Wizyta w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

W dniu 17.04.15r. uczniowie klasy I i II gimnazjum uczestniczący w zajęciach Koła Przedsiębiorczości odwiedzili Urząd Skarbowy w Myślenicach. Celem wizyty było pozyskanie informacji na temat zakładania działalności gospodarczej. Uczniowie mieli możliwość spotkania i rozmowy z Panią Bogusławą Polak II Zastępcą Naczelnika, która szczegółowo przedstawiła formy opodatkowania, pokazała strony, na których podatnik może wypełniać różnego rodzaju dokumenty urzędowe, w tym zeznania podatkowe nie wychodząc z domu. Szczegółowych informacji udzielała również Pani Anna Boryczko Kierownik I Działu Obsługi Bezpośredniej Podatnika, która pokazała szereg dokumentów i sposoby ich wypełniania. Uczniowie poznali wiele stron internetowych, które służą do wypełniania dokumentów. Ciekawą prezentację  przedstawił Pan Jacek Tylko Pracownik III Działu Obsługi Bezpośredniej Podatnika, w której zaprezentował, m.in. sposób wypełniania PIT-ów bez wychodzenia z domu. Tłumaczył czym jest podpis zaufany i jak go można otrzymać. Uczniowie otrzymali szereg dokumentów podatkowych i zwiedzili urząd. Wiadomości, które uczniowie zdobyli na pewno zaowocują w przyszłości, a już teraz mogą pomóc przy wypełnianiu PIT-ów starszego rodzeństwa lub rodziców.

Bardzo dziękujemy Pani Naczelnik Bogusławie Polak, Pani Kierownik Annie Boryczko i Panu Jackowi Tylko pracownikom Urzędu Skarbowego w Myślenicach za umożliwienie odwiedzenia Urzędu i bardzo ciekawe warsztaty z zakresu zakładania działalności gospodarczej.

3 thoughts on “Wizyta w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

  1. Dziękuję za wpis :) Wyprawa bardzo praktyczna i pouczająca. Wiele ciekawych rzeczy uczniowie się dowiedzieli i poznali szereg programów ułatwiających wypełnianie dokumentów urzędowych bez wychodzenia z domu.
    Pozdrowienia z Lipnika :)
    Ula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge