WARTO BYŁO…czyli podsumowanie działań w ramach projektu WF Z KLASĄ.

Czas realizacji działań, które zaplanowaliśmy na drugi semestr szkolnej edukacji mija.Muszę przyznać,że był to  dla mnie okres bardzo twórczy i inspirujący.

Udział w projekcie sprawił, że jeszcze bardziej otworzyłam się na potrzeby uczniów i poszukiwałam sposobów na zwiększenie atrakcyjności moich lekcji.

Mimo , iż wiele rzeczy robiłam od zawsze,uczestnicząc w projekcie utwierdziłam się w przekonaniu, że te działania są potrzebne i ważne.Cieszę się, bo młodzież też stała się  bardziej świadoma i otwarta na   zdobywanie wiedzy służącej poprawieniu swojej sprawności i szeroko pojętego zdrowia. Podsumowując podjęte przeze mnie  działania oraz zaangażowanie i udział  w nich młodzieży, dokonuje  samooceny i przyznaje nam szóstkę. Nam czyli młodzieży i sobie. Ktoś pomyśli, że jest to nieskromne z mojej strony, ale tak nie jest. Czuje po prostu satysfakcję z bardzo pracowicie i twórczo spędzonego roku pracy i cieszę się, że udało mi się przygotować , zorganizować tak dużo fajnych i wartościowych rzeczy. Pozdrawiam wszystkich i życzę aktywnych, słonecznych wakacji. Na zdjęciu dobiegam do mety z radością. Metą jest  dla mnie zrealizowanie zadań projektu, co ciekawe metę (tak jak na zdjęciu )wyznaczamy sobie wspólnie  z młodzieżą.

.bieg marcian meta

ORGANIZUJEMY SPARTAKIADĘ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Uczniowie drugiej klasy rekreacyjnej pod moim kierunkiem zorganizowali 8 czerwca bieżącego roku świetną, sportową zabawę dla swoich młodszych koleżanek i kolegów
z Przedszkola nr 26 w Tychach. Były ciekawe konkurencje rozwijające celność, skoczność, szybkość i koordynację.Przedszkolaki super się bawiły i doskonale radziły sobie ze sportowymi wyzwaniami. Organizatorzy także wyśmienicie się spisali, czego dowodem były uśmiechnięte buzie zadowolonych przedszkolaków. Jak przystało na sportową rywalizację rozdano puchary i dyplomy oraz słodkie i pluszowe niespodzianki. Było to kolejne cenne doświadczenie dla moich uczniów i dla mnie.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

LOKALNA AKCJA SPOŁECZNA CZYLI DZIEŃ SPORTU

Dnia 5 czerwca 2015 roku  w naszej szkole odbyła się lokalna akcja społeczna pod roboczą nazwą Dzień Sportu.Jej celem była integracja środowiska lokalnego oraz  popularyzacja mało znanych form aktywności i rekreacji.Do udziału w naszej akcji zachęcaliśmy na szkolnej stronce szkoły, rozwieszając plakaty oraz na facebooku. Promocja zajął się nasz kolega Artur Chochorowski. Nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem Marcina Trojanowskiego, wspólnie z nauczycielem historii Arturem Chochorowskim i nauczycielem języka angielskiego Dominikiem Gielzakiem przygotowali wiele atrakcji dla młodzieży naszej szkoły i lokalnej społeczności. Marzeniem naszego historyka było zorganizowanie I Tyskich Zawodów w Sportach Siłowych, dlatego tez postanowiliśmy połączyć nasz rekreacyjny Dzień  Sportu z wymarzoną   imprezą naszego kolegi. Zaprosiliśmy także do udziału w zabawie tyską grupę rekonstrukcyjną, która uczyła naszą młodzież i przybyłych gości jak strzelać z karabinku, łuku . Byli też właściciele pobliskiego painbolla, którzy zachęcali do wspólnej zabawy oraz właściciel pobliskiej  restauracji, który serwował pyszne kiełbaski, od właścicielki  pobliskiej piekarni mieliśmy przepyszne pączki. Sponsorów  nagród  dla tyskich siłaczy zapewnił nauczyciel historii Artur Chochorowski. Obecni  goście zapewnili  nam   bardzo atrakcyjne konkurencje dla młodzieży,  oraz jej rodziców  ponieważ większość z  nich tak naprawdę nigdy nie strzelała z łuku, ani z karabinku.

Na obiektach przyszkolnych przygotowaliśmy atrakcyjne konkurencje. Każdy z nauczycieli wf  i  sędziującej młodzieży był odpowiedzialny za swoje stanowisko.Młodzież podczas zabawy  mogła sprawdzić  swoje zdolności kondycyjne, siłowe i koordynacyjne na następujących stanowiskach takich jak :  strzelanie do celu z karabinka pneumatycznego, strzelanie do celu z łuku, zabawa z paintball’em, rzuty osobiste do kosza, podbijanie piłki za pomocą  siatki, rzuty podkową oraz  biorąc udział w tabacie prowadzonej przez uczennice lub  pokonując tor przeszkód.To była część nasza rekreacyjna, do  której chętnie przyłączali się mieszkańcy pobliskich osiedli. Natomiast obok naszych szkolnych zmagań w  zabawie  prowadzonej przez naszego kolegę Artura Chochorowskiego  uczestniczyli  zaproszeni  tyscy siłacze. Zmagali się oni  w czterech konkurencjach: wielokrotne wyciskanie sztangi o ciężarze 40 kg, podciąganie się na drążku wąskim chwytem, pompki na poręczach, trzymanie 5 kg piłki lekarskiej na wyprostowanych rękach.  Piękna słoneczna pogoda, rytmiczna muzyka, darmowe smakowite przekąski oraz atrakcyjne nagrody sprawiły,że młodzież chętnie uczestniczyła we wspólnej  zabawie.Zaprosiliśmy również panią dietetyk, która udzielała bezpłatnych porad. Imprezę zaliczamy do udanych. Myślę,że w zabawie wzięło udział około 200 osób.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Elementy gier zespołowych w obwodzie stacyjnym czyli lekcja poza szkołą.

Okres matur sprawia,że nie zawsze możemy realizować lekcje na sali gimnastycznej czy na obiektach sportowych szkolnych, dlatego też udaliśmy się „pod Żyrafę”,  aby tam przeprowadzić zajęcia. W domu przygotowałam zadania, podzieliłam klasę na siedem grup i po rozgrzewce przystąpiliśmy do działania. Na pierwszej stacji zadaniem drużyny było wykonanie w ciągu 3 minut jak największej ilości przeskoków przez linę, którą kręcili uczniowie niećwiczący. Na drugiej stacji trzeba było wykonać jak najwięcej podań  piłką do piłki ręcznej między sobą. Na trzeciej uczniowie rzucali ringiem i także liczyli liczbę podań. Na czwartym stanowisku wykonywali podania po ziemi piłką do piłki nożnej, na piątym starali się wykonać jak najwięcej podań sposobem górnym lub dolnym piłką do siatkówki, celem szóstej stacji było uzyskanie jak największej ilości odbić paletkami do badmintona, na siódmym stanowisku uczniowie wzmacniali mięśnie ramion wykonując pompki w podporze. Uczniowie na wszystkich stanowiskach ćwiczyli 3 minuty, ich celem było uzyskanie jak  największej częstotliwości podań , przeskoków itp. Po przejściu wszystkich stacji wykonaliśmy ćwiczenia rozluźniające i dokonaliśmy wyboru najaktywniejszego zespołu, który uzyskał najlepsze wyniki.Trzy pierwsze zespoły otrzymały oceny bardzo dobre.Była to fajna lekcja,wymagająca od uczniów dużego zaangażowania i pełna emocji. Muszę przyznać,że nasza lekcja była obserwowana przez przechodniów i wzbudzała ich uśmiechy i śmiem twierdzić zachęcała także do aktywności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tenis ziemny czyli lekcje poza szkołą.

Kolejny już raz wybrałam się z moją klasą II a LO  na korty ziemne, aby doskonalić technikę uderzenia forhendowego i bachandowego. Pogoda dopisała, więc wszyscy z radością wzięli udział w zajęciach. Kortów jest na szczęście aż siedem więc nikt nie narzekał na nudę.Lekcja była intensywna i mam nadzieję sprawi, że będzie dla moich uczniów  jedną z form spędzania czasu wolnego. Cieszę  się, bo zauważam postęp i poprawę techniki uderzeń moich uczniów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekcje poza szkołą czyli podchody terenowe.

Dzisiaj udało mi się z dziewczynami z klasy II c LO  pobawić w podchody. Ja przygotowałam zadania, podzieliłam klasę na dwie grupy i przystąpiliśmy do działania.Zabawa odbywała się na naszych stawkach, więc w miejscu bezpiecznym. Zadania były proste, niewyszukane:: zadanie pierwsze – wykonajcie 20 przysiadów i 20 podskoków, zadanie 2 – wymyślcie krótki układ ćwiczeń i wykonajcie go razem. Niech przeważają ćwiczenia rąk i nóg.Zadanie 3- niech każda osoba znajdzie pięć małych patyków i wykona pięć celnych rzutów do pnia drzewa.Zadanie 4 – wykonajcie razem, jedna osoba za drugą skip a, b, c oraz wieloskok. Zadanie 5 – wykonajcie ze swoich ciał napis WF. Zadanie 6 – zatańczcie wspólnie taniec Greka Zorby. Zabawa była przednia, wszyscy dobrze się bawili, choć większą frajdę, jak przyznały się dziewczyny, miała  grupa, która chowała zadania. Dziewczyny zgodnie stwierdziły,że chcą powtórzyć grę i już zadeklarowały, że przygotują zadania dla swoich koleżanek.

.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejna lekcja na świeżym powietrzu.

Pogoda dopisuje, więc staram się  zachęcać młodzież do ruchu na świeżym powietrzu. I chociaż nie wszyscy lubią biegać próbuje wskazywać  im zdrowotne aspekty tej formy aktywności ruchowej. Tym razem klasa I a podjęła wyzwanie. Uczniowie  biegali dookoła stawków podziwiając budzącą się do życia przyrodę i ćwiczyli na ścieżce zdrowia.Lekcję urozmaicił nam wiosenny  deszczyk. Było miło i sympatycznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OBCHODY ŚWIATOWEGO I SZKOLNEGO DNIA ZDROWIA.

W związku z tym, że ferie świąteczne  pokrzyżowały nam  plany związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, w tym roku obchodziliśmy go dopiero 13 kwietnia.Przypada on bowiem siódmego kwietnia i wtedy własnie staramy się zawsze go hucznie świętować.

Uczniowie klasy rekreacyjnej pod moim kierunkiem  przygotowali pouczający wykład na temat bezpieczeństwa żywności.Bo właśnie nad tym zagadnieniem pochyliła sie w tym roku  Światowa Organizacja Zdrowia.  Odbyły się też warsztaty kulinarne dla wszystkich uczniów klas  pierwszych i drugich. Uczniowie biorący udział w zajęciach kulinarnych świetnie radzili sobie z przygotowaniem zdrowych kanapek, sałatek oraz koktajli.
Podczas spotkania w auli młodzież mogła również przekonać  się jak ogromne znaczenie dla utrzymania zdrowia ma aktywność fizyczna.Tą tezę starały się udowodnić uczennice klasy rekreacyjnej, które w rytm muzyki ” Wyginam śmiało ciało” zachęcały wszystkich obecnych w auli  do wspólnych ćwiczeń.
Wszyscy chętni mogli również udać się do sali gimnastycznej i  poddać się przeróżnym badaniom swoich cech motorycznych, a także dokonać pomiaru ciśnienia, poziomu tkanki tłuszczowej, ciężaru ciała itp.
Końcowym punktem naszych zdrowotnych działań był  wymarsz „pod Żyrafę” i namawianie mieszkańców do wspólnego ruchu na świeżym powietrzu.Udało nam się namówić parę osób. Starsi trochę się wstydzili,ale dzieciaki i młodzież chętnie skakała na trampolinach.
Pod kierunkiem naszej absolwentki Mireli Myśliwiec chętni uczniowie uczestniczyli w zajęciach na trampolinach, biegali z członkami  i opiekunkami szkolnego klubu  Run’s Fun Agnieszką Pyrsch i Joanną Muszyńską oraz  poruszali się  w rytm radosnej muzyki.
I choć pogoda nie dopisała chętnych do wspólnego ruchu nie zabrakło.
Mam nadzieję,że dzięki naszym działaniom  nasi uczniowie będą umieli  zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Mieszkańcy naszego miasta z podziwem patrzyli na aktywną młodzież i nawet kilka osób zainteresowało się zajęciami na trampolinach, zadeklarowali udział i chęć do rozpoczęcia swojej wiosennej aktywności ruchowej. Byliśmy dla nich inspiracją. Gdyby tylko pogoda była lepsza z pewnością więcej osób udało by by nam się zachęcić do wspólnej zabawy. Silny wiatr jednak mógł przestraszyć niektóre osoby. Była to nasza Lokalna Akcja Społeczna promująca zdrowy i aktywny styl życia.
 dzięń zdrowia.JPG5 dzięń zdrowia.JPG3.JPG4.JPG6.JPG7 dzięń zdrowia.JPG3.JPG4 dzięń zdrowia.JPG3 dzięń zdrowia.JPG1 dzięń zdrowia.9 dzięń zdrowia.8 dzięń zdrowia

Wielki sukces naszych koszykarzy.

Wielki sukces naszych koszykarzy!
Fantastyczną grą i walecznością podczas tegorocznych półfinałów wojewódzkich, których  tym razem byliśmy gospodarzami, wykazali się nasi koszykarze. Pokonali oni we wspaniałym stylu drużynę z Cieszyna i Katowic.Ten drugi mecz był bardzo dramatyczny,  bowiem jego wynik ważył się do ostatnich  sekund.Ostatecznie nasi zawodnicy zachowali zimną krew i pokonali drużynę z Katowic trzema punktami.Wielkie słowa uznania należą się Dawidowi Józefowskiemu, Krzysztofowi Michalakowi, Mateuszowi Józefów oraz Szymonowi Jaroszowi, Bartkowi Królowi.W szeregach mistrzowskiej drużyny wystąpili również : Igor Piątkowski, Michał Frączak, Łukasz Kisielowski, Adrian Kośmider.Brawo chłopaki! Przed nami kolejne rozgrywki. Trzymajcie za nas kciuki !
Finały wojewódzkie w Tychach – 22 kwietnia. Będzie to dla nas kolejna lekcja organizacji zawodów sportowych, ale damy radę.

Lekcje poza szkołą czyli marszobiegi w terenie, nordic walking i ćwiczenia na ścieżce zdrowia.

Świetna pogoda dała nam dzisiaj ( 25 marca)  możliwość zrealizowania lekcji poza szkołą czyli na „naszych  stawkach”. Stawkami nazywamy zarośnięty drzewami teren wokół dwóch małych stawów, gdzie znajdują się  alejki wypuzlowane i przystosowane do uprawiania sportu. Mnóstwo ludzi właśnie tam biega, spaceruje, chodzi z kijkami nordic walking oraz ćwiczy na otwartej siłowni nazywanej przez mieszkańców  miasta ścieżką zdrowia. Postanowiłyśmy dzisiaj z dziewczynami z II b  zażyć trochę  ruchu na świeżym powietrzu. Wszystko świetnie się udało. Dokonałyśmy podziału na grupy. I tak jedna grupa skupiała zwolenniczki biegania, druga spacerowała  z kijkami, zaś trzecia ćwiczyła na otwartej siłowni. Po wykonaniu  danej aktywności dziewczęta  dokonywały zmian i próbowały następnej.  Pogoda była doskonała, były to świetnie  i aktywnie spędzone chwile. Mam nadzieję, że  uczennice będą w swoim wolnym czasie także próbować tych form aktywności ruchowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Lekcje poza szkołą czyli lekcje pływania na basenie miejskim.

