W drodze na Euro-szkolenie piłkarzy.

9 czerwca na głównej płycie boiska WKS odbyło się szkolenie z piłki nożnej dla naszej uczniów. Panowie pod okiem jednego z trenerów FC Valenci doskonalili umiejętności piłkarskie, które w opinii szkoleniowca z Hiszpanii są na bardzo dobrym poziomie. Dziękujemy za cenne wskazówki do dalszej pracy z naszą młodzieżą.

Zadanie do wyboru-lekcja wf poza szkołą.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów i zgodnie z ich wyborem, w II półroczu zadanie do wyboru to lekcja poza szkołą.Wraz z pierwszymi promieniami słońca nasi uczniowie chętnie opuścili mury szkoły. Jako pierwsze zajęcia na powietrzu klasa 1 zk wybrała spacer i zabawy  z kijami Nordic Walking.

W tym roku szkolnym dzięki wnioskom z ubiegłorocznego SOS zakupiono 15 rowerów turystycznych, które cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów.Każdej wycieczce rowerowej, która trwała niekiedy tylko 40 min towarzyszyło zadowolenie i uśmiech na twarzy.

Klasa 1 TZ wybrała się na ogólnodostępną darmową siłownie zewnętrzną, która pozwoliła im się zrelaksować, odstresować i korzystnie wpłynęła na ich formę, kondycję fizyczną. Ćwiczenia na świeżym powietrzu na urządzeniach takich jak: orbitrek, biegacz, wahadło czy wyciskanie siedząc doskonale wpisują się w prozdrowotne trendy i zalecenia do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.

Prowadzone zajęcia z turystyki rowerowe,siłowni zewnętrznej czy Nordic Walkingu miały na celu podnieść wiedzę i świadomość naszej młodzieży na temat potrzeby dbania o zdrowie,bezpieczeństwo,zachęcić młodzież do bezpiecznego, aktywnego i sportowego spędzania czasu wolnego w miejscu publicznym i w swoim czasie wolnym.Zadanie to nie było przeprowadzone tylko przez 1 czy 2 dni ale trwa cały czas.A wf na rowerach cieszy się tak wielka popularnością, iż klasy rezerwują rowery na konkretny dzień i lekcje a nas nauczycieli bardzo to cieszy.

Mistrzostwa Szkół Budowlanych w biegach przełajowych

W dniach 12/13 maj 2016r. reprezentacja Naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Budowlanych w Biegach przełajowych organizowanych przez federację Budowlani oraz Zespół Szkół Budowlanych im.Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. W zawodach brało udział 8 szkół ponadgimnazjalnych.Po bardzo emocjonującej i wyczerpującej walce I miejsce w Mistrzostwach Szkół Budowlanych zajęła Nasza drużyna w składzie Milenia Wróbel 3 TG, Magdalena Goclik 3 TG, Anna Janucik 2 TZ,Beata Kurpet 1 TZ, Maciej Krysiak 2 Zmz2, Maciej Warzycha 2Zmz1, Filip Wypchło 2 TF,Bartosz Pawlak 2 TL1. Gratulacje dla całego zespołu i opiekuna Karola Kostrzewy.

Mistrzostwa powiatu i rejonu w siatkówce plażowej

W dniu 19 maja na boiskach przy basenie, odbyły się zawody powiatowe w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny w sumie grały ze zmiennym szczęściem. Drużyna chłopców grająca w składzie: Jakub Klimas  3 TB i Paweł Hadryś 3 TB zajęła dopiero 4 miejsce. Stało się tak dlatego, że spośród trzech drużyn mających taką samą liczbę punktów, nasza ekipa miała najgorszy bilans setów. 

Nasze Panie natomiast, grające w składzie: Katarzyna Widera i Natalia Lichosik nie miały sobie równych i wygrały całe zawody, przegrywając w nich jedynie jednego seta. Dziewczęta reprezentowały nasz powiat na zawodach półfinałowych województwa łódzkiego, które odbyły się 30 maja 2016 r w Burzeninie.Nasza drużyna dziewcząt nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie spotkania i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Nasze dziewczyny będą reprezentowały rejon sieradzki na zawodach wojewódzkich. Nasze mistrzynie to: Katarzyna Widera – kl 3 TZ oraz Natalia Lichosik kl. – 2 TL 2 . Brawo dziewczyny oby tak dalej!!!

 

 

Sportowiec szkoły w roku szkolnym 2015/2016

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym 2015/2016 ogłoszony był konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły.Każdy uczeń, który brał udział w zawodach sportowych miał przyznawane zgodnie z regulaminem konkursu odpowiednią ilość punktów.Konkurs trwał do dnia 30 kwietnia i po podsumowaniu punktów na podium znalazły się następujące osoby:
W kategorii dziewcząt
I miejsce Magdalena Goclik 3 TG 488 punktów
II miejsce Małgorzata Porażka 3 TA 363 punkty
III miejsce Kamila Sitek 4TY, Marcelina Rygas 3TA, Monika Pochroń 2TL1 328 punktów
IV miejsce Anna Janucik 2 TZ 293 punkty
V miejsce Milena Wróbel 290 punktów
W kategorii chłopców
I miejsce Damian Ratowski 4 TB 575 punktów
II miejsce Maciej Krysiak 2 Zmz2 490 punktów
III miejsce Adrian Ryś 4 TB 375 punktów
IV miejsce Tomasz Skotarski 2 TL2 350 punktów
V miejsce Kacper Dugacz 1 TL2 345 punktów
Gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w konkursie.

Maraton Fitnessowo-Taneczny-LAS

15 kwietnia 2016 r. w ramach Lokalnej Akcji Sportowej odbył się II Maraton Fitnessowo-Taneczny. Jego celem było propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży szkolnej, podniesienie motywacji do zajęć ruchowych, zwiększenie umiejętności dostosowania ruchów ciała do muzyki oraz integracja z uczniami zaprzyjaźnionych szkół i rodzicami. Liczba uczniów biorących udział w maratonie przeszła najśmielsze oczekiwania – ćwiczyło ponad 110 uczniów a wśród zaproszonych gości odliczyły się uczennice II LO im.Janusza Korczaka w Wieluniu z Panią Joanną Golańską , Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu z Panią Iwoną Janecką , reprezentacja Rady Rodziców oraz nauczyciele ZS nr 1.

W programie maratonu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trzygodzinna impreza podzielona była na bloki, które prowadziły Panie Barbara Jasińska- Stępień, Kamila Jenś oraz uczennice Patrycja Sibiak 2 TZ, Patrycja Lipa 2 TF, Renata Kalemba 1 TF. W programie znalazły się ciekawe zestawy ćwiczeń i tańca tj: warm up, cardio, TBC oraz stretching. W tym dniu ta duża grupa uczniów stanęła w szranki z samym sobą. Wielu z nich udało się pokonać swoje słabości i pomimo dużego zmęczenia na każdej twarzy widniał uśmiech i widoczne było zadowolenie z wykonywanej ciężkiej pracy. Na sali aż furczało od spalonych kalorii a atmosfera do ostatniej minuty była gorąca i żywiołowa. Dla organizatorek bardzo ważny był udział nie dużej grupy chłopców, którzy próbowali dotrzymać tempa i wytrwałości tańczących dziewcząt. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła zaproszonym gościom, którzy byli pod ogromnym wrażeniem,podziękowania za przybycie i udział .Gratulujemy wszystkim ćwiczącym sportowej formy, wspaniałej energii i zaangażowania i obiecujemy zorganizować kolejna edycję maratonu.

Ze swojej strony chciałam podziękować uczennicom: Patrycji,Patrycji,Renacie,Norbertowi Cierkosz,Sebastianowi Bartosowi,Michałowi Polewiakowi,Dominikowi Błasiakowi,za zaangażowanym w realizacje tego pomysłu.

 

Mistrzostwa powiatu i rejonu w piłce nożnej

W dniach 12 i 13 kwietnia w Zespole Szkół Nr 2 w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt i chłopców.Pierwszy dzień to rozgrywki chłopców, w których brało udział 5 szkół ponadgimnazjalnych i grali systemem „każdy z każdym”.Po zaciętej walce chłopcy w składzie Kędzia Roland 3 TB, Kolanek Bartosz 2 TB,Krysiak Maciej 2 Zmz2,Nawrocki Bartosz 2TB, Nowak Szymon 4TB,Pakos Bartosz 1ZMZ,Raszewski Piotr 3ZMT, Reczkowski Kamil 1TL Ryś Adrain 4TB ,Skotarski Tomasz 2TL2 ,Stanek Mateusz 3ZMZ, Strzelecki Dawid 3ZMZ, ŚwierczyńskiI Szymon 3ZMZ,Węglewski Daniel 3ZMZ, Witczak Dawid 1TL, Długacz Kacper 1TL zajęli I miejsce. 

13 kwietnia turniej rozgrywały dziewczęta.W tym dniu również grało 5 zespołów i nasza reprezentacja dziewcząt w składzie Karolina Panek 3 TG,Klaudia Szymańska 1 TE ,Milena Wróbel 3 TG,Adrianna Boćkowska 4 TZ,Aleksandra Bogus 3 TE , Natalia Drygała 1 zc, Kamila Falis 1 zc,Edyta Frączek 1 zc,Barbara Janus 1 TE ,Nikola Kubiak 1 TE,Beata Kurpet 1 TZ,Julia Majchrzak 1 TF, Julia Mordal 1 TL1,Anna Mucha 1 TE ,Paulina Napierajczyk ,Sylwia Olczak 1 TA, Monika Orzełek 1 TE,Patrycja Raszewska 1 zk,Agata Skowron 3 zc,Patrycja Stanek 1 TE zajęła III miejsce.

 19 kwietnia 2016r. na sieradzkim MOSiR-ze odbyły się Mistrzostwa Rejonowe w piłce nożnej chłopców. W zawodach brało udział 6 szkół ponadgimnazjalnych i podzieleni byli na 2 grupy.Nasz zespół wyszedł ze swojej grupy na 1 miejscu i mecz finałowy rozegrali z Zespołem Szkół Ogólnokształcących z Łasku-Kolumna.Po zaciętej walce nasza reprezentacja w składzie : Kędzia Roland 3 TB, Kolanek Bartosz 2 TB,Krysiak Maciej 2 Zmz2,Nawrocki Bartosz 2TB, Nowak Szymon 4TB,Pakos Bartosz 1ZMZ,Raszewski Piotr 3ZMT, Reczkowski Kamil 1TL Ryś Adrain 4TB ,Skotarski Tomasz 2TL2 ,Stanek Mateusz 3ZMZ, Strzelecki Dawid 3ZMZ, Świerczyński Szymon 3ZMZ,Węglewski Daniel 3ZMZ, Witczak Dawid 1TL, Dugacz Kacper 1TL zajęła II miejsce. Gratulacje!!!

13001226_230666960622913_4998110037416593668_n 13007199_230666907289585_4148698111475807821_n nożna 2 nożna

Mistrzostwa powiatu i rejonu w piłce siatkowej

21 i 22 marca na wieluńskiej hali WOSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców.W pierwszym dniu zmagań grały 4 zespoły dziewcząt, systemem każdy z każdym.W klasyfikacji końcowej nasz zespół w składzie Adrianna Boćkowska 4 TZ, Małgorzata Sadowa 4 TZ, Natalia Górska 4 TA, Aleksandra Banaś 4 TL,Klaudia Wolniewicz 4 TE, Dominika Wajs 3 TE, Katarzyna Widera 3 TZ,Dominika Zawada 2 TY,Ewelina Zychla 1 TF, Klaudia Bochenek 1 TL1,Martyna Czerniak 1 TL1 zajęła II miejsce.Natomiast chłopcy w składzie Konrad Ulas 4 TB, Michał szewczyk 4 TL, Jacek Żbik 4 Tl,Rafał Środa 3 TB, Jakub Klimas 3 TB,Paweł Hadryś 3 TB,Mateusz Krzyżanowski 2 TL2, Mateusz Sergiel 1 TB, Bartosz Rybiałek 1 TB, Piotr Pietraszewski 1 TB,Kacper Lewiński 1 TB, Kamil Szeląg 1 TL2, Mateusz Golus 1 TL2 po zaciętej walce zajęli I miejsce.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy reprezentowali  nasz powiat i oczywiście szkołę na zawodach rejonowych, które odbyły się 06.04.2016r.(dziewczęta) w wieluńskiej hali WOSiR. W turnieju brało udział 5 zespołów.Dziewczęta podzielone były na 2 grupy i grały systemem „każdy z każdym”.W walce o 3 miejsce nasze dziewczęta rozegrały i wygrały mecz z I LO z Łasku.Skład reprezentacji dziewcząt, które zajęły III miejsce :Bochenek Klaudia 1 TL 1,Czerniak Martyna 1 TL 1,Zychla Ewelina  1 TF, Gruszka Katarzyna  1 TL 2,Zawada Dominika 2 TY,Wajs Dominika 3TE,Widera Katarzyna 3 TZ,Wolniewicz Klaudia 4 TE,Górska Natalia 4 TA,Sadowa Małgorzata 4TZ, Boćkowska Adrianna 4 TZ,Banaś Aleksandra 4 TL.

8 kwietnia również na wieluńskiej hali odbyły się Mistrzostwa rejonu chłopców. Do turnieju zgłosiło się 5 szkół ponadgimnazjalnych.Nasz zespół w składzie Golus Mateusz 1 TL, Szeląg Kamil 1 TL 2,Pietraszewski Piotr 1 TB,Rybiałek Bartosz 1 TB,Sergiel Mateusz  1 TB,Banaś Adrian 2 TL 1,Krzyżanowski Mateusz 2 TL 2,Hadryś Paweł 3 TB,Klimas Jakub 3 TB,Środa Rafał 3 TB,Ulas Konrad 4 TB, Szewczyk Michał 4 TB,Żbik Jacek 4 TL,Lewiński Kacper 1 TB zajęła ostatecznie II miejsce.Gratulacje!!!

Tenis stołowy chłopców-III miejsce w województwie

10 marca 2016r. w Zduńskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Rejonu sieradzkiego w Tenisie stołowym. Zawody rozgrywane były w 2 grupach, systemem każdy z każdym.Reprezentacja Naszej szkoły zajęła II miejsce i tym samym reprezentowała Nasz powiat,rejon i szkołę na Mistrzostwach wojewódzkich, które odbyły się 21 marca w Zelowie.(w ramach licealiady) w tenisie stołowym. W turnieju brało udział 12 drużyn, grano w 4 grupach systemem każdy z każdym. Po zaciętej i ciężkiej walce nasz zespół z grupy wyszedł na 1 miejscu i w rozgrywkach finałowych zajął ostatecznie III miejsce. Gratulacje dla Huberta Polaka z 1 TB, Pawła Kowalczyka z 3 TG, Bartłomieja Sobieraja z 2 TY oraz opiekuna i trenera Pana Krzysztofa Kacały.

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w piłce siatkowej

21 i 22 marca na wieluńskiej hali WOSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców.W pierwszym dniu zmagań grały 4 zespoły dziewcząt, systemem każdy z każdym.W klasyfikacji końcowej nasz zespół w składzie Adrianna Boćkowska 4 TZ, Małgorzata Sadowa 4 TZ, Natalia Górska 4 TA, Aleksandra Banaś 4 TL,Klaudia Wolniewicz 4 TE, Dominika Wajs 3 TE, Katarzyna Widera 3 TZ,Dominika Zawada 2 TY,Ewelina Zychla 1 TF, Klaudia Bochenek 1 TL1,Martyna Czerniak 1 TL1 zajęła II miejsce.Natomiast chłopcy w składzie Konrad Ulas 4 TB, Michał szewczyk 4 TL, Jacek Żbik 4 Tl,Rafał Środa 3 TB, Jakub Klimas 3 TB,Paweł Hadryś 3 TB,Mateusz Krzyżanowski 2 TL2, Mateusz Sergiel 1 TB, Bartosz Rybiałek 1 TB, Piotr Pietraszewski 1 TB,Kacper Lewiński 1 TB, Kamil Szeląg 1 TL2, Mateusz Golus 1 TL2 po zaciętej walce zajęli I miejsce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy będą reprezentować nasz powiat i oczywiście szkołę na zawodach rejonowych.Gratulacje!!!

css.php