Dzień Projektów w naszym Gimnazjum

PrezezentacjaAlkohol od strony biologicznej

Dzisiaj gimnazjaliści z klasy II przedstawili wyniki swojej pracy nad realizacją zadań w ramach wybranych przez siebie projektów. Uczniowie: Dariusz Kaczmarczyk, Konrad Kowal, Dawid Bubka, Dawid Morajka i Sebastian Rapacz w prezentacji „No promil. No problem – profilaktyka zachowań ryzykownych” przybliżyli swoje działania związane z profilaktyką antyalkoholową.

Opracowując zadania w ramach projektu, uczniowie korzystali z różnych źródeł przy wyszukiwaniu informacji na w/w temat – Internetu, fachowej  literatury, ulotek informacyjnych.
Aktywnie włączyli się w przygotowanie do marszu przez naszą miejscowość organizowanego przy udziale policji w ramach akcji  „No promil. No problem” mającej na celu ostrzeżenie kierowców przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przygotowali transparenty, plakaty, ulotki profilaktyczne. Wykazali się przy tym sporą kreatywnością i wyobraźnią plastyczną.

Pogłębili swą wiedzę o alkoholu i jego szkodliwym wpływie na życie człowieka. Zapoznali się z formami pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, stronami internetowymi z adresami i telefonami instytucji niosących pomoc ludziom uzależnionym .

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły – mgr inż. Arkadiusz Skiba, opiekunowie projektu, nauczyciele,  wszyscy uczniowie klasy I i  II Gimnazjum w Lipniku. W trakcie prezentacji zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.  Dzięki różnorodnej tematyce i formom podejmowanym w ramach projektu każdy z uczniów zapamięta opracowane przez siebie treści z dziedziny profilaktyki. Cele projektu zostały zrealizowane. Wspomnienia z realizacji poszczególnych zadań, zaangażowanie uczniów w ważną społecznie akcję  pozostaną w pamięci uczestników na długo.

One thought on “Dzień Projektów w naszym Gimnazjum

 1. Witam :)
  Cieszę się, że realizacja projektów przyniosła tak wiele dobrego- zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, opiekunów. Ogromną satysfakcję przynosi obserwacja rozwoju młodych ludzi, ich wspinanie się po szczeblach dojrzałości. Ważne jest to by zdobywać wiedzę w sposób inny, ciekawy, ale równie istotne jest to, by zdobyte informacje pozostawały w naszych głowach, zmieniały naszą mentalność, kształtowały osobowość.
  Tym bardziej składam ogromne gratulacje!
  Pozdrowienia
  Ola
  Szkoła z Klasą 2.0
  aleksandraszk ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge