21 thoughts on “O znanym festynie niedaleko pewnego księstwa

 1. A to niespodzianka! Tak szybko i że już? Mam nadzieję, że będzie to miła lektura i znajdziemy dla siebie w książeczce jakąś sympatyczną ciekawostkę. Każdy z uczniów ma swój własny punkt widzenia – miło obserwować proces zdobywania wiedzy i przy okazji wspólnie poznawać Europę.
  Jeszcze raz pozdrawiam!

 2. Witamy, nie wiedziałyśmy, że Niemcy są na drugim miejscu w Europie, są też dwa razy większe niż Polska. :)

 3. Najbardziej mi się podobał slajd z tymi ciasteczkami :) można tu przeczytać wiele ciekawych informacji i wgl. Bardzo fajny program :P

 4. Witam ! Bardzo ciekawe informacje na temat krajów niemieckojęzycznych i bardzo fajny program.
  Podobało mi się szukanie informacji.

 5. Łał! Wspaniały zbiór ciekawostek o krajach niemieckojęzycznych! Z niecierpliwością czekam na kolejne! Tymczasem ja też podzielę się z Wami jedną z takich ciekawostek :)

  Czy wiecie, że w Kolonii w Niemczech co roku obchodzony jest jeden z największych karnawałów w Europie! Obchody karnawałowe zaczynają się już 11 listopada, a kończą w środę popielcową. Miałam okazję być kiedyś na końcówce takiego karnawału i nigdy nie widziałam tak wielkich tłumów ludzi w fantastycznych przebraniach, którzy nagle pojawiają się na mieście :) Tutaj możecie przeczytać więcej na ten temat: http://www.krajoznawcy.info.pl/najwiekszy-karnawal-w-niemczech-7158 :)

  Pozdrawiam serdecznie!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Podsumowanie Tygodnia odkrywaniaMy Profile

  • Pani Aneto! Pięknie dziękujemy za ciepłe słowa. Uczniowie zgłosili już kolejne ciekawostki, a tej o karnawale jeszcze nie było :)
   To prawda, karnawał w Kolonii jest niesamowity, właściwie chyba ustępuje jedynie temu w Wenecji… Mi się najbardziej podoba końcówka – we wtorek, kiedy to panowie tracą swoje krawaty :) Dolce czy Armani to raczej w szafie tego dnia powinny zostać, żeby nie trafić pod nożyczki szalonej niewiasty, napotkanej tego dnia :)
   Zapraszamy na drugą odsłonę za kilka dni – zapowiada się ciekawie, proszę mi wierzyć :)
   PS. Dziękujemy także za link – nasza kolekcja miejsc ciekawych rośnie.
   Pozdrawiam serdecznie
   Małgosia Janik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge