  • Witam! Trudne nie jest, choć na początku program może ‚rządzić’ użytkownikiem. Działa podobnie jak powerpoint, z tym że jest wiele więcej możliwości. Istotna jest kolejność umieszczania elementów na slajdzie, ponieważ ma związek (jak i w innych animacjach) z ich ‚znikaniem’ z ekranu przy przejściu na kolejny slajd. Warto zrobić nawet małą prezentację i potem w kolejnych bawić się opcjami. Po prawej stronie jest menu wyboru różnych dodatków (nie wszystkie są ‚gratis’, ale i tak dostępnych jest mnóstwo i wersja free wystarcza zupełnie). Zachęcam do przetestowania, warto :) I chętnie obejrzę pierwszą próbę!

 2. grazyna.olejarczyk says:

  Witam! Bardzo ciekawe informacje znalazłam na tym blogu. Dowiedziałam się o wielu interesujących programach. Podoba mi się prezentacja wykonana w PowToon. Spróbuję poznać ten program. Pozdrawiam

 3. justyna says:

  Witam ja się tak miotam po blogach, i po prostu nie wiem czy ja dobrze zrobiłam. Udostępniłam mój padlet na moim blogu http://blogiceo.nq.pl/wkalejdoskopiestarozytnejgrecji/,ale nadal nie wiem czy ja to dobrze zrobiłam. Mimo, że jestem osobą dorosłą to nie mam takiej smykałki jak te dzieciaczki.
  Mimo wszystko dziękuję za pomoc ;)
  Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge