Inwestycje w Częstochowie, droga do sukcesu!

 

           W dniu 1 grudnia 2011r. po zajęciach lekcyjnych wybrałyśmy się (Ada Golis i Ewa Grzesiak) w ramach naszego projektu do Urzędu Miasta Częstochowy w celu zebrania informacji dotyczących inwestycji w naszym regionie finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 Niestety, nie było łatwo otrzymać pożądane informacje, jednak dzięki naszym staraniom udało nam się osiągnąć cel. W jednym z biur otrzymałyśmy informację dotyczącą inwestycji, a w kolejnym podano nam adresy stron internetowych, gdzie znajdują się szczegółowe dane na ten temat.

Wśród inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej na szczególną uwagę zasługuje kilka z nich: opracowanie mapy akustycznej dla miasta Częstochowy zgodnie z ustawą „Prawa Ochrony Środowiska”, e-usługi dla mieszkańców Częstochowy, stworzenie systemu i punktów e-informacji kulturalnej w sieci miejskich bibliotek publicznych oraz budowa infrastruktury informatycznej dla Subregionu Północnego – e-region Częstochowski; inwestycje związane z transportem: budowa nowoczesnego systemu transportu zbiorowego w Częstochowie – rozbudowa infrastruktury tramwajowej, drogowej i pasażerskiej dla obsługi osiedli: Wrzosowiak, Raków i Błeszno oraz zakup składów tramwajowych dla potrzeb nowej linii; inwestycje budowlane – przebudowa i remont obiektu sportowego przy ul. Boya Żeleńskiego, remont i przebudowa historycznego obiektu „Willa Generała” wraz z otoczeniem na cele kulturalne, oraz budowa  hali sportowej wielofunkcyjnej przy ul. Żużlowej.

Pozostałe inwestycje dotyczą poszczególnych jednostek użyteczności społecznej, m.in.: modernizacja Oddziału Urologii i Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wraz z dostawą wyposażenia dla tych oddziałów SPZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, budowa ulicy wraz z kanałem deszczowym w ul. Dobrzyńskiej. Część istotnych inwestycji nie otrzymała dofinansowania, ale znajduje się na liście rezerwowej, więc istnieje szansa na ich realizację, a możemy tu wymienić:  budowę Północnego Korytarza w Częstochowie – etap I od ul. Michałowskiego do ul. Św. Brata Alberta, etap II od ul. Św. Brata Alberta do ul. Makuszyńskiego, ogólną poprawę stanu dróg, czy budowę monitoringu wizyjnego dla Miasta Częstochowy Bezpieczny Region (etap II w obszarze rewitalizacji miasta).

Podczas wizyty w urzędzie, w celu jej dokumentacji zrobiłyśmy również kilka zdjęć, jednak na ich publikację, jak również na zamieszczenie nazwisk pracowników Urzędu Miasta, z którymi miałyśmy okazję rozmawiać, nie udzielono nam zgody.

Częstochowa wita!

Witamy wszystkich czytelników na pokładzie naszego bloga, w którym będziemy informować Was o europejskich rozwiązaniach w naszej okolicy. Wszelkiego rodzaju spotkania z osobami, które mają codziennie styczność z Unią EuropejskąParlamentem Europejskim oraz życiem, życiem w Unii. Uczniowie z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie staną na wysokości zadania, by uprościć oraz przedstawić w sposób jasny oraz klarowny rozwiązania unijne w naszym regionie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem! ;)

Program

  • Młodzi Aktywiści Prezydencji

Szkoła

  • Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa, Częstochowa
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 3444 razy

Lista blogów użytkownika

Komentarze

Wyszukiwarka

Informuj o wpisach


css.php