Od ośmiu lat nasze klasy rekreacyjne mają patronat MOSIR- u dzięki czemu  uczniowie naszej szkoły mogą bezpłatnie korzystać z zajęć na basenie miejskim. Realizujemy lekcje pływania w każdy  czwartek od godziny 15 do 16.00. Zajęcia cieszą  się powodzeniem. Prowadząc  te zajęcia stosujemy  indywidualizację  procesu nauczania, bowiem potrzeby uczniów są różne. Jedni chcą uczyć się pływać od podstaw, drudzy chcą udoskonalić technikę wybranego przez siebie stylu, a jeszcze inni chcą się zrelaksować pływając.Te lekcje poza  szkołą odbywają się dla uczniów klas rekreacyjnych, którzy mają je ujęte w planie oraz dla wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wielki sukces naszych koszykarek i koszykarzy – ósmy raz zagramy w półfinałach wojewódzkich.

Nasze koszykarki i koszykarze najlepsi w rejonie!

Doskonale spisały się nasze obie reprezentacje w koszykówce podczas zawodów na szczeblu rejonowym.
Dziewczęta pokonały znaczącą ilością punktów drużyny z Bierunia i Mikołowa, zaś chłopcy nie dali żądnych szans swoim rywalom z Ornontowic i Bierunia.
Nie jest to pierwsze zwycięstwo podopiecznych pani Beaty Ostaś – Rupy, reprezentanci naszej szkoły  po raz ósmy będą ambasadorami  naszego  miasta w zawodach wojewódzkich.
W damskiej drużynie zagrały: Aleksandra Zwierzchowska, Wiktoria Kubas, Anna Żelazko, Aleksandra Jarno, Anna Olchawa, Oliwia Garbocz, Angelika Małolepszy, Natalia Grojec, Marta Bogacz, Weronika Sorek.
Do sukcesu męskiej reprezentacji przyczynili się swoją świetną grą : Mateusz Józefów, Dawid Józefowski, Krzysztof Michalak, Bartek Król, Michał Frączak, Szymon Jarosz, Łukasz Kisielowski, Adrian Kośmider, Igor Piątkowski, Jordan Turkoniak i Rafał Wiercioch.
Przed nami kolejne sportowe wyzwanie. Przyznano nam organizację półfinałów wojewódzkich w koszykówce chłopców , które odbędą się ósmego kwietnia. Trzymajcie za nas kciuki!
kosz dziewczyny. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I SZKOLNA GALA TALENTÓW

Tradycją naszej szkoły była organizacja Szkolnego Konkursu Tańca Towarzyskiego, celowo używam terminu była, ponieważ w tym roku nie udało mi się go zorganizować. Dlaczego? A no dlatego, że zgłosiły się tylko dwie pary. Jednak postanowiłam się nie poddać i wspólnie z koleżanką, która jest  w szkole odpowiedzialna za rozwój szkolnych talentów, ( tu muszę się pochwalić jesteśmy SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW)  postanowiłyśmy zorganizować I SZKOLNĄ GALĘ TALENTÓW., która odbyła się 24 marca bieżącego roku.Jak się pewnie domyślacie w gali udział wzięli uczniowie nie tylko z talentem sportowym, tanecznym, ale też wokalnym, instrumentalnym i innymi. Tancerzy było wielu  i to różnych gatunków. Był taniec towarzyski, nowoczesny, hip- hop,  brek – dance. Zgromadzona  w naszej auli publiczność wybierała osobę, która ich zdaniem ma największy talent. Zwyciężyła Joanna Makowiec, która zaprezentowała swój układ hip- hopowy. Cieszę się, bo młodzież miała okazję zaprezentować swoje talenty i pasje, a mnie  w dużym  stopniu udało się ich ośmielić i pokazać, że   w życiu nie ma rzeczy niemożliwych i … że każdy z nas ma jakiś talent.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

LOKALNA AKCJA SPORTOWA CZYLI I SZKOLNY BIEG MARCINA.

Właśnie uświadomiłam sobie, że tak naprawdę Lokalną Akcję Sportową zorganizowaliśmy  w miesiącu listopadzie, a dokładniej siódmego listopada 2014 roku. Opisuję to na blogu – odsyłam do wcześniejszych wpisów. Wówczas zaprosiliśmy pobliskie szkoły, rodziców, znanych w środowisku biegaczy, triathlonistów, nauczycieli z pobliskich szkół,  by uczcić pamięć  zmarłego naszego ucznia Marcina Stencel. Zadaniem każdego uczestnika było przebiegnięcia dystansu około 3 kilometrów wokół dwóch stawków. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy uczestnicy biegu dotarli  szczęśliwie do mety. W biegu udział wzięło 100 osób. Mimo, iż zorganizowaliśmy już taką akcję mamy w planie jeszcze kilka ciekawych integrujących i zachęcających do aktywnego spędzania czasu imprez. Szczegóły już wkrótce.

Zajęcia na trampolinach czyli realizujemy zadanie – lekcje poza szkołą.

Na specjalne zaproszenie moich absolwentów Piotra Gackiego  i Mirelli Myśliwiec , którzy swoje życie również związali z aktywnością fizyczną zabrałam w ramach lekcji wychowania fizycznego  moją klasę na świetne zajęcia na trampolinach. Zajęcia odbyły się 23 marca. Muszę przyznać, że były one bardzo wyczerpujące. Prowadząca po przeprowadzeniu rozgrzewki rozpoczęła serię ćwiczeń kształtujących  koordynację oraz wzmacniających mięśnie brzucha i nóg. Wszystkiemu towarzyszyła inspirująca muzyka.   Mimo wyczerpania fizycznego była do dla nas wszystkich innowacyjna i wyzwalająca chęć do zabawy ruchowej lekcja. Myślę, że zjawimy się znowu u nich także z innymi klasami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zajęcia antystresowe czyli lekcje jogi.

Zaplanowaliśmy, jak  co roku, wspólnie z  panią pedagog, że w miesiącu marcu zorganizujemy  zajęcia antystresowe dla maturzystów . Jest to dla nich czas szczególnie trudny. Rozpoczęliśmy od  jogi, którą poprowadziła dla naszych uczniów trenerka jogi Agnieszka Gwóżdż. Zajęcia bardzo się podobały maturzystom i sprawiły, że się odprężyli i wyciszyli. My nauczyciele też.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LEKCJA FUTBOLU NA BIS CZYLI FALKONSI ZNOWU U NAS !

Uczniowie klasy pierwszej bardzo prosili mnie o zorganizowanie kolejnej lekcji z futbolu amerykańskiego. Zawodnicy byli bardzo otwarci na naszą prośbę i po raz kolejny przeprowadzili ciekawe zajęcia. Lekcja odbyła się 13  marca. Było mnóstwo ćwiczeń na koordynację i podnoszących ogólną sprawność fizyczną. Potem przeszliśmy do techniki chwytu i podania. W końcowym fragmencie lekcji próbowaliśmy pograć. Było to bardzo cenne doświadczenie dla mnie i dla moich uczniów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Realizujemy zadania Sportowego Okrągłego Stołu czyli lekcje poza szkołą.

Mimo, iż lekcje poza szkołą wybraliśmy do realizacji w drugim semestrze realizowaliśmy je także w pierwszy. Pragnę dodać, iż nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach golfa, uczyli się grać w tenisa ziemnego, pływali na kajakach, uczestniczyli w lekcjach wychowania fizycznego na ścieżce zdrowia, lodowisku, na ściance wspinaczkowej AWF w Katowicach, na kręgielni, uczyli się tez szermierki z wykładowcami katowickiej  uczelni. Wszystkie relacje z tych lekcji znajdują się w starszych wpisach i są udokumentowane odpowiednimi zdjęciami.