Czytamy i recenzujemy

Karolina P. z kl. I Gim. poleca do przeczytania książkę Andrzeja Stasiuka „Jadąc do Babadag”.Jest to książka zarówno przygodowa jak i podróżnicza. Książka mówi o podróży przez zapomnianą Europę, a dokładnie przez: Słowację, Węgry, Rumunię, Słowenię, Albanię i Mołdawię – przez te kraje podróżuje sam autor i opisuje tę podróż. Polecam tę książkę wszystkim, których cieszy zwiedzanie świata – może być na początku tylko poprzez krainę wyobraźni…

Druga książka jest autoOkładka książki Samotność Bogów rki Doroty Terakowskiej „Samotność Bogów” .To nowoczesna baśń rozgrywająca się w czasach średniowiecza i współczesności. Jej akcja rozgrywa się w świecie motywów mitologii słowiańskiej i tradycji chrześcijańskiej. Autorka porusza problemy wzajemnej tolerancji między ludźmi żyjącymi w różnych światach kultury.

Oliwia I. z kl. I Gim. poleca do przeczytania powieść Ryszarda KapuścińskiegoPodróże  z  Herodotem”.
Jest to książka wybitnego pisarza i reportera, opowiada o świecie przez pryzmat dzieła innego, wielkiego, starożytnego reportera i podróżnika, Herodota.
Książka nominowana była także do nagrody Nike 2005.Książkę polecam wszystkim, którzy kochają podróże.

Druga książka, która wywarła na mnie pozytywne wrażenie to powieść Ewy Nowak „Wszystko, tylko nie mięta”. Na pewno pamiętasz najbardziej atrakcyjnego chłopaka w szkole. Czy nie kusiło cię, żeby założyć czapkę niewidkę i zajrzeć, co robi, gdy jest sam w domu? O czym marzy, czym się zajmuje i w kim się podkochuje? Dzięki tej książce można poznać przystojnego Kubę i jego niepowtarzalną rodzinę. Ta książka Okładka książki Wszystko, tylko nie miętawzruszy cię i rozśmieszy. Nadaje się dla dziewcząt niestety nie dla chłopców ;)

Zuzę M. z kl. I Gim. zainteresowała książka ” Podróż za jeden uśmiech” – Adama Bahdaja z 1967r.Jest to powieść dla młodzieży, która opowiada o dwóch chłopcach, którzy starają się dotrzeć nad morze. Ich plany jednak komplikują się gdy chłopcy zostawiają pieniądze w domu. Po drodze spotykają ich różne przygody, po których zmieniają się ich charaktery. Książka kończy się dobrze, chłopcy docierają do Gdańska. Książka jest bardzo fajna, lekko zabawna, moim zdaniem lepsza niż film.

Paulina B. z k. I Gim. pisze:
Bardzo lubię książkę I. Jurgielewiczowej „Ten obcy”, ponieważ opowiada o przygodach Zenka, chłopca z trudnej rodziny, któremu postanowiła pomóc koleżanka Ula. Powieść uczy pozytywnych zachowań. Pokazuje, jak postępować w trudnych sytuacjach. Jest bardzo wciągająca i ciekawa.
Drugą książką godną polecenia są „Dzienniki Nikki” R. R. Roussel. Opowiada o dziewczynie, która musi się „dopasować” do realiów nowej szkoły. Podobały mi się rysunki autorki książki i jej córki, zamieszczone w powieści. Wszystkim nastolatkom lZapraszam na party!Ten Obcy

lubiącym humor polecam ją do przeczytania.

http://lubimyczytac.pl/cykl/3356/dzienniki-nikki

Okładka książki Hobbit  J. R. R. TolkienaWiktor Okładka książki WiedźminM. z kl.I Gim. uwielbia czytać fantastykę, dlatego poleca do przeczytania w/w książki.

Anna U. z kl. I Gim. poleca do przeczytania:

,, Chłopcy z Placu Broni ” – Jest to książka autorstwa węgierskiego pisarza Ferenca Molnára. Dzieje się to w Budapeszcie, w 1889 roku. Są dwie grupy, które toczą walkę między sobą o pewien plac. Pierwsi zwą się Chłopcami z Placu Broni, gdzie dowódcą jest Janosz Boka, zaś drudzy Czerwonoskórzy, gdzie dowodzi Feri Acz. Główny bohater nazywa się Erno Nemeczek. Jego czyny zapadają głęboko w sercu, dając czytelnikowi do myślenia. Chłopiec podczas zakradania się na terytorium wroga wpada do zimnej wody, przez co później odbija się to na jego zdrowiu – dostaje zapalenia płuc. W dzisiejszych czasach choroba nie jest aż tak poważna, ponieważ istnieje wiele leków, lecz wtedy groziło to śmiercią. W dzień ostatecznej walki o plac Nemeczek, schorowany przybywa na plac i bohatersko przyczynia się do wygranej ich grupy. Niestety, później umiera, a plac zostaje sprzedany pod budowę. Lektura ta dotyka problemu, gdzie chłopcy są „żołnierzami” swojej małej „ojczyzny”. Chcą jej za wszelką cenę bronić i nie dopuścić do jej straty. Jest to najwidoczniej dla nich bardzo ważne, jeśli walka z Czerwonoskórymi poniosła ofiarę – właśnie małego, ale też zwycięskiego Nemeczka.
Podsumowując, książka wzrusza i ukazuje piękno patriotyzmu, którzy mieli w sobie chłopcy z Placu Broni. Mam nadzieję, że skusisz się by przeczytać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge