O nas

szkoła

Jesteśmy zespołem nauczycieli pracujących w ZPO w Lipniku – małej wiosce w Gminie Wiśniowa, powiecie myślenickim, województwie małopolskim.

Program Szkoła z klasą  2.0 realizujemy po raz pierwszy w Gimnazjum, liczącym 71 uczniów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasza grupa realizująca program:

mgr inż. Arkadiusz Skiba – Dyrektor ZPO w Lipniku

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 20 letnim stażem pracy. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałem w szkolnictwie ponad gimnazjalnym, ucząc chemii, biologii oraz przedmiotów zawodowych. W  2002 roku zamieniłem szkołę średnią na gimnazjum , a od roku 2008 prowadzę zajęcia również w szkole podstawowej. Obecnie jestem nauczycielem chemii w gimnazjum a w szkole podstawowej uczę przyrody.  Doświadczenie w pracy na różnych szczeblach edukacji, pozwoliło na stosowanie i doskonalenie różnych metod pracy z uczniami i zdobywanie nowych doświadczeń. Praca z młodzieżą jest dla mnie ciągłym wyzwaniem, które realizuję z radością i wielką satysfakcją.

obraz1

mgr Anna Spytek  –  nauczyciel biblioteki, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Witam! Jestem nauczycielem dyplomowanym Szkolnej Biblioteki, moim zadaniem jest rozwijanie i utrwalanie zainteresowań, potrzeb i nawyków czytelniczych z uwzględnieniem indywidualnych uzdolnień uczniów, moją pasją zaś – książka. W programie pełnię rolę koordynatora, będę wspierała nauczycieli w ich zadaniach i przedsięwzięciach. Zaczynamy wielką przygodę w „Szkole z Klasą 2.0″.

Zbiórka - unia

mgr Iwona Jasek – nauczyciel w kl.I – III SP i języka polskiego w kl.I Gim.

    Jestem nauczycielem z dwudziestopięcioletnim stażem pracy. Ukończyłam studia magisterskie na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku; Bibliotekoznawstwo i informacja naukowo-techniczna oraz studia podyplomowe na wydziale pedagogicznym: kierunek -Edukacja zintegrowana i na wydziale filologicznym: kierunek -Filologia polska, specjalność nauczycielska.  Praca zawodowa stanowi znacząca część mojego życia. Stale doskonalę warsztat pracy i metody nauczania. W swojej codziennej pracy wykorzystuję metody aktywizujące. Prowadzę zajęcia tak, aby były skuteczne, ale zarazem ciekawe i atrakcyjne dla uczniów. Staram się, aby atmosfera w klasie podczas lekcji była życzliwa, co sprzyja otwartości i zaangażowaniu uczniów w proces dydaktyczny. Stawiam nacisk na wspieranie wszechstronnego  i harmonijnego rozwoju dziecka. Swoją wiedzą i zaangażowaniem usiłuję zaszczepiać w uczniach chociaż odrobinę pasji do języka polskiego oraz rozwijać zamiłowanie do czytelnictwa tak, by sami chcieli dążyć do pogłębiania wiedzy. Doceniam dobre chęci do nauki oraz umiejętność myślenia. W celu udoskonalenia swoich kwalifikacji uczestniczę  w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach. Studiując fachową literaturę, systematycznie pogłębiam wiedzę z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej oraz dydaktyki języka polskiego. Opracowałam cykl zajęć z bajkoterapii dla przedszkolaków, uczniów klas I – III i IV – VI. Prowadzone przeze mnie oddziaływania bajkoterapeutyczne mają na celu zminimalizować agresję wśród dzieci, a także zintegrować zespół klasowy. Poruszają problem odrzucenia i osamotnienia w klasie oraz uczą samoakceptacji. Moje hobby: czytanie książek, słuchanie muzyki, nauka języka włoskiego, jazda rowerem.

Ula Kucała

mgr Urszula Kucała – nauczyciel matematyki, fizyki, zajęć dodatkowych – Koło Przedsiębiorczości

Witam wszystkich uczestników „Szkoły z Klasą”.

Jestem nauczycielem matematyki i fizyki. Obecnie uczę w gimnazjum. Zawód, który wykonuję jest dla mnie pasją. Staram się pracować tak, aby w uczniach rozwijać zamiłowanie do matematyki. Ogromną przyjemność znajduję w odkrywaniu talentów matematycznych. Dużą satysfakcję sprawia mi praca z uczniem zdolnym. Nie zapominam jednak o uczniach mających trudności z nauką matematyki. Możliwość skutecznej pomocy daje mi poczucie spełnienia. Każdy mały sukces ucznia staje się moim sukcesem. I to jest właśnie „magia nauczania”, która cieszy, inspiruje i motywuje do dalszej pracy.

Teresa

mgr Teresa Bobowska – pedagog szkolny w szkole podst. i gimnazjum, nauczyciel rewalidacji indywidualnej, dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego w ramach gminnego projektu – Szkoła na 6! /finansowanego ze Środków EFS Kapitał Ludzki./

Witam wszystkich uczestników Programu Szkoła z klasa 2.0.

Mam 15 lat doświadczenia zawodowego.Dobrze czuję się zarówno w kontakcie z młodzieżą, jak i  dziećmi w każdym wieku. Z racji wykonywanego zawodu współczesne problemy uczniów są mi bliskie, a zwłaszcza tych o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

W r.2005/2006 pełniłam rolę koordynatora ogólnopolskiego projektu realizowanego przez CEO – Szkoła Marzeń. Było to dla mnie ważne doświadczenie życiowe, dzięki któremu już wtedy w naszej szkole wprowadziliśmy szereg pozytywnych zmian. Po raz pierwszy naówczas spotkałam się z koniecznością dokumentowania pracy na platformie internetowej projektu. Dwa lata później koordynowałam projekt szkolny ”Przyszłość w naszych rękach”, realizowany również ze środków unijnych.

Pochodząc ze środowiska wiejskiego i pracując w nim, dostrzegam nieustanną konieczność wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz likwidowania ich barier w kontakcie z kulturą i sztuką. Doskonałym ku temu narzędziem jest technologia TIK.

W środowisku, gdzie nie ma zbyt wielu propozycji dla dzieci i młodzieży spędzania wolnego czasu, brak  świetlicy terapeutycznej, każda dodatkowa inicjatywa propozycji dodatkowych zajęć dla uczniów jest postrzegana przez nich, jak i rodziców pozytywnie.

Moją pasją jest literatura, teatr, film, dlatego 2 lata temu ukończyłam podyplomowo polonistykę.

Dodatkowo prowadzę drużynę zuchową „Radosne Ogniki” i harcerską „Śmiały”.

Uwielbiam też podróże, dlatego od lat współpracuję z PTTK.

Prywatnie jestem mamą syna w wieku 12 lat.

Udział w Programie Szkoła z klasą 2.0 będzie dla mnie kolejną przygodą we wprowadzaniu innowacji pedagogicznych wraz nauczycielami i uczniami w życie szkoły.

 

 

4 thoughts on “O nas

    • Wasz tytuł bloga inspiruje do działań, widać, jak dużo dzieje się w szkolnych bibliotekach. Ciekawe zajęcia, godne wzorowania. Pozdrawiamy – Oko Lipnika

  1. Dobry wieczór
    wiedzę, że blog bardzo szybko się rozwija i jest coraz bardziej profesjonalny. Dzięki ciekawym przedsięwzięciom na pewno uda się zdobyć komplet odznak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge