Technologia/Woda |

cze/12

16

Prezentacja

Oto link do mojej prezentacji w ramach projektu : http://prezi.com/sqhiohpampuu/present/?auth_key=fk3ymmw&follow=dudx6apy1uzy

Brak tagów

W dniu dzisiejszym (14.05.2012r.) spotkaliśmy się po raz kolejny, aby przedstawić swoje dalsze prace. W spotkaniu uczestniczyła Pani Barańska-”dobry duch” naszego projektu.                      Ja, Kuba Ratajczyk :) , przygotowałem pokaz slajdów na temat menisku wklęsłego i wypukłego(niezłą miałem przy tym zabawę). Inni uczestnicy zadania przedstawili: filmy plakaty oraz referaty. Spotkanie było bardzo interesujące i bogate w liczne ciekawostki na temat wody.

Na koniec spotkania ustaliliśmy termin -17.05.2012r.- wówczas podsumujemy nasze zmagania z projektem. O rezultatach naszej pracy napiszę wkrótce :)

Brak tagów

Dnia 19.03.2012 roku nasza grupa TIK-owców spotkała się po raz kolejny. Na tym spotkaniu omawialiśmy i prezentowaliśmy nasze postępy w pracach nad projektem. Ja przedstawiłem referat o napięciu powierzchniowym, następnie zajmę się prezentacją multimedialną na temat menisku wklęsłego i wypukłego. Więcej informacji o projekcie już wkrótce. :)

Brak tagów

lut/12

14

Ferie z TIK-iem

Trzynastego lutego , na początek ferii, nasza szkolna grupa Tik-owców spotkała się z p. Barańską. Wspólnie wybraliśmy temat naszego projektu edukacyjnego – „WODA – BIAŁE BOGACTWO”. Cele, które przed sobą postawiliśmy to :

- rozszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat roli wody w organizmie człowieka,

- zapoznanie z ekonomicznym wykorzystaniem wody w życiu codziennym,

- zapoznanie z podstawowymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi wody,

- doskonalenie umiejętności analizowania własnej wiedzy,

- rozwijanie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł,

- kształcenie umiejętności wykonywania prezentacji multimedialnych.

Efekty naszej pracy będziemy przedstawiać w formie : filmów, prezentacji multimedialnych, plakatów, referatów, wykresów i tabeli.

Ruszamy więc do pracy! Przez całe ferie będziemy wszyscy w kontakcie e-mailowym.

Brak tagów

sty/12

9

Zadanie TIK

W czwartek spotkaliśmy się w sali komputerowej aby zająć się, punktem kodeksu 2.0 dotyczącym przestrzegania praw autorskich. Naszym tematem przewodnim była woda. Poszukiwania rozpoczęliśmy od strony http://www.sciaga.pl/tekst/63788-64-rodzaje_wody
Na tej stronie znaleźliśmy informacje których nie ma w podręcznikach. Następna ciekawa strona to ta dzięki której mogliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy powiedzenie „Proszę o szklankę wody” jest dla chemika jednoznaczne. Okazało się, że woda to nie tylko H2O http://odkrywcy.pl/szukaj.html?query=woda&x=0&y=0.Podaliśmy adresy stron z jakich czerpaliśmy informacje lub imię i nazwisko autora publikacji.

Brak tagów

W dniu 28.11.2011 roku odbyła się debata klasowa na temat TIK. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II b gimnazjum, oraz prowadząca debatę p. Joanna Junkiert.

Pytania dotyczące TIK wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, co spowodowało ożywioną dyskusję. Najwięcej kontrowersji wywołało pytanie o naukę jęz. angielskiego poprzez komunikator internetowy, oraz prowadzenie przez uczniów zajęć z informatyki dla nauczycieli czy rodziców. Zdania były podzielone. Różnica poglądów sprawiła, iż dyskusja stała się bardzo burzliwa. Koleżanki i koledzy przedstawiali swoje „za” i „przeciw” i próbowali się nawzajem przekonać. Argumentów było wiele, co przełożyło się na brak konsensusu.

Dyskusję, uważam jednak za udaną, gdyż rozbudziła w nas chęci zgłębiania zagadnień TIK.

Brak tagów

Dnia 20.11.2011 roku odbyło się zebranie organizacyjne z p. Arletą Sławińską – koordynatorem programu „Szkoła z klasą 2.0”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu, oraz p. dyrektor – Beata Kołuda i nauczyciele : p. Jolanta Barańska i p. Joanna Junkiert.

Spotkanie to pozwoliło nam zapoznać się ze sobą , oraz ustalić problemy które należy rozwiązać. Uzgodniliśmy zasady działania i metody jakie będziemy stosować. Opracowaliśmy całoroczny plan pracy naszej grupy.

Mamy wytyczone cele, możemy więc zaczynać przygodę z TIK.

Brak tagów

Jakub z klasy II b gimnazjum ZS nr 1 w Kłodawie startuje na blogu ! Rozpoczynam „pracę” blogera, pozdrawiam wszystkich i proszę o komentarze.

Brak tagów

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php