19 maja 2014 r. IV-ta wizyta uczniów partnerskiej szkoły belgijskiej Technisch Heilig-Hartinstituut Belgium w Krakowie, w ZSM nr 1

W poniedziałek 19 maja 2014 r. 40 uczniów i 5 nauczycieli Technisch Heilig-Hartinstituut Belgium po raz czwarty odwiedzieło naszą szkołę.
Tradycyjnie uczniowie Technisch Heilig-Hartinstituut Belgium z Tessenderlo z regionu Limburgia zwiedzili Zespół Szkół Mechanicznych Nr 1, pracownie szkolne, zapoznali się z polskim systemem edukacji, z zawodami nauczanymi w ZSM nr 1, historią i tradycją ZSM nr 1. Razem z uczniami ZSM Nr 1 uczniowie belgijscy rozegrali mecz towarzyski w piłkę nożną i siatkówkę.
W latach 2011 i 2012 w meczach piłki nożnej wygrali uczniowie ZSM Nr 1, w 2013 r. mecz piłki nożnej wygrali uczniowie z Belgii.
Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej prowadzona przez mgr Lucynę Mikułę rozegrała pierwszy mecz z reprezentacją Belgów. Zostały rozegrane 2 sety. Wynik meczu był 2 – 0 dla reprezentacji ZSM nr 1. Nasi uczniowie zdecydowanie przeważali umiejętnościami w tej dyscyplinie sportowej. Mecz sędziował mgr Arkadiusz Przywara.

Na prośbę Belgów, po meczu w siatkówkę został rozegrany mecz w piłce nożnej. Tutaj przeciwko reprezentacji Belgii grali uczniowie klasy 2 Tsa. Mecz był rozegrany 2 x 5 minut ze zmianą stron boiska.
I tutaj uczniowie ZSM nr 1 też przeważali umiejętnościami, gdyż mecz zakończył się wynikiem 6 – 0.
Po zakończeniu meczów uczniowie jak przystało na sportowców podziękowali sobie wzajemnie i ustawili się do wspólnego zdjęcia, kończąc całą zabawę sportową w dobrych humorach.belgia-zsm1-maj-2014-11 belgia-zsm1-maj-2014-12 belgia-zsm1-maj-2014-13 belgia-zsm1-maj-2014-14 belgia-zsm1-maj-2014-15 belgia-zsm1-maj-2014-16

2 thoughts on “19 maja 2014 r. IV-ta wizyta uczniów partnerskiej szkoły belgijskiej Technisch Heilig-Hartinstituut Belgium w Krakowie, w ZSM nr 1

 1. Ciekawa inicjatywa – napiszcie proszę skąd pomysł na współpracę między szkołami i kto jest pomysłodawcą rozegrania w czasie odwiedzin meczy sportowych. Czy w poprzednich latach też współzawodniczyliście na polu sportowym? Gratuluję oczywiście wygranej, bo to świadczy o poziomie Waszego zaangażowania i nie traktowania sportu po macoszemu!

  Gdybyście mięli jakieś porady dla organizatorów imprez międzynarodowych to śmiało możecie w komentarzu je napisać. Co jest najtrudniejsze przy organizacji takiej imprezy i na co szczególnie należy zwrócić uwagę.

  Pozdrawiam,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

 2. Współpracę międzynarodową ze szkołami prowadzimy już od kilku lat. Pomysłodawcą i organizatorem tej współpracy była nasza pani dyrektor Bożena Mayer – Gawron – to ona zapoczątkowała taką współpracę.
  Przy każdorazowych odwiedzinach szkół zagranicznych rozgrywamy mecze. Dyscypliny w których rywalizujemy ustalamy wspólnie ze szkołami przyjezdnymi, są to m.in. mecze z piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki.
  Czasami problemem jest bariera językowa. Ale zawsze do pomocy mamy nauczycieli od języków obcych, którzy w razie jakichkolwiek niejasności tłumaczą i rozwiązują problemy.
  Poza tym przy takiej organizacji zawodów sportowych większych problemów nie ma. Jak wiadomo – sport łączy wszystkie narodowości i daje dużo satysfakcji :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge