gru 03

Piłka siatkowa – chłopcy Eliminacje do Amatorskiej Ligi SKS

Jednym z wybranych zadań z projektu „WF z klasą” jest organizacja międzyszkolnych rozgrywek. W naszej szkole rozgrywane są mecze piłki siatkowej chłopców grupy D. Są to mecze eliminacyjne do rozgrywek Amatorskiej Ligi SKS.

Grupa „A”                                                   Grupa „B”

1. ZS Gastronomicznych nr 1                 1. VII LO
2. ZSZ nr 2                                                 2. IV LO
3. I LO                                                        3. ZS Pol – Księgarskich
4. XIII LO (II z)                                           4. ZS Energetycznych

 

Grupa „C”                                                        Grupa „D”                                                 

1. ZSIŚ i Melioracji                                  1. ZS Mechanicznych nr 1
2. XXIV LO                                                2. XIV LO
3. ZS Elektrycznych nr 1                         3. VI LO
4. ZS Budowlanych nr 1                          4. V LO

Terminarz spotkań Grupa „D”:

Lp.

Zestawienie par

Termin

Godz.

Miejsce

1.

XIV LO – VI LO

28.XI.czw

14:00

ZS Mechanicznych nr 1al. Mickiewicza 5

2.

ZS Mechanicznych nr 1 – V LO

15:00

3.

ZS Mechanicznych nr 1 – XIV LO

 5.XII.czw

14:00

ZS Mechanicznych nr 1al. Mickiewicza 5

4.

V LO – VI LO

15:00

5.

VI LO – ZS Mechanicznych nr 1  12.XII.czw

14:00

ZS Mechanicznych nr 1al. Mickiewicza 5

6.

XIV LO – V LO

15:00

System rozgrywek:

- w turnieju, na każdym etapie, obowiązuje system gry „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową PZPS.

- do półfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy tworząc kolejne grupy wg. klucza:

  Grupa E: A1; B2; C1; D2

  Grupa F: A2; B1; C2; D1

- do finału awansują po dwie najlepsze drużyny z półfinałów z zaliczeniem wyniku spotkania  grupowego, 

- zespoły z miejsc 1 i 2 w finale uzyskują awans do I ligi.

W eliminacjach do Amatorskiej Ligi SKS nie mogą brać udziału uczniowie zrzeszeni w siatkarskich klubach sportowych, zgłoszeni do rozgrywek organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej w Krakowie na sezon 2013/14.

 

gru 02

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 28.11.2013 r. został rozegrany szkolny turniej szachowy, w którym wzięło udział 12 uczniów zarówno klas technikum jak i szkoły zawodowej. Turniej rozgrywany był
systemem szwajcarskim w tempie 15 minut na zawodnika co pozwoliło wyłonić najlepszych szachistów szkoły, którzy będą reprezentowali ZSM1 w licealiadzie szkół ponadgimnazjalnych oraz towarzyskich turniejach międzyszkolnych. Po zaciętej i wyrównanej grze szachowym mistrzem ZSM1 został Michał Rusnak z klasy 1Bs. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Pawlikowski z klasy 1 At a na trzecim miejscu Hubert Gubała z klasy 1 Mta.

Organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Arkadiusz Przywara.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Rugby TAG

Gallery

This gallery contains 11 photos.

Dnia 29.11.2013r. w szkole zorganizowane zostały zajęcia pokazowe połączone z nauką bezkontaktowej odmiany gry Rugby „TAG” . Na zaproszenie ZSM1 zajęcia poprowadził Łukasz Kościelniak zawodnik Juvenii Kraków oraz małopolski oficer rozwoju rugby z ramienia PZR. Dla większości uczniów zajęcia z … Continue reading