Wizyta w Urzędzie Gminy Wiśniowa

W dniu dzisiejszym „Pakietowicze” odwiedzili Urząd Gminy w Wiśniowej. Celem wizyty było pozyskanie informacji na temat zakładania działalności gospodarczej oraz poszerzenie wiadomości z zakresu funkcjonowania Gminy. Szczegółowych informacji udzielały Sekretarz Gminy Pani Jolanta Wolak i Pani Ewa Dybeł. Uczniowie otrzymali druki CEIDG-1 i wypełniali je. Zadawali mnóstwo pytań na temat działalności gospodarczej, m.in. jakie dokumenty należy wypełnić, czy dużo jest firm na terenie naszej gminy, jakiego rodzaju są to firmy… Panie udzielały odpowiedzi. Uczniowie mieli możliwość spotkania z panem Wójtem mgr Wiesławem Stalmachem, który również zachęcał ich do nauki i w przyszłości zakładania działalności gospodarczej na terenie naszej gminy.

Wizyta w Urzędzie Gminy Wiśniowa on PhotoPeach

8 thoughts on “Wizyta w Urzędzie Gminy Wiśniowa

 1. Ucząca wycieczka, młodzież wiele poznała i doświadczyła. Wizyta w takich znaczących miejscach wzmacnia w nich poczucie własnego „ja”. Widać, jak bardzo zaangażowani są wszyscy w działanie i rozwój Waszego „Koła”. Pozdrowienia.

 2. Serdecznie witam :)
  Muszę przyznać, że wycieczka baardzo praktyczna! :) Wielu z nas niestety nie orientuje się w sprawach określanych mianem „biurokratyczne”, a jednak jest to wiedza bardzo przydatna. Fajnie, że uczniowie mają możliwość uzyskiwania takich informacji nie tyle na zajęciach w szkole co poprzez tego typu wyprawy :)

  Pozdrowienia
  Ola
  Szkoła z Klasą 2.0
  aleksandraszk ostatnio opublikował…Wasze szałowe plakaty!My Profile

  • Witam serdecznie :)
   Dziękuję za wpis :) Młodzież angażuję się bardzo. Mimo, że zajęcia odbywają się w piątki i to w dodatku na ósmej lekcji, chętnie na nie uczęszczają. Dzięki wycieczkom do różnych urzędów uczniowie uczą się jak naprawdę zakłada się działalność gospodarczą, jakie dokumenty należy wypełnić. W niedługim czasie odwiedzimy kolejne instytucje :)
   Pozdrawiam :)
   Ula

 3. Świetny pomysł. Widzę w tych uczniach przyszłych działaczy samorządowych.Dobrze prezentowali się w sali obrad Urzędu Gminy.Gratulacje.

  • Ja też mam nadzieję, że w przyszłości niektórzy z nich zasiądą w tej samej sali obrad zajmując stanowiska radnych lub nawet Wójta :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge