„GameToy” wirtualne miniprzedsiębiorstwo

Uczniowie klas I i II gimnazjum od września biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła przedsiębiorczości. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, bierze w nich udział 16 uczniów. Zdobywają wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. W czasie zajęć młodzież uzyskuje niezbędne informacje dotyczące mechanizmów działania wolnego rynku i stosuje je w praktyce, poznaje zagadnienia ekonomiczne, sposoby i metody prowadzenia działalności gospodarczej. Lekcje składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Każda lekcja przeprowadzana jest przy komputerze. Uczniowie logują się na stronę Pakietu Wrześniowego. Po części teoretycznej lekcji oprowadza ich komputerowy rówieśnik Kamil. Część praktyczną wykonują sami z moją pomocą. W chwili obecnej uczniowie zaznajomili się z tematami: badaniem rynku, biznes planem, rodzajami firm, jak założyć firmę, nazwą firmy, logo, misją firmy, zatrudnianiem pracowników, strukturą przedsiębiorstwa. Kolejno sami stworzyli własną wirtualną firmę „GameToy Sp. z o.o.”, która zajmuje się sprzedażą zabawek i gier komputerowych dla dzieci. Przygotowali logo i nazwę firmy. Firma posiada własną stronę internetową http://www.miniprzedsiebiorstwo.pl/firma/2617.html, na której to oprócz oferty można przeczytać szereg ciekawych informacji z życia uczniów i firmy, oglądnąć galerię zdjęć, poznać wszystkich przedstawicieli firmy, zapoznać się z umową spółki. Firma istnieje od 14 listopada, od momentu podpisania przez uczniów umowy spółki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w prowadzenie miniprzedsiębiorstwa. W chwili obecnej poszerzają działalność swojej firmy, dodając do oferty nowe produkty. Za jakiś czas dostępna będzie sprzedaż, dzięki czemu firma zaczynie przynosić wprawdzie wirtualne, ale znaczne zyski.

Zajęcia koła przedsiębiorczości

4 thoughts on “„GameToy” wirtualne miniprzedsiębiorstwo

    • Pani Beatko pomysłów mamy sporo tylko mniej czasu na realizację. Mam nadzieję, że uda się rozwinąć prężnie działającą firmę, dzięki której nasi uczniowie poznają zasady prowadzenia działalności gospodarczej :)
      Urszula ostatnio opublikował…Czytamy i odkrywamy!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge